logo
Czwartek, 09 maja 2024
Szukaj w
 
Posłuchaj Radyjka
kanał czerwony
kanał zielony
 
 

 Skąd wiadomo że malutkie dzieci idą do nieba?
Autor: Wiktoria (---.lokis.net.pl)
Data:   2012-05-30 16:21

Mój znajomy twierdzi, że dusza jego zmarłej córeczki (która umarła jak miała niecały miesiąc) błąkała się przez kilka lat po świecie, czy też była w czyśćcu i to było przyczyną jego niepokoju i dziwnych sytuacji, które skończyły się wraz z wizytą u "świeckiej egzorcystki".
Wydaje mi się, że to nie może być prawda, przecież takie maleństwa idą prosto do nieba, prawda? Jestem tego pewna, ale nie potrafię wytłumaczyć, dlaczego tak jest.

I drugie pytanie - dlaczego Bóg pozwala, żeby takie maleństwa cierpiały i umierały? Wydaje mi się, że mój znajomy i jego rodzina nie pogodzili się do końca ze śmiercią dziecka i to może być jedną z przyczyn, dlaczego oddalili się od Boga. Czy możecie polecić może jakieś książki, artykuły itp. na ten temat? Ludzi, księży którzy pomagają takim ludziom? A może ktoś w Was znalazł się w takiej sytuacji?

 Re: Skąd wiadomo że malutkie dzieci idą do nieba?
Autor: Ewika (---.wist.com.pl)
Data:   2012-05-30 19:01

Znajomy jest w błędzie. I to poważnym, zaprzeczającym nauczaniu Kościoła. Nie ma czegoś takiego jak "świecki egzorcysta". Egzorcyzmami zajmują się wyłącznie osoby duchowne. I to wyznaczone przez biskupa. Mało tego - korzystanie z usług takich osób (świeckich) może spowodować otwarcie się na ataki złego, demonów, nękania z opętaniem włącznie. Poza tym to po prostu szarlatani, pobierający opłaty za swe wątpliwe usługi. Mogę też domniemywać, że skoro znajomy skorzystał akurat z usług "świeckiego egzorcysty" nie najlepiej świadczy to o jego wierze. I wiąże się z zainteresowaniami okultyzmem, spirytyzmem przed śmiercią dziecka - stąd mogły wystąpić takie zjawiska, dodatkowo mogły się przyczynić do nieszczęścia, które ich dotknęło.

Druga kwestia zbawienia malutkich dzieci - tak, jestem pewna że są zbawione. Po pierwsze - zostały zazwyczaj ochrzczone i nie popełniły żadnej świadomej winy (niemożliwym jest, żeby tak małe dziecko zgrzeszyło), po drugie - zostały one odkupione przez Jezusa. Za znajomego proszę się modlić, bo nieświadomie uwikłał się w zło.

 Re: Skąd wiadomo że malutkie dzieci idą do nieba?
Autor: xc (---.aster.pl)
Data:   2012-05-30 20:11

Nie wiemy, bo to nie jest sprawa wiedzy. Nie możemy tego udowodnić logicznie, wyprowadzić eleganckiego wzoru matematycznego, dokonać eksperymentu potwierdzającego naszą wiedzę. Wiemy np. to, że istnieje siła grawitacji, bo możemy ją udowodnić: teoretycznie i praktycznie.
My wierzymy, że Bóg zbawi człowieka, da mu życie wieczne po zakończeniu jego bytowania ziemskiego. Dlaczego wierzymy? Bo Bóg nam to objawił na kartach Pisma Świętego.
Dlaczego więc Bóg nie miałbym zbawić zmarłych dzieci?

 Re: Skąd wiadomo że malutkie dzieci idą do nieba?
Autor: Franciszka (---.warszawa.vectranet.pl)
Data:   2012-05-30 21:08

Ci osieroceni rodzice, jeśli tylko zechcą, mogą uczestniczyć w spotkaniach dla osób w takiej sytuacji, jak ich. Polecam serwis dla rodziców po stracie dziecka:
http://dlaczego.org.pl/

 Re: Skąd wiadomo że malutkie dzieci idą do nieba?
Autor: Joanna (---.tvk.torun.pl)
Data:   2012-05-30 21:51

Dzieci nienarodzone, gdy umrą, idą do nieba. Nie ma niczego przechodniego dla nich. Sam papież o tym mówił.
To tylko ludzie wymyślili bzdury, że dusza nienarodzonego zmarłego dziecka się błąka.

 Re: Skąd wiadomo że malutkie dzieci idą do nieba?
Autor: A-Mail (---.grudziadz.mm.pl)
Data:   2012-05-30 22:23

Żeby mieć "problemy" ze zbawieniem, trzeba umrzeć w stanie grzechu ciężkiego, tak naucza KK.
A takie małe dziecko nie jest w stanie świadomie dokonać nawet najmniejszego zła. Nie ma więc chyba z tym żadnego problemu.

 Re: Skąd wiadomo że malutkie dzieci idą do nieba?
Autor: Ata (---.180.0.83.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl)
Data:   2012-06-02 16:05

Jest oficjalny dokument watykańskiej Międzynarodowej Komisji Teologicznej z 2007 roku: "Nadzieja zbawienia dla dzieci zmarłych bez chrztu". Można znaleźć w sieci. Streszczenie np. tutaj:
http://www.naszdziennik.pl/index.php?dat=20111103&typ=wi&id=wi09.txt - Pisał też w skrótowej wersji o tym na swojej stronie internetowej ks. Piotr Kieniewicz.
Zaś książeczkę z tym dokumentem można np. zamówić tutaj:
http://rodzinna.pl/nadzieja-zbawienia-dzieci-zmarlych-chrztu-p-1612.html
Jest to ważny dokument dla osób, które straciły dzieci nie tylko po porodzie, ale też w wyniku poronienia lub aborcji - ich dzieci są w niebie, wspierając swoich bliskich.

 Re: Skąd wiadomo że malutkie dzieci idą do nieba?
Autor: Wojtek (---.ssp.dialog.net.pl)
Data:   2012-06-03 17:37

Jako katolicy mamy nadzieję, że dzieci nienarodzone idą do nieba. I o tym mówią dokumenty Kościoła. Pewności jednak nie mamy. Natomiast świeccy egzorcyści nie istnieją.

 Odpowiedz na tę wiadomość
 Twoje imię:
 Adres e-mail:
 Temat:
 Przepisz kod z obrazka: