logo
Niedziela, 12 maja 2024
Szukaj w
 
Posłuchaj Radyjka
kanał czerwony
kanał zielony
 
 

 Jakie jest kryterium wysłuchania modlitwy?
Autor: Wonderland (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data:   2009-01-11 14:18

Czy Bożym kryterium w sprawie wysłuchiwania modlitw jest tylko miłość i pragnienie dobra dla człowieka, który prosi, czy może Bóg zwraca jeszcze uwagę na inne czynniki? Chodzi mi o to czy jeśli ktoś się o jakąś sprawę dużo modli, a mimo to Bóg nie spełnia jego natrętnych i uporczywych próśb to oznacza to, że ta łaska nie byłaby dobra czy może Bóg ma też inne powody i jeśli tak to jak je poznać????

 Re: Jakie jest kryterium wysłuchania modlitwy?
Autor: mbb (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data:   2009-01-11 18:30

"jeśli ktoś się o jakąś sprawę dużo modli, a mimo to Bóg nie spełnia jego natrętnych i uporczywych próśb"
To może oznaczać także, że jeszcze nie jest odpowiednia pora, by Bóg dał to, o co człowiek prosi.

 Re: Jakie jest kryterium wysłuchania modlitwy?
Autor: Michał (---.zabrze.net.pl)
Data:   2009-01-11 18:33

Na tytułowe: Bóg zawsze wysłuchuje naszych modlitw (odpowiada na nie).
P.S.
Jeśli chodzi o spełnianie naszych życzeń, to osobna historia. W Piśmie Świętym zawarte są wystarczające wyjaśnienia, oprócz tego myślę sobie, że podstawowym kryterium jest Miłość Boga do nas i dobro człowieka. Przybliżając: masz zdecydowanie większe szanse zostania milonerem, albo gwiazdą postkultury będąc tyłem do Boga. Jak mawia o. Jarosz, Bóg chce Ci jakoś wynagrodzić wieczność, którą zdecydowałeś się spędzić bez Niego i dlatego daje Ci chwile Twojego szczęścia już teraz. Jako chrześcijanin masz dużo mniej szans na tego typu gadżety w tym życiu. Ty walczysz o wieczność, to tu, to tylko środki do innego celu, stąd odpowiedzi Boga uwzględniają drogę i cel, a nie chwilową przyjemność. Zresztą wtedy spełnianie życzeń nie ma dla Ciebie większego znaczenia, liczy się pełnienie woli Boga, a ta jest jasna.

 Re: Jakie jest kryterium wysłuchania modlitwy?
Autor: Lil Lady (---.ip.netia.com.pl)
Data:   2009-01-11 21:20

Ufać to czekać...

 Re: Jakie jest kryterium wysłuchania modlitwy?
Autor: Dorota (194.183.32.---)
Data:   2009-01-11 21:24

Proponuję Ci, żebyś przyjrzał się modlitwie Jezusa w Ogrójcu. (zob. Mt 26, 36-46; Mk 14, 32-42; Łk 22, 39-46) Tu znajdziesz odpowiedzi na Twoje pytania - jestem tego pewna.
Niech Duch Święty Cię prowadzi.

 Re: Jakie jest kryterium wysłuchania modlitwy?
Autor: Krystyna (78.8.26.---)
Data:   2009-01-11 23:02

"Jezus im odpowiedział: Miejcie wiarę w Boga! Zaprawdę, powiadam wam: Kto powie tej górze: Podnieś się i rzuć się w morze!, a nie watpi w duszy, lecz wierzy, że spełni się to, co mówi, tak mu się stanie. Dlatego powiadam wam: Wszystko, o co w modlitwie prosicie, stanie się wam, tylko wierzcie, że otrzymacie. A kiedy stajecie do modlitwy, przebaczcie, jeśli macie co przeciw komu, aby także Ojciec wasz, który jest w niebie, przebaczył wam wykroczenia wasze" Mk 11, 22-25.
Modlitwa wymaga czystego serca, ufności, pokory, cierpliwości.

 Odpowiedz na tę wiadomość
 Twoje imię:
 Adres e-mail:
 Temat:
 Przepisz kod z obrazka: