logo
Szukaj w
 
Posłuchaj Radyjka
kanał czerwony
kanał zielony
 
 

 Czy moje zerwanie postanowienia jest grzechem?
Autor: Monika (---.wroclaw.dialog.net.pl)
Data:   2009-03-17 14:18

Witam,
Mam nurtujace mnie pytanie na ktore nie moge znalezc odpowiedzi.
Moim postanowieniem wielkopostnym jest nie jedzenie żadnych mącznych produktow czy potraw. Ale w między czasie okazało się, że jestem w ciąży, a jak wiadomo dieta w tym okresie nie jest wskazana. Czy w takim wypadku zerwanie postanowienia jest grzechem?

 Re: Czy moje zerwanie postanowienia jest grzechem?
Autor: Bogumiła (---.internetdsl.tpnet.pl)
Data:   2009-03-17 14:34

W ogóle zerwanie postanowień wielkopostnych nie jest grzechem, więc tym bardziej w takiej sytuacji. Jedz wszystko, co jest dziecku potrzebne, by było zdrowe. Jeśli zdrowie będzie w porządku i potrafisz - to pamiętaj tylko o poście w Wielki Piątek. W piątki bez mięsa też się da w ciąży przeżyć, chyba że lekarz zaleci inaczej, lub czujesz, że jesteś zbyt słaba.
Życzę zdrowia i radości oczekiwania na narodziny Maleństwa.

 Re: Czy moje zerwanie postanowienia jest grzechem?
Autor: zielona_mrowka (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data:   2009-03-17 14:56

Zafundowałaś sobie postanowienie wielkopostne czy też znalazłaś prestekst do diety?

 Re: Czy moje zerwanie postanowienia jest grzechem?
Autor: Monika (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data:   2009-03-17 20:26

Wielki post to dla mnie czas wyrzeczeń, umacniania wiary, a także sprawdzian silnej woli - jednym z moich postanowien bylo ograniczenie produktow macznych bo lepiej sie czuje nie jedząc węglowodanów prostych, słodyczy nie lubie - to prawda kilka kilogramow zawsze dobrze zrzucic ale nie jest to dla mnie dieta a raczej dbałośc o zdrowe odrzywianie. Niestety zupełne odstawienie pieczywa jest ciężkie a czas postu mobiliyuje i daje mi dodatkow motywację.

Nie wiem jeszcze czy ograniczenia w mojej diecie moga powodowac jakies braki badania krwi mam za tydzien i wtedy okaze sie czy musze zmeinic sposob odzywiania czy moge pozostac przy swoim sposobie na zdrowe zycie. Oczywiscie wprowadzajac z uplywem czasu produkty pełnoziarniste...

Bogumiło dziękuje za odpowiedź

 Re: Czy moje zerwanie postanowienia jest grzechem?
Autor: Lili (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data:   2009-03-18 19:57

Jeśli traktujesz to jako dietę wiosenną (a tak wynika z Twojego drugiego posta), to w ogóle nie można tego rozpatrywać w kategoriach grzechu.

 Re: Czy moje zerwanie postanowienia jest grzechem?
Autor: Scibor (---.dolsat.pl)
Data:   2009-03-19 14:54

Następnym razem proponuje zrobić sobie prawdziwe postanowienie, a nie diete. Arezygnuj z czegoś co jest dobre i przyjemne jednocześnie.

 Re: Czy moje zerwanie postanowienia jest grzechem?
Autor: Inka (---.kalisz.mm.pl)
Data:   2009-03-23 20:48

Z tego, co napisałaś wnioskuję, że twoim postanowieniem jest powitanie wiosny z o wiele lepszą figurą? To się nazywa "Panu Bogu świeczkę, a ...."

 Re: Czy moje zerwanie postanowienia jest grzechem?
Autor: Ania (89.174.8.---)
Data:   2011-03-19 23:16

Witam, co roku robiłam postanowienie o niejedzeniu słodyczy, gdyż to jest moją piętą Achillesową. W tym roku dodałam jeszcze niejedzenie po 18:00. Traktuję to jako umartwienie ciała w pewnej intencji. Niestety jest to okropnie trudne nie jeść po 18:00. Mam dość aktywną pracę, ostatnio okropnie dużo stresu i aż mnie ssie w żołądku tak około 23:00. :( Nie chcę zrywać postanowienia, lecz chyba nie wytrwam. Czy to będzie grzechem?

-------------------

Zamiast pytać w internecie, lepiej porozmawiaj w realu ze spowiednikiem. Proponuję też poczytać zasoby www.spowiedz.pl
p.o. moderatora

 Odpowiedz na tę wiadomość
 Twoje imię:
 Adres e-mail:
 Temat:
 Przepisz kod z obrazka: