logo
Szukaj w
 
Posłuchaj Radyjka
kanał czerwony
kanał zielony
 
 

 Dlaczego Bog potrafi patrzec na ludzka nedze?
Autor: Monika (---.1000lecie.pl)
Data:   2012-05-30 13:23

Witam, bardzo cierpię, modlę się dużo, czytam Pismo Św. Chodzę często do kościoła, przyjmuję sakramenty, kierownik duchowy itp. Wołam do Boga w cierpieniach, boję się, że stracę wiarę i sens życia. Dlaczego Bóg potrafi patrzeć na ludzką nędzę? Dostaję łaski, ale gubię się często, nie wiem co robić? pozdrawiam.

 Re: Dlaczego Bog potrafi patrzec na ludzka nedze?
Autor: Franciszka (---.warszawa.vectranet.pl)
Data:   2012-06-02 11:55

Z wysokości Krzyża Bóg-Człowiek może patrzeć na ludzką nędzę. Na pewno z takiej wysokości można dostrzec dużo nędzy.

 Re: Dlaczego Bog potrafi patrzec na ludzka nedze?
Autor: Renata (---.dynamic.chello.pl)
Data:   2012-06-03 14:43

Nie jesteś odosobniona w tym co odczuwasz. Każdy z nas podobnie przeżywa swoje życie odczuwając cierpienie. Rodzaj cierpienia jest u każdego z nas inny. Jedni cierpią fizycznie, inni psychicznie, jeszcze inni mają udręki duchowe. Natomiast nie należy zapominać, że zarówno miłość jak i cierpienie jest wpisane w nasze życie. Bez obydwu elementów nasze ziemskie życie jest bezsensem, bo przybliżają nas one do Boga. Bóg jest Miłością, która dla nas wybrała formę zbawienia poprzez cierpienie Swojego Syna Jezusa Chrystusa, a my aby być podobnymi do Przedwiecznego powinniśmy naśladować Jego Syna we wszystkim. Pismo Święte jako lektura, wskazująca jak żyć naśladując Jezusa.
Pytasz dlaczego Bóg potrafi patrzeć na ludzką nędzę? To proste. Bo niby kto nas stworzył i pokochał takimi jakimi jesteśmy? TYLKO BÓG - TYLKO ON NAS STWORZYŁ I POKOCHAŁ BEZ WYJĄTKU. Stwórca nie może odwrócić wzroku od swojego aktu stworzenia jakimi jest każdy z nas z osobna - prawda, że to niesamowite, a zarazem w naszych oczach ludzkich niezrozumiałe gdy widzimy w nas i innych tyle egoizmu i okrucieństwa, które w żaden sposób nie przypomina tego Jedynego Boga który jest MIŁOŚCIĄ NIESKOŃCZONĄ. Dlatego trzeba nam nieustannie siebie kształtować poprzez rozmowę indywidualną z Jezusem jak i czytanie Pisma Świętego.

 Re: Dlaczego Bog potrafi patrzec na ludzka nedze?
Autor: Marlinek (---.rzeszow.vectranet.pl)
Data:   2012-06-04 11:46

Moniko, przesyłam do rozważenia:
„Dusze dążące do doskonałości niech szczególnie uwielbiają moje miłosierdzie, bo hojność łask, które im udzielam, płynie z miłosierdzia mojego. Pragnę, aby te dusze odznaczały się bezgraniczną ufnością w moje miłosierdzie. Uświęceniem takich dusz ja sam się zajmuję, dostarczę im wszystkiego, czegokolwiek będzie potrzeba dla ich świętości. Łaski z mojego miłosierdzia czerpie się jednym naczyniem, a nim jest - ufność. Im dusza więcej zaufa, tym więcej otrzyma. Wielką mi są pociechą dusze o bezgranicznej ufności, bo w takie dusze przelewam wszystkie skarby swych łask. Cieszę się, że żądają wiele, bo moim pragnieniem jest dawać wiele, i to bardzo wiele. Smucę się natomiast, jeżeli dusze żądają mało, zacieśniają swe serca”
św. Faustyna (Dzienniczek 1578).

 Re: Dlaczego Bog potrafi patrzec na ludzka nedze?
Autor: Michał (---.range86-128.btcentralplus.com)
Data:   2012-06-04 13:39

Przyznam, że jestem załamany tym pytaniem. Odpowiadałem na nie na tym forum wielokrotnie. I jak widać odpowiedzi są dalej niezadowalające. Dosłownie chce mi się wyć, jak pomyślę o swojej nędzy umysłowej. Wysilam się jak potrafię, wypluwam wszystkie flaki ze swojego mózgu. I nic, zero, nul. Dobiłaś mnie kompletnie. Nie będę więcej odpowiadał na żadne pytania. Jestem beznadziejny. Jestem głupi. Nie potrafię odpowiedzieć na żadne pytanie tak, by kogokolwiek zadowolić. Ludzie dają mi to delikatnie do zrozumienia, pytając wciąż i wciąż o to samo. Moje odpowiedzi są do bani, ale oni nie mówią mi tego wprost, tylko dalej zadają te same pytania, dając delikatnie do zrozumienia, bym się lepiej postarał. Ale ja już bardziej nie potrafię. Przepraszam. Poddaję się.

 Odpowiedz na tę wiadomość
 Twoje imię:
 Adres e-mail:
 Temat:
 Przepisz kod z obrazka: