logo
Niedziela, 28 kwietnia 2024
Szukaj w
 
Posłuchaj Radyjka
kanał czerwony
kanał zielony
 
 

 Jak odmawiać modlitwę Jezusową?
Autor: Anka (---.sta.asta-net.com.pl)
Data:   2009-01-13 12:48

Jest jakiś schemat, że 3 razy po 33? - gdzieś to słyszałam, ale nie wiem, więc proszę o odpowiedź.

 Re: Jak odmawiać modlitwę Jezusową?
Autor: kappa (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data:   2009-01-14 09:46

Och, Aniu, nie zajmuj się liczeniem, tylko TREŚCIĄ tej modlitwy.

 Re: Jak odmawiać modlitwę Jezusową?
Autor: Jakub (---.nat.rsk.pl)
Data:   2009-01-14 11:02

http://www.mateusz.pl/wdrodze/nr353/16-wdr.htm

 Re: Jak odmawiać modlitwę Jezusową?
Autor: Łukasz (---.pai.net.pl)
Data:   2009-01-14 13:38

Modlitwa Jezusowa

"Panie Jezu Chryste, Synu Boży, zmiłuj się nade mną grzesznikiem"
- oto pierwotne wezwanie modlitwy Jezusowej, zwanej inaczej modlitwą serca albo nieustanną modlitwą. Modlitwa ta korzeniami sięga Pisma Świętego. Niewidomy żebrak, Bartymeusz, u bram Jerycha woła do Jezusa: "Jezusie, synu Dawida, ulituj się nade mną".
Skruszony celnik prosi o miłosierdzie, a Kananejka powtarza: "Panie, synu Dawida, zmiłuj się nade mną".
Jest to wezwanie modlitwy nieustannej, bo takie jest polecenie Jezusa: "Powiedział im też przypowieść o tym, że zawsze powinni się modlić i nie ustawać" (Łk 18,1), powtórzone przez św. Pawła: "Nieustannie się módlcie" (1 Tes 5, 17).

Najczęściej odmawia się ja 33 razy, na pamiątkę ziemskich lat Jezusa.

 Re: Jak odmawiać modlitwę Jezusową?
Autor: Michał (---.zabrze.net.pl)
Data:   2009-01-14 14:41

Na tytułowe: całym sercem.

 Re: Jak odmawiać modlitwę Jezusową?
Autor: Kyllyan (---.mlyniec.gda.pl)
Data:   2009-01-14 16:27

Bohater "Opowieści Pielgrzyma" otrzymał od Starca - swego nauczyciela - polecenie odmawiania na początek formuły modlitwy trzy tysiące razy dziennie. Gdy doszedł do wprawy, po kilku dniach, Starzec nakazał odmawiać dwa razy tyle, a po następnych dziesieciu dniach jeszcze podwoić ilość. (czyli 12 tyś razy dziennie) Jakaż by to była modlitwa nieustanna gdyby ograniczała sie do 33 razy?
Na rekolekcjach zamkniętych modliliśmy sie w ten sposób dwa razy dziennie po 20 minut (bez liczenia)

 Odpowiedz na tę wiadomość
 Twoje imię:
 Adres e-mail:
 Temat:
 Przepisz kod z obrazka: