logo
Szukaj w
 
Posłuchaj Radyjka
kanał czerwony
kanał zielony
 
 

 Czy złorzeczenie = przekleństwo?
Autor: Rsk (---.ip.netia.com.pl)
Data:   2011-03-26 23:28

1. Czy powiedzenie komuś, że się go nienawidzi, jest równoznaczne z przeklęciem kogoś, złorzeczeniem jemu?

2. Czy może to wywrzeć negatywny wpływ na tę osobę, jej życie? Chodzi o słowa wypowiedziane przez żonę do męża.

 Re: Czy złorzeczenie = przekleństwo?
Autor: Joy (---.lightspeed.austtx.sbcglobal.net)
Data:   2011-03-31 04:56

1. Nie.
2. Tak.

 Re: Czy złorzeczenie = przekleństwo?
Autor: Franciszka (---.internetdsl.tpnet.pl)
Data:   2011-03-31 10:48

Słowa zawsze mają swój wpływ, jeśli się je słyszy pod swoim adresem. Jeśli to ty je usłyszałeś/aś, to nie obawiaj się o wpływ na swoje życie, ale staraj się przebaczyć mówiącemu, bo ten brak przebaczenia może cię zniszczyć.
Natomiast, jeśli byłeś/aś osobą wypowiadającą je, to zachęcam do jak najszybszego przeproszenia tej osoby i poproszenia jej o wybaczenie oraz skorzystania ze spowiedzi świętej. Wyrzuty sumienia też niszczą serce człowieka, podobnie jak czyjeś słowa.

 Re: Czy złorzeczenie = przekleństwo?
Autor: ilona (---.cdma.centertel.pl)
Data:   2011-03-31 11:03

Złorzeczenie na pewno wywiera negatywny wpływ na drugą osobę, ale nie musi to być przekleństwem, zależy jakie były to słowa. Jest to pewnego rodzaju otwarcie drzwi szatanowi do serca tej osoby, dlatego należy unikać takich rzeczy. Każde słowo ma moc niezależnie od tego czy jest wypowiadane z pełną świadomością, czy w nerwach. Słowo to słowo, a szatan tylko czeka na takie okazje.

 Re: Czy złorzeczenie = przekleństwo?
Autor: xc (---.adsl.inetia.pl)
Data:   2011-03-31 12:16

1. W pewnym sensie tak ale generalnie rzecz ujmując nie.
2. To zależy od przypadku. A głównie zależy od tego jak osoba "przeklęta" zareaguje na coś takiego. Osobiście mam coś takiego w nosie i nie wpłynie na mnie absolutnie w żadnym stopniu.
Inną sprawą jest to, czy rzucający "klątwę" ograniczy się tylko do słów czy też przejdzie do czynów. Np. realizując swoje życzenie w praktyce. No bo jeśli żona powie mężowi "abyś zdechł", a potem dosypie mu arszeniku do zupy to...

Generalnie rzecz ujmując sugeruję wyjaśnianie sobie tego typu problemów wewnątrz małżeńskiego stadła i spokojną rozmowę.

 Re: Czy złorzeczenie = przekleństwo?
Autor: Monika (---.gizycko.mm.pl)
Data:   2011-04-01 09:16

Złorzeczenie, to życzenie komuś złych rzeczy np. choroby, nieszczęść różnego rodzaju. Złorzeczenie może mieć negatywny wpływ na osobę, której złorzeczono.
Jeszcze jedno. Jak komuś świadczymy zło, to ono do nas też wraca. Więcej na ten temat powiedzą egzorcyści i demonolodzy.

 Re: Czy złorzeczenie = przekleństwo?
Autor: B. (---.warszawa.mm.pl)
Data:   2011-04-01 21:01

Powiedzenie komuś, że się go nienawidzi może świadczyć o wielkim podenerwowaniu (potem można żałować słów wypowiedzianych w gniewie). Jeżeli było właśnie tak, to wystarczy przeprosić lub załagodzić jakoś sytuację, a także powiedzieć o tych złych słowach podczas spowiedzi.
Jeżeli natomiast ktoś tak powiedział i trwa w tej nienawiści "na poważnie", świadczy to o tym, że bardzo potrzebuje nawrócenia, bo jest daleko od Bożych Praw miłości bliźniego, a nawet miłości nieprzyjaciół. Taki człowiek potrzebuje pomocy, np. zamówienia Mszy św. w intencji jego nawrócenia, modlitwy codziennej o jego nawrócenie. Piszesz, że chodzi o słowa wypowiedziane przez żonę do męża, zatem przypuszczam, że chodzi o pierwszą sytuację. Należałoby się zastanowić, co w małżeństwie należałoby (i jak) naprawić. Przede wszystkich pogłębić życie religijne rodziny, a także może np. wyjechać na rekolekcje weekendowe dla małżonków (myślę o "spotkaniach małżeńskich"). www.spotkaniamalzenskie.pl
Czy małżonkowie chodzą na niedzielne Msze św.? Czy jest zwyczaj wspólnej modlitwy codziennej (choćby tylko "Ojcze nasz" i "prosimy Boże o zdrowie i błogosławieństwo dla [np] Ani, Adama i dzieci)? Czy małżonkowie przystępują do spowiedzi i Komunii św.? Czy w domu jest Pismo Święte? Czy dzieci nauczone są pacierza? Życzę pomyślnego rozwiązania napiętej sytuacji. Niech Pan Bóg Was wspiera (lub te osoby, o których napisałeś). Pozdrowienia. :)

 Odpowiedz na tę wiadomość
 Twoje imię:
 Adres e-mail:
 Temat:
 Przepisz kod z obrazka: