logo
Czwartek, 09 maja 2024
Szukaj w
 
Posłuchaj Radyjka
kanał czerwony
kanał zielony
 
 

 Czy mozecie polecic modlitwe o deszcz?
Autor: ania (---.internetdsl.tpnet.pl)
Data:   2011-06-11 19:37

Witam. Czy możecie polecić modlitwę o deszcz? U nas w regionie sucho. Rolnicy cierpią. Pozdrawiam. :)

 Re: Czy mozecie polecic modlitwe o deszcz?
Autor: Małgorzata (---.ostmedia.pl)
Data:   2011-06-11 22:16

MODLITWA w czasie suszy lub ulewnych deszczów.

O Boże, z którego Opatrzności wszystkie żyją jestestwa i który Opatrzność Twoja widocznie nam okazujesz, nie dla czego innego, tylko abyś nam coraz lepiej przez nią dając się poznać skłonił nas do poczucia obowiązków, jakie mamy względem Ciebie. Bo niestety wyznajemy to sami, iż często o tem zapominamy, że z Twojej jedynie żyjemy Opatrzności, która tak wszystko urządza, aby pola nasze w swoim czasie miały deszcz i pogodę, a dopiero wtenczas przebudzamy się z zapomnienia, gdy kurczącą się rękę Twej Opatrzności postrzeżemy i widzimy że nie ma żartów z Tobą, że albo upokorzyć się przed Tobą, albo niedostatek chleba ucierpieć nam potrzeba. Oto i teraz susza (ulewny deszcz), zagraża nam zniszczeniem tego, cośmy z takim trudem zasiewali. Jakże nam przykro patrzeć, że znoje nasze około roli zniszczeniem nam się nagradzają, przykro tem bardziej, że nie masz nikogo tak mocnego, który by potrafił powstrzymać to nieszczęście, i jeśli Ty sam nie zmiłujesz się nad nami, będziemy musieli cierpieć niedostatek chleba. Ty sam potężnym jesteś, Twemu to rozkazowi posłuszne żywioły, spełniają względem nas swój obowiązek, jaki na nie włożyłeś. Ty więc tylko sam, gdy im rozkażesz, znowu Cię usłuchają i zachowają swą miarę, aby nas nie zniszczyły. Przed Tobą też wszechmocnym Panem klękamy w pokorze, żebrząc miłosierdzia Twego, abyś ulewy powstrzymać raczył, (abyś spuścił krople rosy niebieskiej, dla zwilżenia spragnionej ziemi). A lubo przyznajemy się, żeśmy zawinili przed Tobą samem nadużywaniem darów Twoich i dawno skarbiliśmy sobie ten to gniew Twój, Ojca jednak w Tobie uznajemy, do którego też z dziecięcą udajemy się ufnością i wiarą, że nam za grzechy żałującym i obiecującym poprawę, dasz się przeprosić boś nieskończenie dobry i miłosierny jest. A jeśli niegodni jesteśmy, abyś nas samych wysłuchał, powołujemy się na zasługi świętych Twoich, których przyczyny wzywamy, a przede wszystkiem na zasługi Syna Twego, Pana naszego, Jezusa Chrystusa, który stał się najpierwszym Pośrednikiem miedzy nami i Tobą Ojcem niebieskim. Spraw przez mękę i śmierć Tego to Syna Twego w celu jednania nas z Tobą podjętą, abyśmy zasmuceni grożącem niebezpieczeństwem, doznali pocieszenia w otrzymania tego, o co prosimy. Amen.

O deszcz.
Ciebie Boże, lud Twój wzywa,
Grozi głodem oschła niwa,
Niech Tylko Pan chmurom rzecze,
A obfity deszcz pociecze.
Wzrusz się dla nas Ojcze miły,
Dzieci Twe Cię obstąpiły!
Jeżeliśmy łaski godni,
Masz chleb w ręce, a my głodni!

Teksty z: dziewięciodniowe nabożeństwo do Świętego Rocha patrona od zaraźliwych chorób ułożone przez X.M. a dla większej dogodności pomnożone przypadkiem modlitw w ważniejszych potrzebach duszy i ciała, Warszawa 1876

 Re: Czy mozecie polecic modlitwe o deszcz?
Autor: ks. Marian (---.dynamic.gprs.plus.pl)
Data:   2011-06-12 12:16

Ale taka modlitwa musi być odmawiana z wiarą, tzn. trzeba mieć z sobą parasol.

 Re: Czy mozecie polecic modlitwe o deszcz?
Autor: baranek (---.adsl.inetia.pl)
Data:   2011-06-12 14:42

Św. prorok Eliasz jest patronem "od suszy". Za jego wstawiennictwem modlono się zawsze w zakonach karmelitańskich o deszcz.

 Re: Czy mozecie polecic modlitwe o deszcz?
Autor: Esterka (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data:   2011-06-12 14:58

U nas deszcz od paru dni i truskawki się marnują. :(

 Re: Czy mozecie polecic modlitwe o deszcz?
Autor: Miśka (---.zdnet.com.pl)
Data:   2011-06-12 17:18

Kiedyś bardzo często rolnicy w porze suszy śpiewali klęcząc przed Najświętszym Sakramentem, modląc się o deszcz słowami starej suplikacji:
"Boże Abrahamów,
Boże, Królu nieba.
Użycz nam deszczu, bo nam go potrzeba.
Nie karz nas suszą, ani głodnym czasem.
By lud Twój wiedział, żeś jest Bogiem naszym."

I tak jak zaznaczył ks. Marian modlili się z wiarą zabierając ze sobą parasol. Dziś ta modlitwa wielokroć została zapomniana, i w mało której parafii śpiewana, a szkoda piękna i mocna. Skuteczna była również śpiewana w porze deszczowej. Wtedy proszono o suszę modyfikując nieco słowa tej suplikacji. Dziś w większości wolimy wierzyć w "pogodynki" różnego rodzaju, niż z ufnością zwracać się do Boga o pomoc.

 Re: Czy mozecie polecic modlitwe o deszcz?
Autor: ania (---.internetdsl.tpnet.pl)
Data:   2011-06-12 18:39

dziękuję za pomoc. bardzo proszę, pomódlcie się o deszcz dla Otoli. ze swojej strony zapewniam o modlitwie w intencji wszystkich moich Dobrodziejów. :) pozdrawiam serdecznie.

"Duchu Święty, ni z tego ni z owego,
tchnij na nas, chuchnij na całego.
Amen." (ks. Twardowski)

życzę Wszystkim 7 Darów Ducha Świętego. :)

 Re: Czy mozecie polecic modlitwe o deszcz?
Autor: Irena (---.zamosc.mm.pl)
Data:   2011-06-13 12:00

Czytając maila Ks. Mariana przypomniałam sobie uroczystą Koronację Obrazu Cudownego Wizerunku Matki Bożej Szkaplerznej w Sanktuarium w Tomaszowie Lubelskim - 17 lipca 1994 r.
"Aktu koronacji dokonał nuncjusz apostolski abp Józef Kowalczyk. Uroczystość koronacji odbyła się z udziałem 23 biskupów i ponad 60-tysięcznej rzeszy wiernych". - cyt. ze strony: www.zwiastowanie.tomaszow.parafia.info.pl/?p=main&what=10
Pamiętam, że tamtego roku była susza, od kilku miesięcy w naszym regionie nie było deszczu. Rośliny wysychały na polach i ogrodach. Ludzie modlili się o deszcz.
Pamiętam, że wybierając się na uroczystości włożyłam do torby dużą, przeciwdeszczową pelerynę. Pomyślałam, że Matka Boża zechce dać ludziom to, czego właśnie najwięcej potrzebują.
I tak było. Dotychczasowe bezchmurne niebo, w czasie uroczystości, zaczęło się pokrywać chmurami, zaczął podać drobny deszcz, który tuż po zakończeniu uroczystości rozpadał się na dobre. Ludzie szybko biegli do swoich autokarów. Niektórzy szli powoli, rozkoszując się i radując dawno upragnionym deszczem. Też szłam powoli, miałam pelerynę, a ludzie wokół dziwili się skąd mi przyszło do głowy, by ją zabrać, skoro od dawna nie było deszczu, a również tamtego poranka niebo było bezchmurne. Uśmiechałam się w sercu, dziękując Matce Bożej za deszcz. Myślę, że wszyscy dziękowali.

 Re: Czy mozecie polecic modlitwe o deszcz?
Autor: magda (---.play-internet.pl)
Data:   2011-06-19 19:57

"Ale taka modlitwa musi być odmawiana z wiarą, tzn. trzeba mieć z sobą parasol." - Dobre. ;):) A może po prostu: "Boże nasz, Panie, zlituj się, usłysz nasze błagania i ześlij deszcz"? Albo: "Deszczu daj nam, Panie". Tak jak wyżej. Byle z wiarą.

 Odpowiedz na tę wiadomość
 Twoje imię:
 Adres e-mail:
 Temat:
 Przepisz kod z obrazka: