logo
Szukaj w
 
Posłuchaj Radyjka
kanał czerwony
kanał zielony
 
 

 Czy klątwa internetowa może mi zaszkodzić?
Autor: Ewa (---.gprs.plus.pl)
Data:   2009-03-16 21:05

Otrzymałam od anonimowej osoby na GG wiadomość następującej treści: "Wrozka Elwira zawiadamia: ktos wpisal Twoj numer gadu gadu uzywajac opcji "Rzuc klatwe (...)".

Chciałabym wiedzieć, czy coś takiego może mi zaszkodzić, czy może to mieć wpływ na moje życie, czy w ten sposób można kogoś przekląć. Co należy robić w takich sytuacjach, jak się chronić od strony duchowej.
Proszę o pomoc.

 Re: Czy klątwa internetowa może mi zaszkodzić?
Autor: Grzesiek (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data:   2009-03-16 21:23

Też dostałem taką samą wiadomość. To był zwykły spam. Nie ma się czym przejmować.
Skasować, zapomnieć. :)

 Re: Czy klątwa internetowa może mi zaszkodzić?
Autor: Bogna (---.chello.pl)
Data:   2009-03-16 21:31

Też dziś do mnie coś takiego przyszło... i, mówiąc językiem uczniowskim, całkowicie to 'olałam'. I Tobie radzę podobnie. Nie zawracaj sobie głowy tym tanim marketingiem dla naiwnych...

 Re: Czy klątwa internetowa może mi zaszkodzić?
Autor: Ewa (---.gprs.plus.pl)
Data:   2009-03-16 21:33

Dziękuję, zaczęłam się już niepokoić.
Co robić, jeżeli w rzeczywistości zostało się przez kogoś przeklętym?

 Re: Czy klątwa internetowa może mi zaszkodzić?
Autor: Anka (194.42.110.---)
Data:   2009-03-16 21:36

Albo wierzysz Bogu,
albo wróżkom, w czarne koty itd.

 Re: Czy klątwa internetowa może mi zaszkodzić?
Autor: J (---.lightspeed.austtx.sbcglobal.net)
Data:   2009-03-16 21:37

1. Zahaczyć opcję "nie pokazuj wiadomości od nieznajomych" ;)
2. Poczytać na Forum Pomocy wątki o podobnej tematyce.
3. Przyjrzeć się uważnie własnej wierze i wyciągnąć wnioski.

 Re: Czy klątwa internetowa może mi zaszkodzić?
Autor: Krystyna (78.8.25.---)
Data:   2009-03-16 21:38

Ewo, zastanów się o co chodzi autorowi tej wiadomości :) Całe szczęście, że szukasz porady tutaj, nie u wróżki Elwiry. Ona pewnie miała nadzieję, że ten niepokój przyprowadzi Cię do niej...
Nie masz żadnych powodów do niepokoju. Zaszkodzić możesz jedynie sama sobie popadając w niepotrzebny stres. Pozdrawiam.

 Re: Czy klątwa internetowa może mi zaszkodzić?
Autor: Bogumiła (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data:   2009-03-16 22:01

Znowu inni coś dostali, a ja nie. Życie jest niesprawiedliwe, ech... ;)))

 Re: Czy klątwa internetowa może mi zaszkodzić?
Autor: MarW (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data:   2009-03-16 22:07

Odmówić 'Pod Twoją obronę' - wystarczy :)

 Re: Czy klątwa internetowa może mi zaszkodzić?
Autor: Gośka (---.chello.pl)
Data:   2009-03-16 22:24

Widzisz Bogusia, tak to już bywa w życiu. Jeden dostaje takie kwiatki - inny nie :D Też dostałam toto wczoraj i właściwie przejęłam się tak jak Ewa. Ale szczerze mówiąc szatanowi chodzi o to, żeby człowieka przestraszyć, bo jest on kłamcą i ojcem kłamstwa, jak mówi Pismo Święte. Więc mami człowieka takimi kłamstwami po to, żeby się bał i żył w niewoli strachu. Także osobiście dziękuję Wam za odpowiedzi na wątek, bo pomocne są, jak widać, nie tylko Ewie :)

 Re: Czy klątwa internetowa może mi zaszkodzić?
Autor: Michał (---.zabrze.net.pl)
Data:   2009-03-17 00:26

Cóż, każdy sposób dobry byle dostać kasę. Czy to jednak nie podlega pod groźby karalne? Jeśli zagląda tu jakiś prawnik, to może by poradził, podpowiedział sposób postępowania w takich sprawach, bo to nie może być tak, że takie groźby - próby wymuszenia można przesyłać bezkarnie. Oczywiście, to tak jak z homeopatią - placebo nie szkodzi, ale i nie leczy (najwyżej hipochondryków), ale jeśli ktoś jest naprawdę chory, to rezygnując z rzeczywistego leczenia na rzecz iluzji pod wpływem nieuczciwej sugestii, że dostaje rzeczywiste lekarstwo, zostaje wprowadzony w stan zagrażający jego zdrowiu i życiu.

 Re: Czy klątwa internetowa może mi zaszkodzić?
Autor: Astra (82.160.200.---)
Data:   2009-03-17 07:29

Widzę, że więcej było takich osób, bo ja też wczoraj dostałam. Myślę, że wróżka chce sobie zrobić reklamę.

 Re: Czy klątwa internetowa może mi zaszkodzić?
Autor: seweryn88 (---.kielce.vectranet.pl)
Data:   2009-03-17 08:38

A na mnie to żadna wrózka nie chce rzucać klątwami. Trochę się zaczynam tym niepokoic :))) Nawet jak ide przez Sienkiewicza - gdzie jest ok tysiąc cyganek z ich tekstami: "pane, powrózucc, pane?"
A bardziej serio; jakby mi jakaś wróżka rzuciła klątwą to podejrzewam, że zabiłbym ją śmiechem.

 Re: Czy klątwa internetowa może mi zaszkodzić?
Autor: Andrzej (194.39.141.---)
Data:   2009-03-17 10:34

Traktowanie Pana Boga na serio, trzymanie z Nim, codzienna szczera, a nie odklapana modlitwa, Sakramenty, dobre uczynki, powierzenie się Bogu na dobre i na złe, chęc należenia tylko do Niego zabezpiecza przed wszelkimi klątwami, zaklęciami, itp. On nas zawsze obroni, nie ma takiej możliwości aby ktoś prosił GO o pomoc, a Pan nie usłyszał. Pamiętacie podpis pod obrazem, jaki Pan Jezus polecił napisa św Faustynie? Bóg daje pokój, szatan niepokój. Jak ktoś ufa, to się nie boi. A jak polega na swoich siłach to słusznie się boi, bo tych nie starczy, jak oprze się o Opokę - jest nie do ruszenia, ale nie dlatego że sam jest taki silny, tylko dlatego, że ufa Bogu.

 Re: Czy klątwa internetowa może mi zaszkodzić?
Autor: kawa (---.multi-play.net.pl)
Data:   2009-03-17 15:16

Michał- klątwy, voo-doo czy inne gusła nie podpadają pod graźbę karalną. Nawet pod usiłowanie, bo to jest tzw. "usiłowanie bezwzględnie nieudolne". coś jakbym podżegała swoją lodówkę do pobicia sąsiada- prawo właśnie w takich kategoriach podchodzi do klątw.
Można by to ewentualnie w kontekście oszustwa (czyli osiągnięcia korzyści majątkowej albo doprowadzenia innej osoby do niekorzystnego rozporządzenia własnym lub cudzym mieniem za pomocą wprowadzenia jej w błąd albo wyzyskania błędu lub niezdolności do należytego pojmowania przedsiębranego działania). To jednak w sytuacji, gdyby ktoś powierzył swoje mienie wróżce Elwirze w celu uniknięcia/ściągnięcia klątwy ;)

 Re: Czy klątwa internetowa może mi zaszkodzić?
Autor: Dziadek_Muminka (---.adsl.inetia.pl)
Data:   2009-03-17 15:42

Pytanie padło i odpowiedź nie jest wcale taka prosta, jak mogłoby się wydawać.
Już został zasiany niepokój w sercu kogoś, kto podobne bzdury czyta. Nie przed wszystkim można się uchronić.
No cóż, internet jest wspaniałym wymysłem, ale jak wiadomo wszystko można wykorzystać w dobrym lub złym celu. Skoro np. my piszemy komuś: "Bóg Cię kocha", "Chrystus moim Panem i Zbawicielem", to równie dobrze ktoś może napisać: "A niech Cie szlag trafi" lub jak w tym przypadku: "Wróżka Elwira..."
Też otrzymałem owo 'cudo'. Najpierw się tym zmartwiłem, że ktoś takie głupoty wymyśla, ale czy na świecie nie brak większych idiotyzmów? Potem pomodliłem się za tych dowcipnisiów i za ich ofiary, bo...
- Ewa się zaniepokoiła, a kto wie ile takich Ew jest jeszcze? Może są takie, które uwierzyły, że ktoś im zagraża?
- Kiedy coś się zdarzy w życiu nieprzewidzianego, wtedy gdzieś podświadomie możemy sobie powiedzieć: "a nie mówiłem? wiedziałem, że coś się stanie".

Myślę, że naszym zadaniem jest pamiętać i głosić słowa Apostoła Narodów, które zawarł w Rz 12,14. A my często zapominamy, że mamy do pomocy całe niemal niebo, a pierwszym Pomocnikiem jest nasz Anioł Stróż, który zawsze do pomocy może wezwać Archanioła Michała. Jeśli tylko poprosimy o tę pomoc.

Pozdrawiam i życzę pogody ducha :)
Jezus mówi wyraźnie: "Jam zwyciężył świat" - J 16,33 :)

 Re: Czy klątwa internetowa może mi zaszkodzić?
Autor: Mat (---.tvgawex.pl)
Data:   2009-03-17 18:56

Po szczerości mówiąc trochę się wystraszyłem i odwiedziłem te stronke (ufff, na szczęście wirusa na niej nie było), sprawdziłem, co na niej jest i szok- możliwość "odciągnięcia" klątwy za sms-a kosztującego koło 20 zł (chyba, ze cyferki w numerze pomyliłem). Biorąc to na chłopski rozum można stwierdzić, że to zwykłe wyłudzanie pieniędzy...

 Re: Czy klątwa internetowa może mi zaszkodzić?
Autor: Lil Lady (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data:   2009-03-17 20:04

Miałam to samo. Też trafiłam na tego typu stronkę i niestety długo się tym przejmowałam. Tylko, że mi ktoś przepowiedział śmierć w pewnym wieku, 40 lat. Długo mi jeszcze brakuje do tego, ale nerwy dały znać od razu. Żałuję, że takie rzeczy w ogóle istnieją, bo można tym wyrządzić komuś naprawdę szkodę, jak ktoś jest naiwny i słabszy psychicznie. To jest po prostu absurdalne. Trzeba wierzyć Bogu i tylko Jemu. Pozdrawiam

 Re: Czy klątwa internetowa może mi zaszkodzić?
Autor: Michał (---.zabrze.net.pl)
Data:   2009-03-17 21:08

Prawo jest nie tyle nieudolne, co głupie. Oderwane od moralności i rzeczywistej szkodliwości, a skupione na przepisach. Jest paragraf - jest prawo. Nie ma paragrafu - nie ma prawa. Takie prawo to lipa.

 Re: Czy klątwa internetowa może mi zaszkodzić?
Autor: kawa (---.multi-play.net.pl)
Data:   2009-03-17 21:25

Michał - a chciałbyś, żeby prawo karne i jego sankcje spotykały ludzi bez dokładnego określenia, za co? Akurat w prawie karnym zasada określoności jest konieczna. Dla odmiany w cywilnym "paragraf" czasami jest niekonieczny, można się na upartego powołać na zasady współżycia społecznego i inne klauzule generalne.

 Re: Czy klątwa internetowa może mi zaszkodzić?
Autor: Marek MRB (---.adsl.inetia.pl)
Data:   2009-03-18 02:32

Nie bać się. Strach jest od diabła.

 Re: Czy klątwa internetowa może mi zaszkodzić?
Autor: Verba Docent (---.nat.umts.dynamic.eranet.pl)
Data:   2009-03-18 08:04

oczywiście, że może zaszkodzić. Gdyby coś takiego przydarzyło się mojej skromnej osobie (dziwię się, że całe moje życie takie atrakcje mnie omijają, a może to ja je omijam?), to pewnie groziłaby mi śmierć .... ze śmiechu.

 Re: Czy klątwa internetowa może mi zaszkodzić?
Autor: Michał (---.zabrze.net.pl)
Data:   2009-03-18 09:18

Na tytułowe: tak. Namiesza Ci w głowie i wydrenuje Twoją kieszeń, a na dokładkę nic z tym nie możesz zrobić - ewentualnie adwokaci Cię wycyckają i powiedzą, że prawo jest bezradne, jak widać z powyższych wypowiedzi.

 Re: Czy klątwa internetowa może mi zaszkodzić?
Autor: pyzia (---.internetdsl.tpnet.pl)
Data:   2009-03-18 09:41

a ja myślę że tu chodzi jedynie o naciąganie naiwnych na wysyłanie smsów za 23 zł

 Re: Czy klątwa internetowa może mi zaszkodzić?
Autor: MADZIARKA (212.160.251.---)
Data:   2009-03-23 18:11

Po lekturze Waszych postów mam nadzieję, że mi się poprawi. Fajna stronka, będę zaglądać tu częściej. Kocham Cię Panie Boże i wierzę w Ciebie.

 Odpowiedz na tę wiadomość
 Twoje imię:
 Adres e-mail:
 Temat:
 Przepisz kod z obrazka: