logo
Czwartek, 09 maja 2024
Szukaj w
 
Posłuchaj Radyjka
kanał czerwony
kanał zielony
 
 

 Jak wygląda szatan?
Autor: seweryn88 (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data:   2009-03-18 20:16

Niech będzie pochwalony Jezus Chrystus i Maryja zawsze Dziewica.
nurtuje mnie pewne zagadnienie (tzn. raczej ciekawość...) otóż: jak wygląda szatan? Tzn. jak wygląda szatan kiedy ukazuje się przy swoim prawdziwym obliczu jakie ma na co dzień ("na co dzień" - wiem że śmiesznie i niepoważnie to brzmi ale coż...), a nie np. wtedy kiedy ukazuje się pod postacią jakiegoś zwierzęcia (np.psa jak pokazał się św.ojcu Pio )?
wiem że wielu świętych miało widzenia piekła,że opisywali piekło i demony jako coś tak ohydnego że nie dało się tego opisać,ale chciałbym wiedziec jak on wygląda.I czy jakiś święty dokładnie opisał w swoich przeżyciach wygląd diabła ? BYłbym wdzięczny z linki o tej tematyce (tylko nie do egzorcyzmy.katolik.pl - tam jest to raczej "duchowe" artykuły a mnie interesuje wygląd szatana w sensie materialnym a nie pod względem jego duchowego bytowania)
Szczęść Boże.

 Re: Jak wygląda szatan?
Autor: Bogumiła (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data:   2009-03-23 17:26

Ale szatan nie "wygląda". Szatan jest duchem bez ciała. Jeśli w coś się przyobleka to tylko na użytek człowieka, bo człowiek jest cielesny i duchów nie widzi. Nawet jeśli jakiś święty opisał wygląd diabła, tojest to tylko obraz, który miał działać na niego, inny człowiek mógł widzieć coś zupełnie innego.

 Re: Jak wygląda szatan?
Autor: Lil Lady (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data:   2009-03-23 19:55

Szatan potrafi przybrać postać krucyfiksu, Maryi czy świętych. Takie sytuacje miały miejsce w przypadku ojca Pio. Diabeł istnieje dziś tak samo jak w przeszłości. Nadal kusi człowieka do grzechu. Postawa wyznawcy Chrystusa w konfrontacji z szatanem musi zatem być uważna i silna. Nikomu nie może być obojętna kwestia istnienia szatana. Jak się wydaje, w mentalności współczesnych ludzi szatan odpływa w sferę mitologii i folkloru. Baudelaire słusznie stwierdza, że „Majstersztykiem szatana w nowoczesności” jest przekonanie ludzi o swoim nieistnieniu. Dla wielu zatem nie jest łatwe wyobrazić sobie niedawne pojawienia się szatana, przybywającego wprost z piekła aby walczyć z Ojcem Pio. Walki te miały czasem całkiem krwawy charakter, jak opisane jest to w wielu listach które Ojciec Pio wysłał do swoich Ojców Duchowych.

Zachęcam zajrzeć na tę stronę:


http://www.padrepio.catholicwebservices.com/POLSKA/The_Devil_Polska.htm

 Re: Jak wygląda szatan?
Autor: B. (---.acn.waw.pl)
Data:   2009-03-25 13:22

Raczej proś Boga o wyzbycie się tej ciekawości. Teraz i zawsze :)
Szatan jest duchem, złym, podstępnym, nienawidzi człowieka i oskarża go przed Bogiem:

(1) Potem Pan ukazał mi arcykapłana Jozuego, który stał przed aniołem Pańskim, a po jego prawicy stał szatan oskarżając go. (2) Anioł Pański tak przemówił do szatana: Pan zakazuje ci tego, szatanie, zakazuje ci tego Pan (...)" Za 3,1-2

"(...) oskarżyciel braci naszych został strącony, ten, co dniem i nocą oskarża ich przed Bogiem naszym" Ap 12,10

 Re: Jak wygląda szatan?
Autor: Robson (---.internetdsl.tpnet.pl)
Data:   2009-03-25 14:21

Jako jedną z mąk piekielnych św. Faustyna wymieniła także:

"a chociaż jest ciemność; widzą się wzajemnie szatani i potępione dusze, i widzą wszystko zło innych i swoje"

Ja bym wolał nie wiedzieć, jak naprawdę wygląda...

R.

 Re: Jak wygląda szatan?
Autor: Karol (---.putin.ukw.edu.pl)
Data:   2009-03-25 16:53

Jest brzydki. Mowie Ci tak brzydki, ze zalezy to od czlowieka, ktory go dopusci do siebie w zaleznosci od pokusy, ktora przyjmie.
Zle duchy sa brzydkie.
A pieklo bolesne.

 Re: Jak wygląda szatan?
Autor: seweryn88 (---.kielce.vectranet.pl)
Data:   2009-03-25 19:42

w sumie to mam nadzieje go nigdy nie oglądać :))) i mam nadzieję że mój Anioł Stróż do tego nie dopuści :) (a tak na marginesie to napisze, że mój Anioł Stróż to chyba zasłużył na jakiś awans od Pana Boga - na jakiegoś Archanioła czy coś - za jego cierpliwość do mnie) pozdrawiam wszystkich i życzę powodzenia w planach życiowych i oby spełniły się wam marzenia :)

 Re: Jak wygląda szatan?
Autor: Michał (---.zabrze.net.pl)
Data:   2009-03-25 20:09

Na tytułowe: wiedza zbędna, do zbawienia absolutnie niekonieczna.
P.S.
Nie radzę, nie udźwigniesz.

 Odpowiedz na tę wiadomość
 Twoje imię:
 Adres e-mail:
 Temat:
 Przepisz kod z obrazka: