logo
Szukaj w
 
Posłuchaj Radyjka
kanał czerwony
kanał zielony
 
 

 Skończyła się moja kompetencja.
Autor: Damian (---.ambit24.pl)
Data:   2009-07-16 22:12

witam.
Niedawno w rozmowie z kolegą w pracy zagadnął się temat sprawiedliwości Bożej. I oto co on powiedział: "to przez Żydów i ich Boga była druga wojna światowa...". prosiłem o uzasadnienie, to ku mojemu zdziwieniu całkiem nieźle znał Pismo.(zawsze wypowiadał się anty religijnie, więc musiał mieć wcześniej z Pismem Świętym kontakt). Uzasadnił coś w tym sensie: że przez pokolenia naród izraelski co jakiś czas odchodził od wiary i zatracał się w bogactwach i tzw. bóstwach różnego rodzaju. Na to Bóg karał ich solidnymi klęskami, wybierając sobie władcę którym się posługiwał do wytracenia narodu niesprawiedliwych. Tak też było z drugą wojną światową... i na koniec zapytał: to dlaczego właśnie żydzi? i tu się skończyła moja kompetencja. Teraz nie chodzi mi o to, aby mu odbić piłkę, tylko mnie to zafrasowało. Wiem, że jak Bóg da słowo to będę mógł odpowiedzieć. Więc czy to słuszne stwierdzenie?

 Re: Skończyła się moja kompetencja.
Autor: Michał (---.zabrze.net.pl)
Data:   2009-07-23 09:58

To jest taka logika Kalego, albo spiskowa teoria dziejów. Wojnę wywołał Hitler ze Stalinem i była to emanacja rożnej maści socjalizmów, a w ślad za nią pewnej ideologii, która miała dwom państwom poszkodowanym według nich w wyniku I wojny pozwolić na odtworzenie stanu posiadania. Co z tym mieli wspólnego Żydzi? Co do bolszewizmu, no to bym widział tu jakieś uzasadnienie, co do nazizmu żadne, chyba że weźmiemy pod uwagę przeszłość Hitlera. Ale to jest wróżenie z fusów, a nie historia oparta na faktach. Czy Bóg wykorzystał tę sytuację do powrotu Żydów do Palestyny? Niewątpliwie tak. Czy Żydzi wykorzystali tę sytuację zgodnie z pragnieniem Boga? Generalnie - nie. Państwo Izrael jest państwem laickim. Natomiast faktem jest, że podobno na świecie jest już 6 mln. Żydów mesjanistycznych. To bardzo dużo. Wstrzymałbym się więc od jakichkolwiek wniosków w tej sprawie. Bóg wie co robi. Nie ma to jednak nic wspólnego z przyczynami wybuchu II wojny światowej. Traktat wersalski był dla Niemców upokarzający, a reparacje wojenne rzuciły je na kolana, podczas gdy sytuacja wojenna w 1918 r. wcale o niczym nie przesądzała.

 Re: Skończyła się moja kompetencja.
Autor: B. (---.acn.waw.pl)
Data:   2009-07-23 11:35

Nie mamy podstaw, aby stwierdzić to, co powiedział Twój kolega.
"W tym samym czasie przyszli niektórzy i donieśli Mu o Galilejczykach, których krew Piłat zmieszał z krwią ich ofiar. Jezus im odpowiedział: Czyż myślicie, że ci Galilejczycy byli większymi grzesznikami niż inni mieszkańcy Galilei, że to ucierpieli? Bynajmniej, powiadam wam; lecz jeśli się nie nawrócicie, wszyscy podobnie zginiecie. Albo myślicie, że owych osiemnastu, na których zwaliła się wieża w Siloam i zabiła ich, było większymi winowajcami niż inni mieszkańcy Jerozolimy? Bynajmniej, powiadam wam; lecz jeśli się nie nawrócicie, wszyscy tak samo zginiecie" Łk 13, 1-5.

Podczas II wojny światowej ginęli ludzie różnych narodowości. Ogółem w wyniku okupacji hitlerowskiej zginęło 6.028.000 obywateli polskich. W akcji tzw. ostatecznego rozwiązania kwestii żydowskiej wyniszczono lub zgładzono w miejscach zamieszkania, gettach, obozach i ośrodkach eksterminacji 2,7 mln Żydów - obywateli polskich. Ziemie polskie stały się również cmentarzyskiem dla setek tysięcy ludzi ze wszystkich krajów Europy, a także krajów zamorskich (poniżej cytuję Ci tekst, z którego pochodzą te dane).

"ZBRODNIE HITLEROWSKIE W POLSCE 1939 -1945
/.../ Jednym z celów zbrodniczej doktryny hitlerowskiej było zniszczenie Polski i wytępienie narodu polskiego, przede wszystkim inteligencji i ludzi społecznie aktywnych /.../.
W październiku 1939 r. H. Himmler został Komisarzem Rzeszy dla Umocnienia Niemczyzny; zadaniem tego urzędu było stworzenie nowych obszarów kolonizacyjnych dla Niemców przez wysiedlanie ludności polskiej, początkowo z ziem wcielonych do Rzeszy, a następnie również z terenów Generalnej Guberni. Hitlerowcy zamierzali wysiedlić z ziem wcielonych ok. 3.000.000 Polaków, wysiedlono 1.200.000; na miejsce wysiedlonych sprowadzono ok. 1 mln Niemców spoza granic Rzeszy. Dokonano również licznych wysiedleń ludności Generalnej Guberni, głównie z Zamojszczyzny; wysiedleniami zajmowała się m.in. Centrala Przesiedleńcza w Łodzi (kierowana przez H. Krumeya), której podlegała sieć obozów przesiedleńczych. Ogółem w latach okupacji dokonano wysiedleń 2.478.000 obywateli polskich, w warunkach, które spowodowały śmierć wielu osób; akcje wysiedleńcze połączone były z całkowitą konfiskatą mienia przesiedlanych.
Hitlerowcy przeprowadzali tzw. Intelligenzaktionen - akcje aresztowania i wyniszczania inteligencji polskiej; 6 Xl 1939 r. aresztowano i wysłano do obozu koncentracyjnego w Sachsenchausen 182 profesorów Uniwersytetu Jagiellońskiego, wielu z nich zginęło; zarządzona przez H. Franka akcja A-B (Ausserordentliche Befriedungsaktion) z maja i czerwca 1940 r. pociągnęła za sobą 3.500 ofiar przedstawicieli inteligencji polskiej. /.../
Narzędziem hitlerowskiego ludobójstwa były przede wszystkim obozy hitlerowskie, głównie - Oświęcim, Majdanek, Stutthof, Treblinka, Bełżec, Sobibór, Płaszów, oraz więzienia - Pawiak w Warszawie, Montelupich w Krakowie, Zamek w Lublinie, Rotunda w Zamościu, Fort VII w Poznaniu i wiele innych. Okupanci dokonywali na ziemiach polskich indywidualnych i masowych egzekucji (Palmiry, Szpęgawsk, Firlej i Wincentów k. Radomia, lasy pod Lublinem itd.), wrzucali ofiary do dołów z wapnem, dusili gazami spalinowymi, mordowali w gettach i katowniach gestapo, wynaleźli i rozbudowali system komór gazowych, palili ludzi żywcem wraz z zabudowaniami, mordowali podczas pacyfikacji (Aleksandrów, Borów, Józefów, Jamy, Jabłoń-Dobki, Kitów, Krassowo-Częstki, Lipniak Majorat, Łążek, Michniów, Milejów, Rajsk, Różaniec, Skłoby, Smołigów, Sochy, Szczecyn, Złoczew) i wysiedleń (Zamojszczyzna), uśmiercali chorych i starców (akcja eutanazji); wielu Polaków stracono na mocy bezprawnych wyroków sądów specjalnych. W akcji tzw. ostatecznego rozwiązania kwestii żydowskiej wyniszczono lub zgładzono w miejscach zamieszkania, gettach, obozach i ośrodkach eksterminacji 2,7 mln Żydów - obywateli polskich; za udzielanie pomocy Żydom karano śmiercią. Podczas Powstania Warszawskiego dokonano masowej rzezi ludności cywilnej. Hitlerowcy prowadzili próby nad przemysłowym wykorzystaniem ciał zamordowanych ofiar, m.in. przez używanie ich włosów jako surowca w przemyśle odzieżowym i produkcję mydła z tłuszczu ludzkiego. Szczególnej zbrodni dokonali przeciwko dzieciom - przez odłączanie ich od rodziców, wysyłanie do obozów, zamykanie w gettach; spośród ok. 200.000 odebranych rodzicom w celach germanizacyjnych dzieci polskich powróciło po wojnie do kraju około 15%; ogółem w wyniku terroru hitlerowskiego zginęło ponad 2.000.000 polskich dzieci i młodzieży.
W celu biologicznego osłabienia ludności polskiej hitlerowcy zdegradowali ją do roli niewolników, wprowadzili konfiskatę polskiej własności, pracę niewolniczą, głodowe racje żywnościowe itp.; do prac niewolniczych wywieziono ok. 2,5 mln Polaków. Okupanci wraz z likwidacją szkolnictwa i działalności kulturalnej dokonali grabieży i dewastacji pracowni naukowych, bibliotek i archiwów, zbiorów dzieł sztuki i muzeów. Rabowali i niszczyli gospodarkę, podczas odwrotu swej armii stosowali politykę spalonej ziemi.
Mimo wysiłków hitlerowców, zmierzających do zatarcia śladów zbrodni, odnaleziono po wojnie setki masowych mogił w lasach, żwirowniach, w pobliżu obozów pracy itp. Ogółem w wyniku okupacji hitlerowskiej zginęło 6.028.000 obywateli polskich; ziemie polskie stały się również cmentarzyskiem dla setek tysięcy ludzi ze wszystkich krajów Europy, a także krajów zamorskich.
Zbrodnie hitlerowskie w Polsce ścigane są na mocy dekretu z 31 VIII 1944 r. o wymiarze kary dla faszystowsko-hitlerowskich zbrodniarzy oraz ustawy Sejmu PRL z 22 IV 1964 r. w sprawie wstrzymania biegu przedawnienia w stosunku do sprawców najcięższych zbrodni hitlerowskich. Badaniem zbrodni hitlerowskich popełnionych w Polsce i na narodzie po!skim oraz ściganiem ich sprawców zajmowała się powołana dekretem KRN z 10 XI 1945 r. Główna Komisja Badania Zbrodni Hitlerowskich w-Polsce. Opiekę nad miejscami męczeństwa sprawuje Rada Ochrony Pomników Walki i Męczeństwa. Na wniosek Polski ONZ przyjęła Konwencję o nieprzedawnieniu zbrodni wojennych i zbrodni przeciw ludzkości (1968 r.).

WOJENNE STRATY POLSKI 1939-1945
/.../ Jak wynika z ogłoszonego w 1947 r. Sprawozdania Biura Odszkodowań Wojennych przy Prezydium Rady Ministrów w przedmiocie strat i szkód wojennych Polski [w latach II wojny światowej] 1939-1945 ogółem utraciło życie 6.028.000 obywateli polskich, w tym wskutek bezpośrednich działań wojennych - 644.000 (straty wojska 123 tys., ludności cywilnej - 521 tys.), wskutek terroru okupanta - 5.384.000. Niezależnie od tych strat w okresie wojny urodziło się o 1.215 tys. dzieci mniej niż powinno się było urodzić; kalectwem dotkniętych zostało 590 tys. osób; na gruźlicę ponad przeciętną normę zachorowań z 1939 r. zachorowało 1.140 tys. osób. Ponad 5 mln osób zostało bezpośrednio dotkniętych terrorem; obozy i więzienia hitlerowskie przetrwało 863 tys. obywateli polskich; do prac niewolniczych zostało wywiezionych 2.460 tys.; wysiedlono 2.478 tys. /.../

Źródło: Mała Encyklopedia Powszechna PWM, Warszawa, wydanie I, 1970 r.

 Re: Skończyła się moja kompetencja.
Autor: Michał (---.zabrze.net.pl)
Data:   2009-07-23 15:44

Do B.
Przepraszam, ale to źródło jest wątpliwe, tak jak podawana liczba zamordowanych obywateli polskich. Przed wojną Polska miała 38 mln. obywateli. Po wojnie ok.23 mln. Granice kraju zmieniły się w sposób zasadniczy. 6,028 mln to liczba wyssana z palca, a nie rzeczywiste ustalenia.

 Re: Skończyła się moja kompetencja.
Autor: B. (---.acn.waw.pl)
Data:   2009-07-23 21:26

Do Michała
Teraz jest jeszcze gorzej. Np. Wikipedia podaje, że we wrześniu 1939 r. ludność Polski liczyła 34.849.000, że żołnierzy zabito w Polsce 160.000, że "cywili" zabito 2.440.000 (!), a w rubryce "Żydzi zabici w Holokauście" (na terenie) Polski Wikipedia podaje liczbę 3.000.000, "łącznie" 5.600.000. Matematycznie dodawanie zgadza się, ale co to ma wspólnego z prawdą? Nic.
http://pl.wikipedia.org/wiki/Ofiary_w_II_wojnie_%C5%9Bwiatowej

Dane encyklopedyczne z lat 70-tych "Polski socjalistycznej" podawały przynajmniej informacje o wysiedleniach Polaków dokonywanych przez Niemców, teraz natomiast świat wie, że to Niemcy byli wysiedlani (patrz Erika Steinbach). Kat przemienił się w ofiarę. Dlaczego młodzież kojarzy przyczyny II wojny światowej z Żydami (patrz pytanie)? Dlaczego głowy państw mylą powstanie warszawskie z powstaniem w getcie warszawskim? Dlaczego nie ma pomnika ofiar KL Warschau, pod którym można by złożyć wiązankę kwiatów? Polacy w opinii świata (w wyniku zafałszowanych informacji podawanych na wielką skalę) powinni płacić (!) odszkodowania Niemcom i Żydom. Niewyobrażalna bezczelność.
Młodzieży polecam fotograficzne świadectwa, których jest już coraz mniej:
http://www.rodzinapolska.pl/dok.php?art=prawdahistor/archiwum/2007/836_1.htm
Jasne, że dane komunistyczne nie są w pełni wiarygodne. Ale wtedy jeszcze podawano chociaż to, co ludzie pamiętali - że to Niemcy byli agresorami i popełniali zbrodnie na niewyobrażalną skalę. Ukrywano natomiast zbrodnie sojusznika i władcy - zbrodnie sowieckie, których skala także była niewyobrażalna.

 Re: Skończyła się moja kompetencja.
Autor: Verba Docent (---.nat.umts.dynamic.eranet.pl)
Data:   2009-07-23 22:03

Zaiste nie warto z każdym wdawać się w dyskusje i nie na każdy temat. Są pewne tezy, wygłaszane nawet w oparciu o cytaty, do których nie warto się ustosunkowywać. I jest to "kwestia smaku" a nie wiedzy i kompetencji.

 Re: Skończyła się moja kompetencja.
Autor: Calina (---.lightspeed.cicril.sbcglobal.net)
Data:   2009-07-24 06:38

Też uważam, że nie ma co dyskutować z kimś, kto "wie swoje". Nie potrzebujesz żadnych kompetencji, aby wyznać swoją wiarę. Wystarczy w podobnym wypadku powiedzieć, że ty ufasz sprawiedliwości Bożej, bo na niej się nie zawiedziesz. I tyle.

 Odpowiedz na tę wiadomość
 Twoje imię:
 Adres e-mail:
 Temat:
 Przepisz kod z obrazka: