logo
Czwartek, 16 maja 2024
Szukaj w
 
Posłuchaj Radyjka
kanał czerwony
kanał zielony
 
 

 Koh 6,1-2;7,3-4 - Jak rozumieć te fragmenty?
Autor: Gabrysia (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data:   2012-01-01 13:54

1. "Istnieje niedola, którą widziałem pod słońcem, a która bardzo ciąży człowiekowi: Użyczył Bóg komuś bogactwa i skarbów i sławy - tak, że nie zbraknie mu niczego, czego tylko zapragnie - a tego używać Bóg mu nie pozwala, lecz obcy człowiek tego używa: to marność i przykre cierpienie" (Koh 6, 1-2).
2. "Lepszy jest smutek niż śmiech, bo przy smutnym obliczu serce jest dobre. Serce mędrców jest w domu żałoby, a serce głupców w domu wesela" (Koh 7, 3-4).

Jak rozumieć te cytaty? Czy Bóg chce, żebyśmy się smucili? Jak to jest? Np. dostaję znaki, że mam powołanie do zakonu, ale widzę ile jest rzeczy, z których muszę zrezygnować, wyrzec się i będzie to dla mnie prawdziwym smutkiem, i wiem że więcej radości sprawiałoby mi życie rodzinne. Mam stałego spowiednika, ponoć mam powołanie do życia zakonnego. Ale jeżeli nie ma to dawać mi takiej wielkiej radości, jaką mam tu na ziemi poza zakonem, to czy powinnam wybrać zakon? Skoro, muszę się wyrzec rzeczy, które mi dają satysfakcje? Obawiam się, że taka rutyna życia zakonnego może spowodować u mnie depresje.

 Tematy Autor  Data
 Koh 6,1-2;7,3-4 - Jak rozumieć te fragmenty? nowy Gabrysia 
  Re: Koh 6,1-2;7,3-4 - Jak rozumieć te fragmenty? nowy Bogna/p.o. moderatora 
  Re: Koh 6,1-2;7,3-4 - Jak rozumieć te fragmenty? nowy 38 na karku 
  Re: Koh 6,1-2;7,3-4 - Jak rozumieć te fragmenty? nowy Kasia 
  Re: Koh 6,1-2;7,3-4 - Jak rozumieć te fragmenty? nowy Margola 
  Re: Koh 6,1-2;7,3-4 - Jak rozumieć te fragmenty? nowy Michał 
  Re: Koh 6,1-2;7,3-4 - Jak rozumieć te fragmenty? nowy Iwcia 
 Odpowiedz na tę wiadomość
 Twoje imię:
 Adres e-mail:
 Temat:
 Przepisz kod z obrazka: