logo
Czwartek, 09 maja 2024
Szukaj w
 
Posłuchaj Radyjka
kanał czerwony
kanał zielony
 
 

 Jak zachowujecie się wobec kogoś kogo nie lubicie?
Autor: Bogusia (---.sta.asta-net.com.pl)
Data:   2009-03-18 14:48

Jak zachowujecie się wobec osób, których nie lubicie, a musicie z nimi przebywać przez kilka godzin dziennie. Jest taka osoba, w moim życiu. Irytuje mnie jej zachowanie, sposób bycia..... staram się być dla niej miła i w zasadzie nigdy nie powiedziałam jej niczego przykrego, ale po prostu je nie znoszę i tyle złych myśli krąży po mojej głowie, że jestem zła na samą siebie.

 Re: Jak zachowujecie się wobec kogoś kogo nie lubicie?
Autor: Orelka (---.fuw.edu.pl)
Data:   2009-03-21 22:07

Spróbować się za nią modlić. To jest czasem koszmarnie trudne i bolesne, ale może przynieść spektakularny efekt.

 Re: Jak zachowujecie się wobec kogoś kogo nie lubicie?
Autor: Krystyna (---.ssp.dialog.net.pl)
Data:   2009-03-22 09:10

Taka osoba to wielki skarb - uczy cierpliwości i pokory :)

 Re: Jak zachowujecie się wobec kogoś kogo nie lubicie?
Autor: IKS (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data:   2009-03-22 09:17

Bogusiu wszystko ma swoją przyczynę. Sposób bycia, zachowanie, gesty, słowa drugiego człowieka są wynikiem jego doświadczenia życiowego. Często zgrywanie się, niby tupet, uszczypliwość itp. są wołaniem o pomoc człowieka skrzywdzonego, upokarzanego, zagubionego, rozdartego wewnętrznie, samotnego, o to byśmy zwrócili na niego uwagę, powiedzieli dobre słowo, obdarzyli życzliwością.
Wiele zrozumiemy, gdy zaczniemy rozmawiać, słuchać uważnie drugiego. Łatwiej nam wtedy akceptować, być życzliwym, miłować bliźniego. Myśleć i mówić o drugim zawsze dobrze - trudne, ale przecież chcemy żyć CHRYSTUSEM, więc...

 Re: Jak zachowujecie się wobec kogoś kogo nie lubicie?
Autor: 38 na karku (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data:   2009-03-22 09:51

Normalnie. Zawsze są takie osoby w naszym otoczeniu. Módl się za nią i postaraj się ją zrozumieć i polubić (a zwłaszcza pokochać :) ). I nie zajmuj się nią tyle, myśląc, że jej nie znosisz i złymi myślami, bo to Cię niszczy. Trzeba szanować drugiego człowieka, mimo wszystko.

 Re: Jak zachowujecie się wobec kogoś kogo nie lubicie?
Autor: Bogna (---.chello.pl)
Data:   2009-03-23 01:32

Bogusiu, Imienniczko (?) Popierając moich przedmówców co do modlitwy za tę osobę, proponuję także rozważ w sercu głęboko słowa Pana Jezusa (wers po wersie, dokładnie), które tutaj wklejam. A nuż znajdując rozwiązanie, pójdziesz za radą ewangeliczną? Poza tym zacznij tę osobę postrzegać w kategorii krzyża, który Bóg postawił na Twojej drodze. Nie warto go odrzucać, bo może on przyczynić się Twojego zbawienia. "Jeżeli chcesz Mnie naśladować, to weź swój krzyż na każdy dzień i chodź ze Mną zbawiać świat..." - piękna to pieśń i dająca do myślenia...

Łk 6, 27-38
27. Lecz powiadam wam, którzy słuchacie: Miłujcie waszych nieprzyjaciół; dobrze czyńcie tym, którzy was nienawidzą;
28. błogosławcie tym, którzy was przeklinają, i módlcie się za tych, którzy was oczerniają.
29. Jeśli cię kto uderzy w [jeden] policzek, nadstaw mu i drugi. Jeśli bierze ci płaszcz, nie broń mu i szaty.
30. Daj każdemu, kto cię prosi, a nie dopominaj się zwrotu od tego, który bierze twoje.
31. Jak chcecie, żeby ludzie wam czynili, podobnie wy im czyńcie!
32. Jeśli bowiem miłujecie tych tylko, którzy was miłują, jakaż za to dla was wdzięczność? Przecież i grzesznicy miłość okazują tym, którzy ich miłują.
33. I jeśli dobrze czynicie tym tylko, którzy wam dobrze czynią, jaka za to dla was wdzięczność? I grzesznicy to samo czynią.
34. Jeśli pożyczek udzielacie tym, od których spodziewacie się zwrotu, jakaż za to dla was wdzięczność? I grzesznicy grzesznikom pożyczają, żeby tyleż samo otrzymać.
35. Wy natomiast miłujcie waszych nieprzyjaciół, czyńcie dobrze i pożyczajcie, niczego się za to nie spodziewając. A wasza nagroda będzie wielka, i będziecie synami Najwyższego; ponieważ On jest dobry dla niewdzięcznych i złych.
36. Bądźcie miłosierni, jak Ojciec wasz jest miłosierny.
37. Nie sądźcie, a nie będziecie sądzeni; nie potępiajcie, a nie będziecie potępieni; odpuszczajcie, a będzie wam odpuszczone.
38. Dawajcie, a będzie wam dane; miarę dobrą, natłoczoną, utrzęsioną i opływającą wsypią w zanadrza wasze. Odmierzą wam bowiem taką miarą, jaką wy mierzycie.

Mt 5, 43-48
43. Słyszeliście, że powiedziano: Będziesz miłował swego bliźniego, a nieprzyjaciela swego będziesz nienawidził.
44. A Ja wam powiadam: Miłujcie waszych nieprzyjaciół i módlcie się za tych, którzy was prześladują;
45. tak będziecie synami Ojca waszego, który jest w niebie; ponieważ On sprawia, że słońce Jego wschodzi nad złymi i nad dobrymi, i On zsyła deszcz na sprawiedliwych i niesprawiedliwych.
46. Jeśli bowiem miłujecie tych, którzy was miłują, cóż za nagrodę mieć będziecie? Czyż i celnicy tego nie czynią?
47. I jeśli pozdrawiacie tylko swych braci, cóż szczególnego czynicie? Czyż i poganie tego nie czynią?
48. Bądźcie więc wy doskonali, jak doskonały jest Ojciec wasz niebieski.

 Re: Jak zachowujecie się wobec kogoś kogo nie lubicie?
Autor: m (---.toya.net.pl)
Data:   2009-03-23 11:17

Zastanawiam się nad konkretami - co konkretnego ten ktoś robi, że mi to przeszkadza. Jeśli to rzeczy nieprawdziwe - wyśmiewam siebie za tą niechęć. Nie okazuję jej, jeśli ktoś nie daje specjalnego powodu, ale też nie staram się być miła. Takie "staranie" tylko przeszkadza, jeśli ktoś nie ma dość wytrwałości i się tym męczy, inni też się męczą.

 Odpowiedz na tę wiadomość
 Twoje imię:
 Adres e-mail:
 Temat:
 Przepisz kod z obrazka: