logo
Szukaj w
 
Posłuchaj Radyjka
kanał czerwony
kanał zielony
 
 

 Co to znaczy szczerze kochać Jezusa?
Autor: stenia (83.1.16.---)
Data:   2009-03-09 09:55

Mam takie pytanka: co to znaczy szczerze kochać Jezusa? Jak podążać Jego śladami?
Jak nie chwalić Go tylko ustami, ale sercem. Pozdrawiam

 Re: Co to znaczy szczerze kochać Jezusa?
Autor: Bogumiła (---.internetdsl.tpnet.pl)
Data:   2009-03-09 12:05

Na kiedy to zadanie? Bo dzisiaj nie mam czasu.

 Re: Co to znaczy szczerze kochać Jezusa?
Autor: wera (---.adsl.inetia.pl)
Data:   2009-03-09 13:36

Może zadaj sobie pytanko: Czy można kogoś kochać nieszczerze? Dla mnie to oczywiste, bo albo się kogoś kocha albo nie. Pozdrowionka :-)

 Re: Co to znaczy szczerze kochać Jezusa?
Autor: Zbyszek (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data:   2009-03-09 14:34

Odpowiedź znajdziesz w Nowym Testamencie. Polecam szczególnie Mt 5;6;7 i J 13,1-17.26.

 Re: Co to znaczy szczerze kochać Jezusa?
Autor: Michał (---.zabrze.net.pl)
Data:   2009-03-09 14:39

Upraszam J.W. Katechetów o ostrożne szafowanie tematami. Proszę o zwrócenie łaskawej uwagi, że my tu na forum nie dysponujemy nieograniczonymi zasobami czasu, by odpowiadać na tematy przekrojowe, pisać wielostronicowe eseje, czy wręcz prace maturalne. Łaskawi Państwo, pohamujcie nieco swoje nauczycielskie zapędy, bo my się w ten sposób nie wyrobimy, a przecież macie świadomość, że Wasi uczniowie nie są aż tak zdolni, by samodzielnie odpowiadać na zadawane przez Was pytania. To już nie te czasy, gdy uczeń coś wiedział, na szczęście do szkół idą coraz młodsze roczniki. Właśnie dzisiaj słuchałem wypowiedzi jednej pani profesor, że już półtoraroczne dziecko można bez problemu nauczyć czytać i pisać, tylko trzeba mu co godzina zmieniać przedmioty, bo inaczej może się znudzić. Pani podała zresztą spis lektur, dla takich dzieci, po którym odetchnąlem z ulgą (Trylogia, Noce i dnie, Lalka, Nad Niemnem itd.). To dobrze, bo moich dzieci mają uczyć Gombrowicza i Szulca, z pominięciem pośledniejszych i bardziej zacofanych pisarzy, na szczęście jak widać nie całkiem. Katecheci, musicie zaczekać na następne pokolenie, póki co weźcie na wstrzymanie.

 Re: Co to znaczy szczerze kochać Jezusa?
Autor: mikael (---.ghnet.pl)
Data:   2009-03-09 15:21

np. zachowywać Jego przykazania

 Re: Co to znaczy szczerze kochać Jezusa?
Autor: Dziadek_Muminka (---.adsl.inetia.pl)
Data:   2009-03-09 16:06

Też dziś 'mam lenia', więc krotko:
Ad2- Łk 9,23
Ad3- Mk 7,6 (Iz 29,13)
- Mt 6,21
- Mk 10, 17-22)
- Mt 25,40
Reszta należy już do Ciebie, Steniu :)) Znaczy myślenie :)

Tak sobie myślę, ze Moderator mógłby zmienić nagłówek ;) Dla przykładu:
Forum pomocy (wirtualne korepetycje). Z zaznaczeniem, że wszelkie ewentualne wpłaty będą przekazywane np. na Misje.
Pozdrawiam :)

 Re: Co to znaczy szczerze kochać Jezusa?
Autor: stenia (83.1.16.---)
Data:   2009-03-09 17:45

No tak znów sobie sama pracy domowej pozadawałam :)

 Re: Co to znaczy szczerze kochać Jezusa?
Autor: Iskierka (---.chello.pl)
Data:   2009-03-09 21:47

To się ujawnia/okazuje za każdym razem w sytuacji wyboru. Nieraz w pozornie najdrobniejszych sprawach - czy zjeść mięso w piątek, czy przeżegnać się, mijając kościół (albo wręcz czy do niego wstąpić), czy zamilczeć, gdy ktoś Ci robi przykrość. Jeżeli już decydujesz się działać zgodnie z Wolą Bożą, to odpowiedz sobie na pytanie: dlaczego to robisz(chcesz zrobić)? co Cię do tego skłania? czy tylko poczucie obowiązku? Jeżeli nie, jeżeli żywa miłość do Jezusa, to jesteś na dobrej drodze:) a jeżeli to jest niedoskonałe, to módl się o miłość, o udoskonalenie intencji - nikt z nas nie rodzi się od razu gotowy, doskonały.
"Człowiek potyka się nie o góry, lecz o kretowiska" (Konfucjusz)
Życzę Ci powodzenia w spełnianiu miłości w drobnych uczynkach, gestach, myślach i słowach dnia codziennego:) To są gałązki, które ciągle dorzucamy do Pieca Miłości, żeby ogień w nim nie wygasł.
Pozdrawiam, z Bogiem :)

 Re: Co to znaczy szczerze kochać Jezusa?
Autor: Inka (---.kalisz.mm.pl)
Data:   2009-03-09 23:31

Popieram w całej rozciągłości to co napisał Dziadek_Muminka :))
Mogę zająć się językami. I matematyką, z którą miałam wielkie trudności, teraz byłaby okazja, żeby się trochę pouczyć ;)

 Re: Co to znaczy szczerze kochać Jezusa?
Autor: Asia (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data:   2009-03-09 23:32

To znaczy traktować Boga poważnie, a jego Słowo jako do Ciebie skierowane.
To znaczy słuchać kazdego słowa Jezusa i je wypełniać, jak słuchasz swojego własnego Nauczyciela.
To swiadomie podjąć wyzwanie bycia Uczniem.
Nikt, kto nie kocha Jezusa prawdziwie nie da sobie z tym rady.

 Re: Co to znaczy szczerze kochać Jezusa?
Autor: Krystyna (---.ssp.dialog.net.pl)
Data:   2009-03-10 10:47

Modlić się systematycznie (może dziesiątek różańca), czytać Pismo Święte, regularnie korzystać z Sakramentów Pojednania i Eucharystii. I mieć nadzieję, że miłość zamieszka w sercu, nie tylko" na ustach". Pozdrawiam i życzę pogody ducha :)

 Odpowiedz na tę wiadomość
 Twoje imię:
 Adres e-mail:
 Temat:
 Przepisz kod z obrazka: