logo
Szukaj w
 
Posłuchaj Radyjka
kanał czerwony
kanał zielony
 
 

 jak otworzyć serce Jezusowi
Autor: Ula (---.ppp.szeptel.net.pl)
Data:   2001-02-07 13:26

Przeżyłam rekolekcje ewangelizacyjne odnowy w Duchu św. Serce było czyste,
bałam się, aby nie zamieszkały w nim złe duchy.Ksiądz powiedział, że muszę
zaprosić Jezusa do swego serca, lecz klamka jest z mojej strony. To ja sama
muszę otworzyć te drzwi. Jak to uczynić?Zapraszam Go ciągle, ale czyż sama
mogę cokolwiek uczynić? Nie mogę rzucic palenia, nie jestem w stanie napisać
ani jednego zdania pracy magisterskiej.Może ten temat mnie przerasta - o śmierci
w liryce Norwida. Myślę, że gdybym uczyniła te dwie rzeczy, popadłabym w
ogromną pychę.A tego Jezus nie chce. Czy On chce mnie takiej nieużytecznej
sługi. Czy mogę Go prosić, aby napisał przeze mnie tę pracę?

 Re: jak otworzyć serce Jezusowi
Autor: Jarek (194.95.141.---)
Data:   2001-02-07 14:37

Jezus powiedzial, ze najwazniejsze przykazanie, z ktorego wszystko wynika, to przykazanie o milosci. "Bedziesz milowac Pana Boga swego z calego serca swego, ze wszystkich sil swoich..." - a co to znaczy i jak mam to robic, spytasz slusznie? Bog nie zostawia tego pytania bez odpowiedzi i tlumaczy sens milosci, mowiac dalej: "...a blizniego swego jak siebie samego".

Otwierasz wiec serce Jezusowi po prostu otwierajac sie na milosc. Staraj sie kochac innych jak kochasz siebie, stawiaj sie mysla w sytuacji osob, z ktorymi sie spotykasz, tlumacz sobie ich postepowanie tak, jakbys tlumaczyla sobie swoje... W ten sposob otworzysz serce Bogu. Bo Jezus powiedzial do ciebie: "Cokolwiek uczynilas blizniemu swemu, mnie uczynilas"!

 Re: jak otworzyć serce Jezusowi
Autor: Barbara (---.ego.pl)
Data:   2001-02-07 14:51

Ulu,

Pracę magisterską pisałam ponad dwadzieścia lat temu. Temat był trudny (zupełnie inna dziedzina) i też chwilami myślałam że porwałam się z motyką na słońce. Przez okres studiów wszystko polecałam św. Tadeuszowi Judzie, który prowadził mnie do Serca Jezusa. Na pewno w ciągu dnia przychodzą Ci myśli, zdania dotyczące tematu pracy lub nawet luźno z nim związane - notuj je na kartkach, daj działać natchnieniom Ducha Świętego i na pewno we współpracy z Twoimi Patronami powiedzie Ci się. Choć to TY musisz ją napisać, odszukać materiały, połączyć kawałki w całość. Jak każdą pracę powierz ją Panu i działaj.

Palenie - koszmarny nałóg. Też się z tym męczę - od niedawna. Wtedy kiedy pisałam pracę, palenie wydawało mi się niegroźne. Dobrze że Ty zauważyłaś to wcześnie, a więc i wyrwanie się z nałogu teoretycznie powinno być łatwiejsze. Życzę Ci sukcesów na tym polu i wiary, że w końcu za którymś razem to się uda.

Jak zaprosić Pana do serca - żyć Jego Słowem na codzień, odnosić Je do wszystkiego co w tym dniu się dzieje, do ludzi których się spotyka lub o których się myśli, odwiedzać Go, zwierzać się Mu ze wszystkiego, po prostu kochać Go najbardziej ze wszystkiego. Ponadto zachęcam do lektury dzienników, pism św. Faustyny, św.św. Teres, książek Była tam Matka Jezusa, Milczenie Maryi, i innych w tym związanych z rekolekcjami ignacjańskimi. Całą resztę On jako Bóg nasz i Pan zrobi sam. On widzi Twoje serce i wie kiedy jest otwarte dla Niego.

Szczęść Boże.
Jeżeli chcesz odpowiedz.

 Re: jak otworzyć serce Jezusowi
Autor: Ula (---.chicago.il.ameritech.net)
Data:   2001-03-27 07:47

Czesc Ulu,
Dylemat chyba wiekszosci z nas, jest Pan w naszym sercu czy Go nie ma ?
On zawsze tam jest, tylko ze ukryty i cichutki i czekajacy cierpliwie az Go obejmiemy z cala moca i miloscia jaka posiadamy. On tam siedzi Ulu w kaciku ze spuszczona glowa i czeka az twoje serce powie, Panie wez je, ono twoje...
Nie zapomnij Ulu, ze droga do Bog jest trudna. Nawet tak swieta postac jak Ojciec Pio mial chwile kiedy nie byl pewnien ze wpelnia wole Jezusa. Ulu zly krazy i syczy i czym blizej sie bedziesz zblizac Jezusa, on tym mocniej bedzie uderzal, miej sie na bacznosci, modl sie i kontempluj, a do serca dostep ma tylko Jezus, wiec jesli Mu pozwolisz bedzie tam mieszkal
polecam Tobie ksiazke ksiedza Michela Quoist " Rozmowy o Milosci"
powodzenia Ula

 Re: jak otworzyć serce Jezusowi
Autor: martyna (78.133.225.---)
Data:   2012-05-12 17:05

Jestem zamknięta na ludzi i to mnie blokuje przeciw działaniu Miło¶ci i otwieraniu się w Panu na innych ludzi. Co czynić, aby to zmienić?

---------------------

Proponuję jeszcze raz napisać tego posta, zakładaj±c nowy w±tek. Tutaj (je¶li w ogóle) rzadko kto zagl±da. Jak widać wyżej - ostatnio ponad 11 lat temu. :)
p.o. moderatora

 Odpowiedz na tę wiadomo¶ć
 Twoje imię:
 Adres e-mail:
 Temat:
 Przepisz kod z obrazka: