logo
Czwartek, 16 maja 2024
Szukaj w
 
Posłuchaj Radyjka
kanał czerwony
kanał zielony
 
 

 Szukam Eucharystii w Sharm el Sheikh.
Autor: Jagna (---.181.149.247.nat.umts.dynamic.eranet.pl)
Data:   2010-11-18 19:49

Mam zmartwienie, i to duże. Jadę na święta Bożego Narodzenie 21- 18 grudnia do Sharm el Sheikh. Nie wyobrażam sobie niedzieli bez Eucharystii, nie wspomnę już o świętach. Może wiecie czy istnieje możliwość uczestniczenia we mszy katolickiej w tej miejscowości? Słyszałam coś o kościele koptyjskim w tej miejscowości. Pomóżcie, proszę, jeśli macie wiedzę.

 Re: Szukam Eucharystii w Sharm el Sheikh.
Autor: Margola (---.chello.pl)
Data:   2010-11-18 21:43

Trochę pogooglowałam i nie widze ma tam kościoła katolickiego (jedynie w Kairze i Luxor), jest koptyjski:
The Coptic church of St. Mary & St. Mina's Church in Al Hadaba, Om El Seed, Sharm El Sheikh.
Z forum na tej stronie
http://www.tripadvisor.com/ShowTopic-g294200-i9124-k2383378-Catholic_Church_Sinai_region-Egypt.html
wynika, że w 2008 roku katolicki ksiądz z Kairu odprawiał tam Msze sw. w Wigilię i Boże Narodzenie.
Jest nawet telefon komórkowy do księdza z kościoła koptyjskiego u którego można zasięgnąć info ale czy aktualny? nr tel. 0020(0)12 677 8585

 Re: Szukam Eucharystii w Sharm el Sheikh.
Autor: Marta (---.hari.cable.virginmedia.co)
Data:   2010-11-19 00:58

Że tak nieśmiało zapytam: czy nie wiedziałaś, że w tym roku święta wypadają 25 grudnia? Ja bym akurat w takie dni sobie nie wybierała wycieczki do Egiptu. Wiadomo przecież, że tam kościołów za wiele nie ma, obcy język to i trudniej nadążyć za liturgią itp. Jeśli Msza w niedzielę, a zwłaszcza w Boże Narodzenie jest tak ważna jak twierdzisz, to może trzeba było w domu siedzieć, a do Egiptu tydzień później lub wcześniej pojechać?

 Re: Szukam Eucharystii w Sharm el Sheikh.
Autor: Jagna (---.181.91.65.nat.umts.dynamic.eranet.pl)
Data:   2010-11-19 08:18

Margola, bardzo dziękuję za informację- będę dalej szukać. Marta, również dziekuję. To cenne uwagi, gdyby założyć, że jestem ignorantką. Nie mam domu. Moja oaza to wynajmowana od wielu lat stancja. Rodziny też nie mam. A wyjazd do Egiptu to historia, niezależna ode mnie- po prostu muszę w tym terminie tam być. Uwierz mi, że siedzenie w domu w Boże Narodzenie, wśród bliskich, to moje marzenie od samego dzieciństwa. Moja wątłą i bardzo niedoskonała relacja z Panem Bogiem, daje mi nadzieję, że ta ogromna wyrwa i tęsknota za przynależnością i rodzinnym ciepłem, którą mam w sercu, sprawia, że czasami odczuwam bliskość Jego ramion. Dlatego tak bardzo boję stracić kontakt z Eucharystią. Moim jedynym Doskonałym Pokarmem, który w niepojętym miłosierdziu, podtrzymuje moje życie.

 Re: Szukam Eucharystii w Sharm el Sheikh.
Autor: Michał (---.bnet.pl)
Data:   2010-11-19 13:23

Kościół koptyjski najogólniej dzieli się na katolicki (utrzymujący łączność z Rzymem) i monofizycki. Warto sprawdzić z jakim będziesz miała do czynienia, podejrzewam, że z tym pierwszym. Jeśli tak, to nie ma żadnego problemu.

 Re: Szukam Eucharystii w Sharm el Sheikh.
Autor: Arek (80.50.55.---)
Data:   2010-11-19 21:54

Szkoda, że wybrałaś taki termin na odpoczynek w egipskim kurorcie. Jednego możesz być pewna. Żadnej atmosfery świątecznej tam nie znajdziecie. To kraj muzułmański i naprawdę szkoda, że ominie Was/Ciebie atmosfera Bożego Narodzenia jedyna w swoim rodzaju. A taką można znaleźć tylko w Polsce i w gronie rodziny. Jeśli możesz zmienić termin to zrób to jak najszybciej. Tydzień przed, albo tydzień po. Bo owszem spędzając urlop w Szarmie zaliczycie super wakacje, ale stracicie święta jak nic.

 Re: Szukam Eucharystii w Sharm el Sheikh.
Autor: Tad (---.acn.waw.pl)
Data:   2010-11-19 22:36

Arku,
Jagna napisała, że nie miała wpływu na termin. Umiejętność czytania ze zrozumieniem jest naprawdę cenna. A i ludzi się nie rani.

 Re: Szukam Eucharystii w Sharm el Sheikh.
Autor: Włóczykij (---.adsl.inetia.pl)
Data:   2010-11-19 23:12

Na stronie:
www.travelzone.pl/hotele/egipt/sharm-el-sheikh/halomy.html

Jeden z użytkowników zostawił komentarz:
Bogdan
"(...)Gdyby ktoś chciał w niedzielę uczestniczyć we Mszy św., to w Sharm są co najmniej dwa kościoły chrześcijańskie (po arabsku - kinisa): jeden w Hadabie - i drugi, w Haj-nur. Msze są w j. arabskim, trwają ponad 2 godziny; w Hadabie o godz. 8, w Haj-nur o 6 rano."

Nie ma informacji jakiego obrządku.

 Re: Szukam Eucharystii w Sharm el Sheikh.
Autor: andrzej (213.241.94.---)
Data:   2010-11-20 21:27

Jest jeszcze tylko mały problem Koptowie obchodzą Boże Narodzenie 6 stycznia.
Nie chcę na forum podawać nr telefonu Mariusza mojego kolegi mieszkającego na stałe w Kairze, ale jeśli nie będziesz mieć innej możliwości to odezwij się na priv zapytam go czy mogę podać kontakt. Andrzej.

 Re: Szukam Eucharystii w Sharm el Sheikh.
Autor: K&Z (213.192.88.---)
Data:   2012-02-03 09:04

w Sharmie jest kościół katolicki blisko kościoła koptyjskiego (może 500 m. Odprawiane są Msze św. w niedzielę o 18:00. Słyszałem, że jest również o 20:00, ale wydaje mi się, że wychodząc z Mszy o 18:00 widziałem jak zbierali się ludzie chyba na Mszę o 19:00.
Info pewne, bo sam uczestniczyłem w nabożeństwie 29 stycznia 2012. Kościół jest w budowie.

 Re: Szukam Eucharystii w Sharm el Sheikh.
Autor: Quszcz (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data:   2012-06-17 07:27

A jakiś adres? Wybieramy się po raz pierwszy do Sharm.

 Re: Szukam Eucharystii w Sharm el Sheikh.
Autor: Sylwia (---.201.4.203.etisalat.com.eg)
Data:   2014-10-26 09:18

Wystarczy powiedziec w taksówce Piramids hospital delta - kościół znajduje się ok. 300 m za szpitalem (charakterystyczny szpital w kształcie szklanej piramidy).
Msze św. w niedzielę o godz. 18:00 (po włosku) i 19:00 (po angielsku)

 Re: Szukam Eucharystii w Sharm el Sheikh.
Autor: oldi (---.dynamic.chello.pl)
Data:   2014-10-26 19:06

Kościół rzymsko - katolicki pokazałem i opisałem na Google +

https://plus.google.com/100366669950428718835/posts/dzNWTsZVmeB

Byłem tam w sierpniu 2014 roku.

 Re: Szukam Eucharystii w Sharm el Sheikh.
Autor: Jola (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data:   2014-10-30 20:17

Witam,
A wie ktoś jak wygląda dojazd (sposób i koszty) do tego kościoła jeśli będę zakwaterowana 30km na północ od niego?
Pozdrawiam

 Re: Szukam Eucharystii w Sharm el Sheikh.
Autor: Agnieszka (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data:   2014-11-10 19:14

Witajcie,
jest kościół katolicki, byliśmy w październiku 2014.
"Our Lady of Peace Roman Catholic Church"

El Mawkef Street (za Sharm International Hospital) Sharm El Sheikh, tuż obok centrum handlowego El Sharouk,niedaleko kościoła koptyjskiego.
Msze: sobota 18.30
Niedziela: 18.00 (po włosku) i 19.00 (po angielsku).
Na wszelki wypadek można zadzwonić do księdza: Baulus (Paul) GARAS 01223991822, mówi po angielsku i włosku.
Dojechaliśmy taksówką z naszego hotelu w Nabq., to było ok. 25 km. Zapłaciliśmy 10 USD w jedną stronę i umówiliśmy się z taksówkarzem, że po nas przyjedzie po godzinie.
W taksówce należy powiedzieć "KENISA" - to po arabsku kościół. (Uwaga, niektórzy myślą, że chodzi o koptyjski, powiedzcie, że to koło El Sharouk). Kościół jest spory, ale w trakcie budowy i msze odprawiane są w dolnej kaplicy.

 Re: Szukam Eucharystii w Sharm el Sheikh.
Autor: Piotr (197.134.130.---)
Data:   2015-06-07 09:19

Witajcie,

górny kościół jest już wykończony. Godziny nabożeństw bez zmian.

Pozdrawiam
Piotr

 Re: Szukam Eucharystii w Sharm el Sheikh.
Autor: andrzej (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data:   2018-02-25 21:55

Telefon do księdza Baulusa (Paul) GARASA co prawda jest aktualny, ale ksiądz ten został już przeniesiony w inne miejsce, więc nie ma sensu do niego dzwonić.
Kościół jest czynny i strzeżony.
Najłatwiej faktycznie trafić mówiąc taksówkarzowi o "kinisa" przy centrum handlowym El Sharouk. Kościół koptyjski znajduje się w odległości jakieś 500 metrów i serdecznie zachęcam do jego zwiedzenia. Samu muzułmanie twierdzą, że choć nie mają nic wspólnego z chrześcijaństwem to często zachodzą do kościoła koptyjskiego dla jego atmosfery i pięknych witraży oraz obrazów i ogólnie niesamowitego wystroju.
Byłem w kościele katolickim przed tygodniem na mszy o 18.00 (po włosku). Włoska wspólnota zaśpiewała z tej okazji (mojej obecności z żoną i dwojgiem innych Polaków) Barkę ;-)

 Odpowiedz na tę wiadomość
 Twoje imię:
 Adres e-mail:
 Temat:
 Przepisz kod z obrazka: