logo
Szukaj w
 
Posłuchaj Radyjka
kanał czerwony
kanał zielony
 
 

 Jak zostać stałym diakonem?
Autor: Darek (---.internetdsl.tpnet.pl)
Data:   2011-08-10 21:31

Witajcie, dzisiaj dosyć nietypowe pytanie, a mianowicie jak zostać stałym diakonem? Na czym ta funkcja polega? Czy trzeba być żonatym, czytałem o tym w necie, ale nic szczególnego nie znalazłem poza tym:
"Kandydatem do diakonatu stałego może być mężczyzna ochrzczony, bierzmowany i mający powołanie do służby w Kościele. Powinien być dojrzały psychicznie, pracowity, zrównoważony, roztropny, odpowiedzialny, zdolny do dialogu i komunikacji. Od kandydatów wymaga się też cnót ewangelicznych: ducha modlitwy, ubóstwa, posłuszeństwa, pobożności eucharystycznej i maryjnej, prostego i pokornego uczestnictwa w życiu Kościoła, umiejętności tworzenia braterskiej wspólnoty. Kandydaci powinni być wolni od przeszkód wymienionych w Kodeksie Prawa Kanonicznego. Muszą także uzyskać wykształcenie teologiczne. Żonaci mężczyźni mogą przyjąć święcenia diakonatu po ukończeniu 35. roku życia i po przynajmniej pięciu latach małżeństwa. Celibatariusze muszą mieć skończone 25 lat."
I jeszcze to:
"Mężczyźni myślący o diakonacie stałym powinni zgłosić się do swojego proboszcza. Do rozpoczęcia kursu wymagana jest zgoda biskupa ordynariusza."
Pytanie to zrodziło mi się po dzisiejszej Eucharystii jak był wstęp o męczenniku, diakonie Wawrzyńcu - patronie pszczelarzy i bibliotekarzy, więc czekam na jakieś konkretne info, pozdrawiam.

 Tematy Autor  Data
 Jak zostać stałym diakonem? nowy Darek 
  Re: Jak zostać stałym diakonem? nowy Jakub 
  Re: Jak zostać stałym diakonem? nowy Jerzy 
  Re: Jak zostać stałym diakonem? nowy cytuję 
  Re: Jak zostać stałym diakonem? nowy Maciej 
  Re: Jak zostać stałym diakonem? nowy Bogna/p.o. moderatora 
  Re: Jak zostać stałym diakonem? nowy cytuję 
  Re: Jak zostać stałym diakonem? nowy Jerzy 
  Re: Jak zostać stałym diakonem? nowy Bogna/p.o. moderatora 
  Re: Jak zostać stałym diakonem? nowy Jerzy 
  Re: Jak zostać stałym diakonem? nowy custos 
  Re: Jak zostać stałym diakonem? nowy Prawkan 
  Re: Jak zostać stałym diakonem? nowy Dariusz 
 Odpowiedz na tę wiadomość
 Twoje imię:
 Adres e-mail:
 Temat:
 Przepisz kod z obrazka: