logo
Niedziela, 12 maja 2024
Szukaj w
 
Posłuchaj Radyjka
kanał czerwony
kanał zielony
 
 

 Jak dokonuje się nawrócenie człowieka?
Autor: Halina (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data:   2009-01-08 18:18

Mam wątpliwości, czy osoba, o której nawrócenie modli się rodzina (np. skladając intencje mszalne) powinna o tym wiedzieć, czy też należy to przed nią ukrywać, aby nie chciała postępować wbrew? Jak dokonuje się nawrócenie człowieka? Czy to dzieje się w duszy, w umyśle, czy w sercu?

 Re: Jak dokonuje się nawrócenie człowieka?
Autor: Michał (---.zabrze.net.pl)
Data:   2009-01-08 19:03

Nawróć się, to będziesz wiedziała.

 Re: Jak dokonuje się nawrócenie człowieka?
Autor: Krystyna (---.ssp.dialog.net.pl)
Data:   2009-01-08 19:52

To dzieje się i w duszy, i w umyśle, i w sercu. Umiera stary człowiek, a rodzi się nowy, to nie jest łatwy czas.

 Re: Jak dokonuje się nawrócenie człowieka?
Autor: PaniMania (---.chello.pl)
Data:   2009-01-08 20:42

Jak chcesz, to przeczytaj może ten artykuł : http://www.isidorus.net/show/felietony,18,PIELGRZYMOWANIE_MYSLI
To tekst pisany przez osobę nawróconą.

 Re: Jak dokonuje się nawrócenie człowieka?
Autor: Bogumiła (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data:   2009-01-08 20:53

Nawrócenie się to ogromna tajemnica. Nie da się na siłę przyspieszyć. Trzeba do tego dojrzeć. A tylko Bóg wie, kiedy człowiek jest naprawdę gotowy.

 Re: Jak dokonuje się nawrócenie człowieka?
Autor: Jacek (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data:   2009-01-08 22:48

Halinko.
Modlitwa jak najbardziej, ale oficjalne powiadomienie raczej nie, możesz urazić tę osobę. Okazujcie jej raczej miłośc i uczcie jej tej miłości. W wolnych rozmowach jeżeli już wejdziecie na temat wiary i ona podkreśli to, że nie wierzy, zawsze możesz powiedzieć "wiesz modlę sie zaCiebie, abyś kiedyś uwierzyła, aby kiedyś Pan Bóg otworzył twoje oczy" wtedy na pewno się nie obrazi.

Nawrócenie to wielki dar i tajemnica. Też kiedyś odwróciłem się od Boga, nie chciałem o nim słyszeć, na studiach poznałem kolezankę, często rozmawialiśmy na temat wiary, ja zawsze secptyczny a Ona szanowała moje zdanie, kiedyś właśnie podczas jednej z rozmów kiedy bylem zatwardziały - powiedziała - wiesz modlę się za Ciebie aby Bóg dotknał Twgo serca i abyś zrozumiłą i uwierzył - to było na II roku, i dotknał - to było na 4 roku, prawie tak spektakularnie jak Pawła pod Damaszkiem, i otworzył mi moje serce i zrozumiłem. Długo szedłem ciemną doliną, ale w końcu zobaczyłem światło. Teraz nie potrafie sobie wyobrazić jakbym mógł żyć bez wiary i Boga. Ale chyba musiałem to wszystko przeżyć, tę ciemność aby zrozumieć światło. Teraz nawet posługuję jako nadzwyczajny szafarz Komunii Świtej, jak patrze na siebie teraz to ciężko uwierzyć w to jaki byłem jeszcze parę lat temu. Niektórzy przecierają oczy ze zdziwienia :), ale jest to chyba dla nich jakieś świadectwo, bo niedawno byłem taki jak oni, a jestem inny, najbardzije cieszyło mnie to, że kilku moich znajomych niedowiarków widuje w niedziele w Kościele.
A ja wiem jedno po sobie, nic na siłe, pozwól działać Bogu, wspieraj w modlitwie tę osobę, dawaj jej świadectwo swojej wiary, a Bóg, On najlepiej wie jak i kiedy zsełać na nią światło.
Pozdrawiam Jacek

 Re: Jak dokonuje się nawrócenie człowieka?
Autor: Jurek (---.perm.iinet.net.au)
Data:   2009-01-09 01:43

"On, jako posłany Syn Ojca, miał prawo wejść do winnicy i oczekiwać stosownego uznania i uczciwego przyjęcia. Spotkał się natomiast z odrzuceniem. To przeżył na sobie. Jednakże jako odrzucony nie stał się narzędziem zemsty wobec tych, którzy zawinili, lecz dał im możliwość nawrócenia i przynoszenia właściwego owocu w winnicy.

Nie w tym tkwi największa tragedia człowieka, że uczyni coś złego czy nie uczni czegoś dobrego, lecz w tym, że nie chce uznać prawdy o sobie i nie chce się nawrócić. Nawet odrzucenie samego Syna przez każdego z nas nie jest tragedią, jeśli w tym odrzucaniu czy przy tej okazji jestem "gotów" (prędzej czy później) się nawrócić. Co więcej. Musiało się stać to odrzucenie, abyśmy mieli dostęp do Odrzuconego Kamienia, który wstawia się za nami, abyśmy uznawszy swój błąd żyli w nawróceniu i pozwalali wbudowywać się w świątynię Jego Ciała - Kościół.
Na tym dokonanym przez ludzi odrzuceniu - na Odrzuconym Kamieniu buduje bowiem Bóg miejsce swej chwały z tych, którzy, poznawszy swój grzech odrzucenia Syna i poznawszy przychodzące do nich przez Niego przebaczenie Ojca, nawracają się. Dopiero gdy poznamy to, iż myśmy Go odrzucili - chociażby było to tylko w jakiejś mierze - i to uznamy i w naszym nawróceniu przyjmiemy Go jako odrzuconego, wówczas ma miejsce ten drugi etap. Zostanie królestwo powierzone tym, którzy wydadzą jego owoce. Będą to już rzeczywiście owoce nie tylko pracy rąk ludzkich i ludzkiego umysłu, ale owoc działania Ducha Bożego w nawróconym sercu u umyśle człowieka."
http://www.radiopodlasie.pl/bp/?p=130

 Re: Jak dokonuje się nawrócenie człowieka?
Autor: Verba Docent (---.eranet.pl)
Data:   2009-01-11 11:47

Postulat nawrócenia jest pierwszym, chronoligicznie ujmując, postulatem zgłoszonym przez Jezusa Pana publicznie. Proszę zerknąć do początku Ewangelii wg św. Marka i zobaczyć.
Pozostałe opowieśći ewangliczne można przeczytać jako odpowiedź na ten postulat.
Zachęcam więc szukania odpowiedzi na kartach biblijnych. Można być nawróconym, jeśli wybaczy się bezwarunkowo (Jan 8), pomoże się zagubionej owcy (Łukasz 15) i tak dalej. Nie czas i miejsce na streszczanie Ewangelii, proszę samej poczytać. Wystarczy otworzyć w zasadzie dowolny fragment i już się ma odpowiedź lub przynajmniej jeden z wariantów do odpowiedzi.

 Re: Jak dokonuje się nawrócenie człowieka?
Autor: Beata (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data:   2009-01-16 07:12

Nawrócenie? To łaska. I przychodzi w różny sposób.
A czy taić przed kimś intencję?
Myślę, że warto jej powiedzieć. Niech wie, że nie jest sama, a modlą się za nią inni. Choć wiem, ze dla kogoś, kto daleki od nawrócenia, może stać sie powodem awantury i gniewu. Ale i ten bunt może być wartościwoy w drodze Do Nawrócenia.

 Odpowiedz na tę wiadomość
 Twoje imię:
 Adres e-mail:
 Temat:
 Przepisz kod z obrazka: