logo
Niedziela, 28 kwietnia 2024
Szukaj w
 
Posłuchaj Radyjka
kanał czerwony
kanał zielony
 
 

 Czy mogę chodzić do kościoła metodystów?
Autor: Ola (---.range86-157.btcentralplus.com)
Data:   2011-08-07 19:41

Mieszkam w Anglii od tygodnia, tylko że w moim mieście nie ma katolickiego kościoła. Czy mogę chodzić do kościoła, który należy do metodystów. Proszę o pomoc.

 Re: Czy mogę chodzić do kościoła metodystów?
Autor: Franciszka (---.warszawa.vectranet.pl)
Data:   2011-08-07 21:35

Ola, pojedź zatem do innego miasta. Zastanów się, po co chodzisz do kościoła. Jezus żyje, ale czy kochasz Go? Czy chcesz Go spotkać tam, gdzie On daje się tobie w Eucharystii? Poszukaj kościoła katolickiego.

 Re: Czy mogę chodzić do kościoła metodystów?
Autor: B. (---.warszawa.mm.pl)
Data:   2011-08-08 09:29

W kościele metodystów (protestanckim) nie będzie Chrystusa Eucharystycznego, nie będziesz miała więc możliwości przyjąć Pana Jezusa w Komunii świętej ani pójść do spowiedzi. Są także różnice w tłumaczeniach Pisma Świętego.

 Re: Czy mogę chodzić do kościoła metodystów?
Autor: salamanka (---.acnielsen.pl)
Data:   2011-08-08 11:31

Myślę, że chyba lepszy metodystyczny niż żaden? Jestem w stanie z łatwością zrozumieć, że ktoś może nie mieć możliwości cotygodniowego dojazdu do innego miasta na Mszę. Czyż nie lepiej wtedy w ogóle iść pomodlić się w niedzielę do kościoła chrześcijańskiego?

 Re: Czy mogę chodzić do kościoła metodystów?
Autor: magda (---.play-internet.pl)
Data:   2011-08-08 17:47

Zrób wszystko, żebyś mogła jednak uczestniczyć we Mszy Świętej. Wszystko. A jeśli w tygodniu nie masz blisko kościoła katolickiego, wejdź do tego budynku metodystów i tam się módl. Ale, jak wiesz, dla chcącego nie ma nic trudnego, zacznij więc szukać naszego kościoła, żebyś chociaż raz w tygodniu - w niedzielę mogła przyjąć Ciało Pana Jezusa w Komunii.

 Re: Czy mogę chodzić do kościoła metodystów?
Autor: Michał (---.range81-153.btcentralplus.com)
Data:   2011-08-08 22:41

Nie bardzo mogę uwierzyć w to, że w Anglii nie da się znaleźć kościoła katolickiego. Owszem problemem może być praca w niedzielę, ale założę się, że w promieniu 20 km jest przynajmniej jedna Msza w sobotę wieczorem i jedna wieczorna w niedzielę. Oczywiście możesz odwiedzać metodystów, ale to w ramach ekumenizmu bardziej, a nie zamiast. W internecie znajdziesz wszystkie informacje o Mszach i parafiach w okolicy. Wiem, że to trochę wysiłku kosztuje, ale nie samym chlebem żyje człowiek.

 Re: Czy mogę chodzić do kościoła metodystów?
Autor: AsiaBB (---.c192.msk.pl)
Data:   2011-08-09 10:15

Nie mieszkasz tam długo i jeszcze nie znasz dobrze miasta ani okolicy. Na pewno jest gdzieś parafia katolicka (może napisz, jaka to miejscowość, to ktoś coś będzie wiedział i podpowie). Jak będziesz chciała, to znajdziesz - jakoś zawsze podczas wakacji za granicą udaje mi się znaleźć, choć czasem trzeba dojechać. Najważniejsza kwestia to ustalić priorytety - czy np. będzie ci się chciało "zmarnować" pół niedzieli na dojazd na katolicką Mszę, skoro masz pod nosem kościół innego wyznania. Pytasz, czy możesz do niego chodzić. Możesz, jeśli faktycznie nie masz innej możliwości (tak miałam np. jednego roku w prawosławnej Grecji i modliłam się w cerkwi), ale uważaj, żeby nie stało się to dla ciebie normą, taką rezygnacją z udziału w katolickich Mszach w ogóle, bo łatwo może to się przerodzić w rezygnację z wiary katolickiej na rzecz wyznania Metodystów. Kto z kim przestaje, takim się staje.

 Re: Czy mogę chodzić do kościoła metodystów?
Autor: MaBi (---.internetdsl.tpnet.pl)
Data:   2011-08-09 13:47

Nie wypełnisz w ten sposób przykazania uczestnictwa we Mszy niedzielnej/świątecznej.

 Re: Czy mogę chodzić do kościoła metodystów?
Autor: Michał (---.range86-130.btcentralplus.com)
Data:   2011-08-09 19:21

Gdzie mieszkasz (podaj miejscowość), znajdę ci te kościoły katolickie.

 Re: Czy mogę chodzić do kościoła metodystów?
Autor: Michał (---.range86-132.btcentralplus.com)
Data:   2011-08-18 18:49

Na tytułowe (bo widzę, że i tak już po wszystkim). No dobra, byle nie za często, bo wejdzie ci to w nałóg.

 Re: Czy mogę chodzić do kościoła metodystów?
Autor: ala (---.lucent.com)
Data:   2011-08-19 15:47

Wszystko można, ale nie wszystko przynosi korzyść (por. 1 Kor 6,12).

 Odpowiedz na tę wiadomość
 Twoje imię:
 Adres e-mail:
 Temat:
 Przepisz kod z obrazka: