logo
Szukaj w
 
Posłuchaj Radyjka
kanał czerwony
kanał zielony
 
 

 Jak nadać życiu większy sens?
Autor: Ewa (---.adsl.inetia.pl)
Data:   2011-01-18 20:21

Jestem młodą dziewczyną, a jednak nie potrafię się cieszyć z życia. Mam problemy w rodzinie z którymi nie potrafię sobie dać rady. Czuję się bardzo samotna-możliwe, że mam depresję, nie mam prawdziwych przyjaciół, a jedynie koleżanki na których nie mogę za bardzo polegać. Chodzę do kościoła w każdą niedzielę, ale do spowiedzi bardzo rzadko. Sądzę, że nie jest to prawdziwa wiara, gdyż nie jestem szczęśliwym człowiekiem. Co mam zrobić, aby mojemu życiu nadać większy sens?

 Re: Jak nadać życiu większy sens?
Autor: Ewa A. (---.range86-144.btcentralplus.com)
Data:   2011-01-22 00:04

Radzę dużo wolnego czasu poświecić na czytanie dobrych książek i Pisma Świętego, aby pogłębiać wiedzę o świecie, o człowieku (o sobie) i o Bogu. Poznawanie Boga i siebie, to jest nasz "obowiązek", już tak zostaliśmy stworzeni. Jeśli się do tego przyłożysz, odnajdziesz swój cel życia - BOGA. A jeśli jeszcze pokochasz Go z całego serca, to poczujesz się spełniona i szczęśliwa.
Życzę Ci, abyś przede wszystkim nawiązała bliższą relację z Panem Bogiem poprzez sakramenty pojednania i Eucharystii.
Szczęść Boże.

 Re: Jak nadać życiu większy sens?
Autor: Michał (---.bnet.pl)
Data:   2011-01-22 03:41

Musisz się bardziej starać.

 Re: Jak nadać życiu większy sens?
Autor: Agnieszka (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data:   2011-01-22 11:47

Ewo, proponuję Ci np. wolontariat w szpitalu, hospicjach, domach opieki, w domach dziecka. Dzięki temu poznasz nowych i wartościowych ludzi, którzy mogą zostać prawdziwymi przyjaciółmi i Twoje życie nabierze sensu poprzez pomaganie innym.
www.wolontariat.org.pl

 Re: Jak nadać życiu większy sens?
Autor: Mateusz (---.skytech.pl)
Data:   2011-01-22 15:16

"W końcu zawsze o to szło by kochać i być kochanym" (T. Budzyński "Sen nocy letniej").
Drugi warunek spełniony w pakiecie z faktem Twojego istnienia. Jesteś kochana przez Boga - inaczej by Cię nie było. Teraz pora kochać.
Polecam też ten krótki (20 minut) film, którego (uważam) nie trzeba komentować:
http://www.youtube.com/watch?v=fyRnby4oE0E (część 1)
http://www.youtube.com/watch?v=XsLYiq3PQg4&feature=related (część 2)
Pozdrawiam. :)

 Re: Jak nadać życiu większy sens?
Autor: Krzysztof (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data:   2011-01-23 17:35

Witam,
Może jakaś wspólnota? Tam miałabyś szansę poznać wartościowych ludzi i pogłębić swoją wiarę. Polecam także Mszę z modlitwą o uzdrowienie. Może w Twojej okolicy są odprawiane takie Msze. Zorientuj się. Pozdrawiam.

 Odpowiedz na tę wiadomość
 Twoje imię:
 Adres e-mail:
 Temat:
 Przepisz kod z obrazka: