logo
Czwartek, 16 maja 2024
Szukaj w
 
Posłuchaj Radyjka
kanał czerwony
kanał zielony
 
 

 Brakuje mi poczucia własnej wartości.
Autor: Dusia (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data:   2012-01-01 17:12

Witam.
Moje pytanie jest związane z tym, że brakuje mi poczucia własnej wartości. Czuję się gorsza od innych ludzi i czuję że nie zasługuję na miłość Bożą. Chodzę regularnie do kościoła, jednak wiem, że nie jest to związane z rzeczywistą potrzebą, ale z tym, że boję się nie pójść, bo boję się kary Bożej. Poza tym, kiedy np. pójdę do spowiedzi, potem już np. po tygodniu nie idę do Komunii - co prawda nie potrafię podać konkretnego grzechu, przez który uważam, że nie powinnam przyjąć Komunii św. Mam po prostu ogólne poczucie, że nie zasługuję na Komunię i nie powinnam jej przyjąć. Moje pytanie brzmi: Jak mam sobie z tym poradzić? Czuję w sobie konflikt wewnętrzny:
z jednej strony chcę pracować nad własnym poczuciem wartości. Męczy mnie to, że ciągle się poniżam w stosunku do innych ludzi, czuję się najgorsza, czuję, że nie zasługuję na akceptację. Jest to przyczyną mojego, ciągnącego się od ponad trzech lat, stanu depresyjnego (w najgorszych momentach leczonego psychotropami).
Z drugiej strony nie chcę postępować przeciwko Bogu i Jego woli.
Zastanawiam się nad tym problemem, mówiąc np. w kościele słowa: "Panie nie jestem godna, abyś przyszedł do mnie" - sugerują mi one, że rzeczywiście nie jestem niczego warta, że może ludzie naprawdę powinni mną gardzić.
Albo: "Panie, zmiłuj się nad nami" - wtedy rodzi się we mnie pytanie: Co tak strasznego robię, żeby Bóg musiał się litować nade mną? Czy rzeczywiście jestem taka straszna?
Czy naprawdę jestem marnym śmieciem, który musi błagać o wybaczenie? Czy muszę przepraszać za to, że jestem na świecie?
Czuję w sobie konflikt polegający na tym, że staram się i chcę być dobrym człowiekiem, a podczas Mszy świętej mam wrażenie, że wszyscy jesteśmy skazani na potępienie, niezależnie od tego jak bardzo będziemy się starali.
Czy ktoś mógłby mi powiedzieć, co myśli o mojej wypowiedzi i moich wątpliwościach? Jak sobie mogę z tym poradzić? W jaki sposób rozwiązać mój wewnętrzny konflikt? Bardzo proszę o szybką odpowiedź.

 Tematy Autor  Data
 Brakuje mi poczucia własnej wartości. nowy Dusia 
  Re: Brakuje mi poczucia własnej wartości. nowy yeah 
  Re: Brakuje mi poczucia własnej wartości. nowy Marlinek 
  Re: Brakuje mi poczucia własnej wartości. nowy 38 na karku 
  Re: Brakuje mi poczucia własnej wartości. nowy xc 
  Re: Brakuje mi poczucia własnej wartości. nowy Piotr 
  Re: Brakuje mi poczucia własnej wartości. nowy Michał 
  Re: Brakuje mi poczucia własnej wartości. nowy xc 
  Re: Brakuje mi poczucia własnej wartości. nowy TeBe 
 Odpowiedz na tę wiadomość
 Twoje imię:
 Adres e-mail:
 Temat:
 Przepisz kod z obrazka: