logo
Niedziela, 12 maja 2024
Szukaj w
 
Posłuchaj Radyjka
kanał czerwony
kanał zielony
 
 

 Czy Jezus kiedykolwiek przemienił kamień w chleb?
Autor: Róża (---.gprs.plus.pl)
Data:   2009-01-10 14:58

Myślę, że nienajgorzej znam Ewangelię i nie przypominam sobie takiego zdarzenia. To chyba tylko szatan kusił Chrystusa, żeby to uczynił. Pytam, ponieważ jest bardzo ładna, znana, stara piosenka USA for Africa zatutułowana "We are the world", w której padają słowa: "As God has shown us, by turning stone to bread", co należałoby przetłumaczyć: "jak Bóg pokazał nam, przemieniając kamień w chleb." No właśnie, czy to prawda? Dziękuję za odpowiedzi.

 Re: Czy Jezus kiedykolwiek przemienił kamień w chleb?
Autor: Michał (---.zabrze.net.pl)
Data:   2009-01-10 19:10

Na tytułowe: nie.

 Re: Czy Jezus kiedykolwiek przemienił kamień w chleb?
Autor: ks. Marian (---.internetdsl.tpnet.pl)
Data:   2009-01-10 21:34

Może powinno być nie przemienił a zamienił "kamień na chleb" zgodnie z przysłowiem: "On w ciebie kamieniem, a ty w niego chlebem"

 Re: Czy Jezus kiedykolwiek przemienił kamień w chleb?
Autor: 38 na karku (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data:   2009-01-11 10:23

Któż zrozumie artystę? ;) Może jakiś zabieg artystyczny?

 Re: Czy Jezus kiedykolwiek przemienił kamień w chleb?
Autor: Verba Docent (---.eranet.pl)
Data:   2009-01-11 11:38

I jak zwykle pozwolę sobie zgodzić się z Panem Michałem ale nie do końca.
Jedynym pewnym źródłem o tym co i jak robił Jezus są opowieści ewangeliczne.
Proszę sobie uważnie przeczytać 7 rodział Mateusza.
Chyba jednak musi Pani, Paniu Różo, doprecyzować sama przed sobą znaczenie określenia "nie najgorzej", przy okazji pracując nad pisownią polską.

 Re: Czy Jezus kiedykolwiek przemienił kamień w chleb?
Autor: Michał (---.zabrze.net.pl)
Data:   2009-01-11 18:11

Myślałem nad tym, ale stwierdziłem, że to nie jest dosłowna odpowiedź na pytanie tytułowe, ani to zawarte w treści, choć być może autorzy piosenki, której nie znam, to właśnie mieli na myśli. Coż, Pana odpowiedź dotyczy raczej naszej ciasnoty umysłowej, niż cudu o który chodzi Róży: widzimy dzieciątko w żłobie, a nie widzimy Króla Wszechświata, widzimy opłatek, a nie widzimy Ciała, widzimy wino, a nie widzimy Krwi. Ale muszę przyznać, że bardzo się cieszę, iż dodał Pan swoją odpowiedź. Być może piosenka jest o cudzie większym, a przez to mniej dostrzegalnym (Łk 24,16).

 Re: Czy Jezus kiedykolwiek przemienił kamień w chleb?
Autor: Inka (---.kalisz.mm.pl)
Data:   2009-01-11 19:55

Myślę, że to licentia poeticai doskonale ukazuje moc Boga i Jego troskę o człowieka :))

 Re: Czy Jezus kiedykolwiek przemienił kamień w chleb?
Autor: Klara (---.internetdsl.tpnet.pl)
Data:   2009-01-12 17:10

Odpowiedź na pytanie tytułowe już padła. Ale pytanie jest nieprecyzyjne. Tekst piosenki mówi o Bogu, nie o Jezusie. Może więc dotyczyć jakiegoś wydarzenia ze Starego Testamentu. Co więcej słowo "Bóg" wcale nie musi oznaczać Boga znanego nam z Biblii. Może w jakichś apokryfach biblijnych, legendach, świętych tekstach innych religii jest takie stwierdzenie.
Przypuszczam, że jednak źródłem jest Biblia, ale niedokładnie znana i pewnie chodzi o myśl znaną z kuszenia, albo o zdanie "Gdy którego z was syn prosi o chleb, czy jest taki, który poda mu kamień?" Mt 7,9.

 Re: Czy Jezus kiedykolwiek przemienił kamień w chleb?
Autor: Róża (---.gprs.plus.pl)
Data:   2009-01-12 22:05

Dziękuję za odpowiedzi i przepraszam za błąd ortograficzny na publicznym Forum. Uważam, że trzeba dbać o polszczyznę. :)
Szczęść Boże.

 Odpowiedz na tę wiadomość
 Twoje imię:
 Adres e-mail:
 Temat:
 Przepisz kod z obrazka: