logo
Szukaj w
 
Posłuchaj Radyjka
kanał czerwony
kanał zielony
 
 

 Dlaczego wszędzie widzicie szatana?
Autor: seweryn88 (---.kielce.vectranet.pl)
Data:   2009-03-17 17:48

w grach , w muzyce metalowej albo w techno ? ja słucham techno i niektórych metalowych kawałków i jakoś satanista nie jestem...owszem zawse niezaleznie od stylu wykonywanej muzyki znajdą się debile co będą ryczeć na całe gardło:"szatanie szatanie zjedz mi śniadanie " :)))
prosze o odrobine rozumu i nie oceniania metal-satanista,techno-satanista,gracz (chodzi mi o gry rpg)-satanista
mam dośc już wszystkich mądrych profesorków piszących takie bzdury co wsadzają wszystkich do jednego worka

 Re: Dlaczego wszędzie widzicie szatana?
Autor: strzyga (94.254.164.---)
Data:   2009-03-17 18:01

polecam
Tekieli Robert
Techno aikido amulety t.2 /Popularna Encyklopedia New Age
- to pisze słuchacz techno, nie żaden mądry profesorek.
Jest króciutkie ;)

 Re: Dlaczego wszędzie widzicie szatana?
Autor: Karolina (---.tktelekom.pl)
Data:   2009-03-17 18:04

Popieram - nie wkładajmy ludzi słuchających techno i metalu do jednego worka i nie róbmy z nich satanistów. Ja tak nie robie.
I proszę Cię też o jedno: nie uogólniaj. I nie mów, że "wszędzie widzimy szatana"
Pozdrawiam

 Re: Dlaczego wszędzie widzicie szatana?
Autor: Michał (---.zabrze.net.pl)
Data:   2009-03-17 18:44

Na grach, muzyce metalowej albo techno nie znam się zupełnie, więc mogę tylko o tym, na czym się znam (znacie? to posłuchajcie), tzn. na bikini, big-bicie i długich włosach. Co w tym było niby złego? Troche halucynogenów, jakaś trawka, trochę bezpruderyjnego seksu. Miałem kolegę co zaczynał od butaprenu. Już 30 lat gryzie trawę od spodu. Co do całej reszty, Bil brał, ale się nie zaciągał, kobietom też kazał brać, ale tylko do ust (i został prezydentem), Joszka, obrzucał i podpalał (ale nie zabijał i zrobili go ministrem), no a Dawid, to taki szanowany deputowany. To tyle odnośnie mojej prehistorii. I po co był ten cały raban o te kilka trupów i paru inwalidów? A Twoi rodzice jeszcze w całości, czy już po rozwodzie? Ucz się dziecię historii, ale nie tej jedynie słusznej z podręcznika. Kiedyś napiszesz własną.
P.S.
Wiesz, te okrzyki co je przytaczasz, to nieśmieszne. Napisz jeszcze jak Ci coś mądrego przyjdzie do głowy. Mlodym ludziom czasem coś (madrego) przychodzi do głowy, a Tobie?

 Re: Dlaczego wszędzie widzicie szatana?
Autor: martaaa (---.chello.pl)
Data:   2009-03-17 19:50

ale w czym Ci mogę pomóc?

 Re: Dlaczego wszędzie widzicie szatana?
Autor: arte (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data:   2009-03-17 21:22

Dzięki że w ogóle przypomniałeś mi o jego istnieniu... :)

 Re: Dlaczego wszędzie widzicie szatana?
Autor: Bogna (---.chello.pl)
Data:   2009-03-17 22:32

A kto widzi wszędzie szatana? Za Karoliną powtarzam: "nie uogólniaj". Staram się go widzieć tam, gdzie on rzeczywiście jest i tyle. Poza tym niegrzecznie jest wyzywać ludzi (nazywać debilami), nawet, gdyby takie sprawiali wrażenie, bo nigdy nie wiemy, czy i nam czasem tzw. 'palma nie odbije'. Nie chcesz, zeby Ciebie oceniano, nie oceniaj innych. Znasz chyba przysłowie: "Nie czyń drugiemu, co tobie niemiłe".

 Re: Dlaczego wszędzie widzicie szatana?
Autor: Mateusz (89.174.163.---)
Data:   2009-03-17 22:52

Nie za bardzo mam czas i chęci pisać elaborat na temat treści w muzyce, więc poradzę tylko: poczytaj o backmaskingu, technologii zapisu w infra i ultra dźwiękach, o działaniu podprogowym i wpływie przekazu podprogowego podczas występowania określonych rodzajów fal mózgowych o raz o teorii półkuli logicznej i twórczej, a dopiero potem wydawaj osąd czy coś szkodzi, czy nie.
No i nie uogólniaj.
Pozdrawiam z życzeniami wydostania się z worka stereotypów, Mateusz :)

 Re: Dlaczego wszędzie widzicie szatana?
Autor: biGGi (---.interblock.pl)
Data:   2009-03-17 23:14

Witaj,
Zadałeś niezłe pytanie, na które odpowiada Ci człowiek, który tak samo się głowił kiedyś nad tym co Ty. Diabeł JEST w muzyce heavy-metalowej i jej podobnej, ponieważ poprzez nią 'przygotowuje' Cie pomalutku do bycia złym. Wystarczy, że poczytasz słowa jakie padają w takich piosenkach np. http://www.tekstowo.pl/piosenka,metallica,am_i_evil.html jeżeli nie rozumiesz tekstu piosenek, to ryk jaki wydają te zespoły skutecznie Cię "otumania". Oprócz tego na plakatach, okładkach cd czasami znajdują się rysunki i emblematy typu pentagram czy w charakterystyczny sposób ułozone palce w znanym geście. Do tego wszystkiego podswiadomie jesteś pomalutku przyzwyczajany. Oprócz ciężkiej muzyki ludzie lubią sobie pozabijać kogoś na kompie - i - zauważ jaka jest oprawa muzyczna zazwyczaj takich gier. I na koniec, założe się, że jak ktoś lubi heavy metal lubi też horrory, na początku niezbyt straszne, które później przechodzą w- jak ja to nazywam - antyreligijne. I tak oto POMALUTKU szatan przyzwyczaja Cię so swego królestwa...
POLECAM WSZYSTKIM stronę: www.tekstowo.pl - gdzie znajdują się oryginalne jak i przetłumaczone teksty wszelakich piosnek...

Na koniec parę ciekawostek:
- SEPULTURA - znana brazylijska kapela metalowa po polsku nazywa się GRÓB
- wokalista polskiej kapeli KAT użyczył głosu do odczytania i nagrania Biblii Szatana
- do niedawna jednym z ulubionych moich kawałków był kawałek Metalliki DEVIL DANCE (Taniec diabła)...

Mógłbym pisać tak jeszcze troche pisać, ale nie chce zanudzać...
Pozdrawiam
Z Panem Bogiem

 Re: Dlaczego wszędzie widzicie szatana?
Autor: Marek MRB (---.adsl.inetia.pl)
Data:   2009-03-18 02:33

Trudno nie widzieć szatana tam, gdzie jest explicite wkładany :)

 Re: Dlaczego wszędzie widzicie szatana?
Autor: Konrad (217.96.36.---)
Data:   2009-03-18 08:56

Masz sewerynie88 rację. Nie można wszystkich i wszystkiego wrzucać do jednego worka. Jednak trzeba pamiętać, że szatan chce wykorzystać każdą nadarzającą się okazję do odciągnięcia ludzi najpierw od Kościoła katolickiego, po to aby osłabić ich wiarę i więź z papieżem, a w konsekwencji odciągnąć ich od Boga, nie musi przy tym w cale kierować ich w stronę otwartego satanizmu. Wie jaka jest dla każdego z nas odpowiednia droga prowadząca do utraty wiary, poza tym jest cierpliwy w swoich poczynaniach - skutecznie przekonuje nas, że groźne dla naszego zbawienia rzeczy są zupełnie niewinne, robi to systematycznie, krok po kroku. Dopiero z upływem czasu możemy poznać jak zostaliśmy oszukani, tylko że często nie chcemy się później do tego przed sobą i przed Bogiem przyznać, bo to oznaczałoby naszą porażkę, naszą omylność w coś w co tak mocno wierzyliśmy.
Odnośnie muzyki techno, umieszczam link do świadectwa Leszka Dokowicza, który wspóltworzył światową scenę techno, posłuchaj i przemyśl sobie czy wszystko jest takie niewinne na jakie wygląda:
http://www.odnowa.radom.pl/wiadectwo-o-muzyce-techno.html
Pozdrawiam

 Re: Dlaczego wszędzie widzicie szatana?
Autor: IKS (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data:   2009-03-18 10:25

Gry, słuchanie tego co chcesz, wolność - piszesz, że nie ma złych skutków.
Mija dzień, miesiąc, rok.
I co dalej, co dalej? ....

 Re: Dlaczego wszędzie widzicie szatana?
Autor: seweryn88 (---.kielce.vectranet.pl)
Data:   2009-03-18 12:59

chciałbym wam wszystkim podziękować za wpisy a szczególnie Konradowi: otworzyłeś mi oczy na pewne sprawy, dzieki wielkie za to. Pozdrawiam

 Re: Dlaczego wszędzie widzicie szatana?
Autor: seweryn88 (---.kielce.vectranet.pl)
Data:   2009-03-18 14:01

myślę że można już zamknąć ten wątek... teraz widzę jakim baranem byłem... żałuje tego swojego zachowania... pozdrawiam wszystkich i dziekuję
Niech będzie pochwalony Jezus Chrystus.

 Re: Dlaczego wszędzie widzicie szatana?
Autor: Bogumiła (---.internetdsl.tpnet.pl)
Data:   2009-03-18 14:31

Sewerynie, nie przezywaj siebie :))). To był akurat twój problem na tę chwilę. Dobrze, że napisałeś. Pewnie w innych sprawach ty z kolei mógłbyś innym pomóc. Najważniejsze, to być otwartym na prawdę, na dobro, na pomoc. To najlepiej świadczy o człowieku.
Pozdrawiam cię serdecznie.

 Re: Dlaczego wszędzie widzicie szatana?
Autor: Bogna (---.chello.pl)
Data:   2009-03-18 15:00

Na wieki wieków. Amen.
Sewerynie, widzę, żeś także człowiek samokrytyczny, ale... rzeczywiście po co od razu tak ostro? Nazywać siebie baranem? Spoko :) Każdemu może się przydarzyć i fajnie, że się zreflektowałeś w wiadomej Ci sprawie...

 Re: Dlaczego wszędzie widzicie szatana?
Autor: Konrad (217.96.36.---)
Data:   2009-03-18 15:30

Cieszę się, że mogłem pomóc ;)
Pozdrowienia,
Konrad

 Re: Dlaczego wszędzie widzicie szatana?
Autor: Marta (78.146.242.---)
Data:   2009-03-20 23:27

Ale natychmiastowy i piorunujacy efekt :) Oby w kazdym watku forowicze mieli takie sukcesy.

 Re: Dlaczego wszędzie widzicie szatana?
Autor: Michał (---.zabrze.net.pl)
Data:   2009-03-21 10:52

No widzisz - Tobie też. Nie taka zła i głupia ta młodzież, jak o niej mówią. Tylko leniwi jesteście - widzę to po moich synach. Same zdolności nie wystarczą - bez pracy nie ma kołaczy. I popatrz - popracowałeś chwilę - i jakie efekty. Tylko tak dalej, a wbrew obiegowym opiniom i beczeniu stada, nie zmarnujesz życia.

 Odpowiedz na tę wiadomość
 Twoje imię:
 Adres e-mail:
 Temat:
 Przepisz kod z obrazka: