logo
Czwartek, 16 maja 2024
Szukaj w
 
Posłuchaj Radyjka
kanał czerwony
kanał zielony
 
 

 Czy spowiedź oczyści mnie z grzechu?
Autor: Michał (---.sileman.net.pl)
Data:   2011-12-23 19:19

Witam
Jestem zwaśniony z ojcem. Czasem w nerwach coś wyzwę go, on tego nie słyszy, ale szybko w myślach przepraszam za to Boga. A w starym testamencie czytam: "Temu, kto ojcu i matce złorzeczy, w noc ciemną lampa zagaśnie" (Prz 20,20).
Czy zatem spowiedź pozwoli mi oczyścić się z tego grzechu?
Pozdrawiam.

 Re: Czy spowiedź oczyści mnie z grzechu?
Autor: Nastolatek (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data:   2011-12-23 21:16

Tak, dobra spowiedź Cię oczyści. Po to ona jest.

 Re: Czy spowiedź oczyści mnie z grzechu?
Autor: polk (---.kielce.hypnet.pl)
Data:   2011-12-23 21:43

Złorzeczenie, to nie zawsze to samo co wyzwisko.
Podczas spowiedzi oczywiście zostanie Ci ten grzech odpuszczony, jeżeli za niego żałujesz, a piszesz, że tak. Staraj się jednak nie popełniać tego grzechu, bo mimo, że jest to powiedziane cicho, czy w myślach i Twój tata nawet tego nie słyszy, świadczy to o Twoim złym nawyku do rozładowywania napięcia właśnie w ten sposób. A św. Paweł nawołuje: "Błogosławcie tych, którzy was prześladują! Błogosławcie, a nie złorzeczcie!" (Rz 12,14)

 Re: Czy spowiedź oczyści mnie z grzechu?
Autor: Mateusz (---.skytech.pl)
Data:   2011-12-23 22:10

Jeżeli spełnisz pięć warunków sakramentu pojednania - oczywiście tak. Jednak jednym z nich jest postanowienie poprawy. Pozdrawiam.

 Re: Czy spowiedź oczyści mnie z grzechu?
Autor: MaBi (---.ip.netia.com.pl)
Data:   2011-12-23 22:47

1. Boga przepraszasz, a ojca?
2. Bóg w sakramencie pojednania oczyszcza z każdego grzechu, do którego się z żalem przyznajemy.
3. Zrób zapas oliwy (Mt 25).

 Re: Czy spowiedź oczyści mnie z grzechu?
Autor: Michał (---.sileman.net.pl)
Data:   2011-12-24 08:19

Bardzo dziękuje wszystkim za odpowiedzi. Są pomocne. :)

 Re: Czy spowiedź oczyści mnie z grzechu?
Autor: Iwcia (---.sattom.pl)
Data:   2011-12-24 23:49

Warto też zmienić swoje nastawienie wobec ojca. Wiem, nie jest to łatwe. Też miałam konflikty z moimi rodzicami. Ale z pomocą Bożą udało się i pokazał mi, że najpierw JA się muszę zmienić. Zmienić swoje nastawienie, stanąć w posłuszeństwie. Nawet gdy nie mam ochoty czegoś zrobić, czego nie lubię robić, wręcz nie cierpię, warto starać się być miłym, nawet kiedy to nie zawsze wychodzi, kiedy upadamy, kiedy jest trudno, itd. Warto podjąć ten trud. Pan Bóg pomógł mi zmienić moje nastawienie do moich rodziców. Początkowo myśleli, że się podlizuję, itd. Ale to nie było tzw. "podlizywanie się", lecz to był mój ukłon w ich stronę za to wszystko, co mi dawali i zapewniali, bo zapewnili mi dach nad głową, wyżywienie, ubiór, przekazali życie, moje życie na ziemi, itd. Wiele jest rzeczy, za które dziękuję Bogu i moim wspaniałym rodzicom. Najważniejsze jest to, aby się nie zniechęcać i zawsze szukać drogi pojednania. Nie jest to łatwe, też było mi trudno i ciężko, ale udało się, za co jestem wdzięczna naszemu Kochanemu Bogu. A kiedy jest ci trudno i ciężko, najlepiej porozmawiaj o tym z Jezusem na modlitwie. On na pewno ci pokaże, co masz czynić. I prawdą jest, że jak chcemy zmian, i zaczynamy je od siebie, to wszystko wokół nas się zmienia. Najważniejsze, aby chcieć współpracować z Bożą łaską.

 Re: Czy spowiedź oczyści mnie z grzechu?
Autor: Iness (---.dip.t-dialin.net)
Data:   2011-12-27 16:39

Spowiedź oczyści Cie z grzechu, ale masz szczerze postanowić poprawę i zrobić zadośćuczynienie. Czyli powiedzieć tacie: "przepraszam, nie będę". Przynajmniej w myślach i pomodlić się za niego. (A jeśli on o tych złorzeczeniach nie wie, powiedzieć to Bogu.)

 Odpowiedz na tę wiadomość
 Twoje imię:
 Adres e-mail:
 Temat:
 Przepisz kod z obrazka: