logo
Szukaj w
 
Posłuchaj Radyjka
kanał czerwony
kanał zielony
 
 

 Sam nie wiem czy jeszcze wierzę w Boga.
Autor: Maturzysta (---.252.1.173.internetia.net.pl)
Data:   2012-05-29 10:15

Sam nie wiem czy w ogóle wierzę jeszcze w Boga. Zawsze byłem głęboko wierzącym człowiekiem, myślałem nawet o życiu kapłańskim, a tymczasem przestaję wierzyć. Nie jest mi z tym łatwo, bo nagle wszystko co posiadałem, okazuje się w moich odczuciach mitem.

 Re: Sam nie wiem czy jeszcze wierzę w Boga.
Autor: Franciszka (---.internetdsl.tpnet.pl)
Data:   2012-05-29 14:21

"Zawsze byłem głęboko wierzącym człowiekiem, myślałem nawet o życiu kapłańskim" - W czym przejawiało się twoje głębokie życie religijne? Samo "myślenie" nie czyni jeszcze człowieka wierzącym. Dopiero życie, czasem boleśnie, weryfikuje nasze wyobrażenia o Bogu, jakie mamy w dzieciństwie.
Módl się codziennie Koronką do Miłosierdzia Bożego. Oddawaj Panu Jezusowi Miłosiernemu wszystko to, co cię zraniło i "okazało się mitem".
Oczywiście miarą wiary w Boga w Trójcy Jedynego nie jest ilość odmówionych modlitw, odbytych adoracji, może nawet czuwań nocnych, pieszych pielgrzymek itd. Pan Jezus wyraźnie powiedział: "Chcę raczej miłosierdzia niż ofiary" (Mt 12,7). Dlatego tak, jak twoja wiedza zdobyta w okresie edukacji szkolnej jest weryfikowana na egzaminach maturalnych, tak wkraczasz w okres, kiedy zaczynasz świadomie, w sposób dojrzały wierzyć. Życzę ci odwagi w odpowiadaniu Jezusowi, jedynemu Przyjacielowi, naszemu Zbawicielowi, na Jego miłość do ciebie.

 Re: Sam nie wiem czy jeszcze wierzę w Boga.
Autor: polk (---.kielce.hypnet.pl)
Data:   2012-05-29 14:54

Maturzysto, proponuję Ci wejście w jakąś wspólnotę, gdzie na nowo odkryjesz Boga. Np. Odnowa w Duchu Świętym, albo
Duszpasterstwo Akademickie? :)

 Re: Sam nie wiem czy jeszcze wierzę w Boga.
Autor: mamma (---.224.224.91.static.amelek.eu)
Data:   2012-05-29 15:34

"Zawsze", "wszystko" - to bardzo ogólne słowa. Trzeba zejść trochę głębiej, zapytać siebie skąd ten kryzys, kiedy się zaczął, jakie może być jego źródło. Najlepiej takie poszukiwania wesprzeć również rozmową z doświadczonym kapłanem, czy zakonnikiem.
A tak ogólnie napiszę tylko, że w pewnym momencie życia zawsze nadchodzi taki czas, kiedy trzeba się zapytać siebie o to, co najważniejsze. Czasem trzeba przejść przez jakiś kryzys, wątpliwości, aby w później bardziej świadomie powiedzieć: "wierzę". Bo wierzę już nie dlatego, że takie były obyczaje w domu, wierzę nie z przyzwyczajenia, ale wierzę dlatego, że sam uznałem, że to dla mnie ważne i prawdziwe. To jedna sprawa.
Druga - nawet po takim świadomym przyjęciu wiary, w codzienności bywa lepiej i gorzej. Są okresy, w których niemalże fruwa się nad obłokami, kiedy łatwo się modlić, kiedy wszystko wydaje się proste, a są chwile, w których dopadają nas wątpliwości i modlitwa wydaje się ogromnym ciężarem. I jest to całkowicie normalne. Bardzo dużo na ten temat pisał św. Ignacy i bardzo polecam lekturę jego przemyśleń - poczytać można np. tutaj: http://www.rozmawiamy.jezuici.pl/rozmawiamy/articles/52/n/52
Pamiętaj, że w tym trudnym czasie Jezus jest bardzo blisko Ciebie, nawet jeśli tego nie odczuwasz, lub w to nie wierzysz. Nikt nie patrzy na Ciebie bardziej życzliwie i z większą miłością niż On. Będę prosić w modlitwie, abyś jak najszybciej mógł tego doświadczyć.

 Re: Sam nie wiem czy jeszcze wierzę w Boga.
Autor: Marek Piotrowski (80.50.145.---)
Data:   2012-05-29 15:39

Spokojnie - z życiem duchowym tak jest. Jak chcesz przejść do wyższego etapu, trzeba przejść przez noc obojętności.
Modlitwy w takim stanie ponoć więcej dla Boga znaczą. :)

 Re: Sam nie wiem czy jeszcze wierzę w Boga.
Autor: Karolina (---.biznes.mm.pl)
Data:   2012-05-29 16:03

Kiedy nachodzą mnie wątpliwości, więcej się modlę.
Być może sam Bóg zesłał ten czas dla Ciebie, byś mógł przeanalizować swoją wiarę. Każdy chrześcijanin ma taką "noc ciemną", kiedy wydaje mu się, że Boga nie ma, że wszystko było mrzonką, mitem. Ale jeśli w Twoim sercu jest chęć powrotu, nawet się nie zorientujesz, jak wszystko wróci do normy. A tymczasem czytaj Pismo Święte, módl się o wytrwanie w wierze. Powodzenia. :)

 Odpowiedz na tę wiadomość
 Twoje imię:
 Adres e-mail:
 Temat:
 Przepisz kod z obrazka: