logo
Czwartek, 09 maja 2024
Szukaj w
 
Posłuchaj Radyjka
kanał czerwony
kanał zielony
 
 

 Duże problemy z adoracją Pana Jezusa.
Autor: nikt (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data:   2011-06-24 10:38

Od jakiegoś czasu mam duże problemy z adoracją Pana Jezusa - myśli uciekają, myślę o tym, co mam do zrobienia, szybko wychodzę, itp. Może znacie jakieś "sposoby", jak można sobie z tym poradzić. Dziękuję za wszystkie rady.

 Re: Duże problemy z adoracją Pana Jezusa.
Autor: O. Jan, omi (---.dsl.bell.ca)
Data:   2011-06-24 13:15

Proszę spróbować te "roztargnienia" przedstawiać Panu Jezusowi. One mogą stać się też częścią modlitwy. I nie jest ważne, czy nam się modlitwa podoba. Ważne, żeby podobała się Panu Bogu, który patrzy w nasze serce, zna intencje i wysiłek, jaki wkładamy w naszą modlitwę. Szczęść Boże.

 Re: Duże problemy z adoracją Pana Jezusa.
Autor: Mati (---.opera-mini.net)
Data:   2011-06-24 13:49

może po prostu musisz być cierpliwa, najpierw zacznij od krótkich adoracji, a później niech będą coraz dłuższe.

 Re: Duże problemy z adoracją Pana Jezusa.
Autor: Karolina (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data:   2011-06-24 15:14

Wchodzisz do kościoła, gdzie możesz patrzeć na Jezusa ukrytego w chlebie, "który zstąpił z nieba". Z nieba, właśnie, a my jesteśmy ze świata. Wchodzisz do kościoła ze świata pełnego gwaru, krzyku, kolorowych reklam bombardujących różnymi, czasami bardzo "nie niebiańskimi" treściami. nic więc dziwnego, że towarzyszy Ci roztargnienie. klękając przed Jezusem daj sobie czas. daj sobie czas, żeby się wyciszyć, zatopić w NIM. Ten czas też będzie błogosławieństwem. Pamiętaj też, że jest taki ktoś, komu bardzo zależy, żeby skutecznie zniechęcić Cię do adoracji. Nie dawaj za wygraną. powodzenia. :)

 Re: Duże problemy z adoracją Pana Jezusa.
Autor: G (---.garwolin.vectranet.pl)
Data:   2011-06-24 16:28

Warto posłuchać nauk rekolekcyjnych głoszonych przez o. Augustyna Pelanowskiego w Wielkim Poście 2010 - Uszczęśliwianie Boga, Adoracja, Smak modlitwy. Dość długie, ale naprawdę warto. Dla mnie były odkrywcze i niezwykle pomocne. Są dostępne tutaj: http://www.seminarium.paulini.pl/konferencje,audio,10.html?cid=16
Polecam. :)

 Re: Duże problemy z adoracją Pana Jezusa.
Autor: Marta (---.hari.cable.virginmedia.co)
Data:   2011-06-24 22:33

To przejdzie, tak już bywa czasami - nie przejmuj się tym zanadto. Sposób na modlitwę (wprawdzie nie adorację) polecony mi przez spowiednika: "módl się w metrze, zamknij oczy i módl się." Zadziwiające jakie to okazało się skuteczne. Wtedy (przejściowo) w domu nie mogłam skupić się na modlitwie, bo wiecznie coś do zrobienia przypominało mi się, że jeszcze coś do torby mam zapakować na jutro, sprawdzić, czy mam mleko w lodówce, itp. A w metrze siłą rzeczy jestem unieruchomiona. :)
PS. Myślę, że możesz sobie np. wziąć do czytania na tę adorację Pismo Św. albo brewiarz. Jak już przeczytasz fragment, może łatwiej będzie Ci się skupić na modlitwie?


 Re: Duże problemy z adoracją Pana Jezusa.
Autor: Pytajnik (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data:   2011-06-25 14:04

Podam, mam nadzieję, "najprostszy sposób" adoracji Pana Jezusa. Zaczerpnąłem go od jednego z moich ukochanych świętych - św. Jana Marii Vianney'a. Otóż ten święty opowiadał, że do jego kościoła parafialnego codziennie przychodził niepiśmienny rolnik, który spokojnie klęczał przed Najświętszym Sakramentem. Zaintrygowany Święty Proboszcz zapytał go w końcu w jaki sposób adoruje Pana Jezusa, jakie modlitwy odmawia. Ten zaś opowiedział, że nie mówi NIC - "ja, proszę księdza, wpatruję się w Pana Jezusa i pozwalam aby On wpatrywał się we mnie, w moje serce". Zadziwiony św. Jan Maria Vianney stwierdził, że to bardzo dobry sposób adoracji Pana Jezusa.
Spróbuj tego sposobu - nic nie mów tylko wpatruj się w Pana Jezusa - gwarantuję, że po kilku chwilach myśli uspokoją się i zaczniesz "duchową rozmowę" z Panem.

 Odpowiedz na tę wiadomość
 Twoje imię:
 Adres e-mail:
 Temat:
 Przepisz kod z obrazka: