logo
Szukaj w
 
Posłuchaj Radyjka
kanał czerwony
kanał zielony
 
 

 Czy koniec świata może być w każdej chwili?
Autor: Sebastian (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data:   2011-06-15 19:02

W Piśmie jest napisane, ze nie znacie dnia ani godziny. Ale kilka wersetów wcześniej jest napisane, ze przed przyjściem Pana będą znaki takie jak ciemność oraz znak na niebie. (krzyż lub sam Jezus) Pytanie moje brzmi: Czy Jezus może przyjść ponownie, nawet bez uprzedzenia nas ostatecznymi znakami na niebie?
Chodzi mi o to, czy koniec świata może być w każdej chwili, czy dopiero wtedy kiedy wypełnią się ostatnie znaki takie jak przyjście bestii, itp.

 Re: Czy koniec świata może być w każdej chwili?
Autor: Joasia (---.xdsl.centertel.pl)
Data:   2011-06-15 22:09

Polecam pozycję: "Uwierzcie w koniec świata. Współczesne proroctwo o powtórnym przyjściu Chrystusa" - Joachima Badeni OP.
Jest to wywiad z dominikaninem z Krakowa Ojcem Joachimem Badeni, byłam bardzo poruszona tą książką. Nie strachem, lecz nadzieją. Myślę, że za dużo myślimy o "technicznej" stronie końca świata i myślę, że będzie zupełnie inaczej niż się spodziewamy. Może zamiast zastanawiania się jak to będzie powinniśmy się zapytać "Czy jestem gotowy?"
Skoro Pan nas zapewnił, że przyjdzie to zaiste przyjdzie niebawem. (por. Ap 22,20b) W jaki sposób? Może się przekonamy sami. Pozdrawiam.

 Re: Czy koniec świata może być w każdej chwili?
Autor: Marlinek (---.rzeszow.vectranet.pl)
Data:   2011-06-15 22:26

Nie wiem. Pan Jezus tak mówi: "Lecz o dniu owym lub godzinie nikt nie wie, ani aniołowie w niebie, ani Syn, tylko Ojciec. Uważajcie, czuwajcie, bo nie wiecie, kiedy czas ten nadejdzie. Bo rzecz ma się podobnie jak z człowiekiem, który udał się w podróż. Zostawił swój dom, powierzył swoim sługom staranie o wszystko, każdemu wyznaczył zajęcie, a odźwiernemu przykazał, żeby czuwał. Czuwajcie więc, bo nie wiecie, kiedy pan domu przyjdzie: z wieczora czy o północy, czy o pianiu kogutów, czy rankiem. By niespodzianie przyszedłszy, nie zastał was śpiących. Lecz co wam mówię, mówię wszystkim: Czuwajcie!" (Mk 13, 32-37)

 Re: Czy koniec świata może być w każdej chwili?
Autor: Mateusz (---.skytech.pl)
Data:   2011-06-15 23:30

Zapytaj najpierw siebie czy odpowiedź na to pytanie jest Ci do czegokolwiek potrzeba. :) Jakkolwiek będzie, będzie najlepiej jak być może, gdyż sprawa to Boża. ;) Pozdrawiam.

 Re: Czy koniec świata może być w każdej chwili?
Autor: Michał (---.range86-151.btcentralplus.com)
Data:   2011-06-16 00:07

No spoko, będzie. Na pewno. A znaki są cały czas. (Mimo wszystko jednak Panie Jezu ćwiczysz nas w cierpliwości, nie da się ukryć). Opis końca świata jest jednym z trudniejszych miejsc w Piśmie Świętym. To trochę tak, jak z zapowiedzianym pierwszym przyjściem Mesjasza (żydzi nie zauważyli (no może nie do końca, pastuszkowie, rybacy, nierządnice i celnicy i owszem). Tego drugiego nie da się nie zauważyć. Tak sobie patrzę na ateistów pozytywnych z jakimi mam do czynienia tu gdzie jestem. I to są super ludzie. Mój Boże, żeby w Polsce tacy byli, to by z tego kraju wymiotło wszystkie szuje, hjeny i gnidy. Ale to nam nie grozi. (Polska powinna zmienić nazwę na Rzeczpospolita Gnidzka.) Natomiast różnice zauważa się na cmentarzach. Kraj ateistów o pewnym stopniu zaawansowania kultury składa się z przesympatycznych ludzi na luzie, którzy ani sobie, ani innym problemów robić nie chcą, bo po co? Skoro to życie tu jest wszystkim co mamy, należy je sobie maksymalnie uprościć i umilić. TU jest miło. POTEM - nie. Ale - kto wierzy w POTEM? Pocieszę - do Polski też to idzie. (Tyle, że tam nigdy nie będzie miło. I nie jest to wina Polaków, tylko ich takiej pewnej naiwności i głupoty (no bo Wałęsa obiecał 100 milionów, a nie dał, a Tymiński, gdyby wygrał, to by na pewno każdemu kto na niego głosował, dał po 100 USD). Kraj zawiedzionych nadziei, tym jesteśmy. Proszę szanownego Kościoła hierarchicznego, który wychowujesz społeczeństwo: Czy naiwność jest organicznie wpisana w ten proces samo wychowywania? Tak z pewnym niedowierzaniem, patrzyłem na naiwną wiarę w zapewnienia Kiszczaka w 1989, że akta wydziału IV zostaną zniszczone, więc nie ma potrzeby ich otwierać. O (nie)święta naiwności! I potem się dziwić tzw. agenturze wpływu (w karykaturze to wygląda tak jak wyczyny pana Niesiołowskiego, który jest żałosny, podobnie jak Lech Wałęsa po zamianie swojej legendy na 30 groszy (też uwierzył, że papiery można spalić (papiery nie płoną, to jest wiedza elementarna, a jeśli nie to proszę spróbować podpalić hurtownię książek, grzbiety się spałą, środek nie, bo do potrzymania pożaru potrzebny jest dostęp tlenu). Jak ktoś chce zobaczyć jak będzie wyglądała wieczność ateistów, niech się wybierze na ich cmentarz - przejmujący widok. Czy da się nie zauważyć przyjścia Jezusa? Trzeba się będzie bardzo starać. Ale doświadczenie uczy, że tak, da się.

 Re: Czy koniec świata może być w każdej chwili?
Autor: sstaszek (---.tvkdiana.pl)
Data:   2011-06-16 08:33

Dla tych co zginęli wczoraj w strasznych wypadkach drogowych, czy tych z trzęsienia ziemi w Japonii, to jaka różnica? Dla nich był to koniec świata. A że tylko lokalny to nic nie zmienia. I tak przechodzimy do rzeczywistości, w której nie istnieje czas, a więc "ich" koniec świata może być razem z totalnym "końcem świata", a nawet końcem całości przez nas postrzeganej. Jedno jest pewne: każdy umiera (musi umrzeć) przechodząc do innej rzeczywistości. I nie znamy dnia ani godziny.

 Re: Czy koniec świata może być w każdej chwili?
Autor: Paulina (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data:   2011-06-16 10:33

Prawdą jest, że powtórne przyjście Chrystusa zwane końcem świata może nadejść dosłownie w każdej chwili. Sam wiesz, jak często Jezus wypowiadał się na ten temat. Jednak słusznie zauważyłeś, że możemy obserwować znaki, które prowadzą ku temu wydarzeniu. Czasy ostateczne rozpoczęły się z chwilą wniebowstąpienia Naszego Pana, zatem trwają 2000 lat. Codziennie można zauważyć, jak spełniają się słowa Pisma. Musisz pamiętać, że znaki to jedno, a ramy czasowe to drugie. Dla Boga jest zawsze TERAZ, DZISIAJ. Dla Pana Boga jest zawsze czas teraźniejszy. Tylko my zamknięci jesteśmy w ramach, ograniczeniach. Tak wiec znaki pozwalają nam na poznanie i uświadomienie, iż ten czas nadchodzi, ale dzień i godzinę poznamy dopiero z chwilą nadejścia.

 Re: Czy koniec świata może być w każdej chwili?
Autor: Marta (---.hari.cable.virginmedia.co)
Data:   2011-06-19 23:21

Trochę poezji:

Koniec świata

W dzień końca świata
Pszczoła krąży nad kwiatem nasturcji,
Rybak naprawia błyszczącą sieć.
Skaczą w morzu wesołe delfiny,
Młode wróble czepiają się rynny
I wąż ma złotą skórę, jak powinien mieć.
W dzień końca świata
Kobiety idą polem pod parasolkami,
Pijak zasypia na brzegu trawnika,
Nawołują na ulicy sprzedawcy warzywa
I łódka z żółtym żaglem do wyspy podpływa,
Dźwięk skrzypiec w powietrzu trwa
I noc gwiaździstą odmyka.
A którzy czekali błyskawic i gromów,
Są zawiedzeni.
A którzy czekali znaków i archanielskich trąb,
Nie wierzą, że staje się już.
Dopóki słońce i księżyc są w górze,
Dopóki trzmiel nawiedza różę,
Dopóki dzieci różowe się rodzą,
Nikt nie wierzy, że staje się już.
Tylko siwy staruszek, który byłby prorokiem,
Ale nie jest prorokiem, bo ma inne zajęcie,
Powiada przewiązując pomidory:
Innego końca świata nie będzie,
Innego końca świata nie będzie. (Czesław Miłosz)

 Re: Czy koniec świata może być w każdej chwili?
Autor: susa (---.adsl.inetia.pl)
Data:   2011-06-23 11:36

Uważam, że koniec świata dla każdego człowieka będzie w momencie jego śmierci. Polecałabym żyć życiem teraźniejszym w bliskości Boga, zamiast z sensacją szukać znaków nadejścia końca świata.

 Re: Czy koniec świata może być w każdej chwili?
Autor: ona (---.cdma.centertel.pl)
Data:   2011-06-23 14:09

"...siedzi po prawicy Boga Ojca wszechmogącego; stamtąd przyjdzie sądzić żywych i umarłych. Wierzę w Ducha Świętego; święty Kościół powszechny, Świętych obcowanie; grzechów odpuszczenie; ciała zmartwychwstanie; żywot wieczny."

 Odpowiedz na tę wiadomość
 Twoje imię:
 Adres e-mail:
 Temat:
 Przepisz kod z obrazka: