logo
Wtorek, 07 maja 2024
Szukaj w
 
Posłuchaj Radyjka
kanał czerwony
kanał zielony
 
 

 Czy można modlić się o łaskę, którą się odrzuciło?
Autor: ktos (---.igloonet.pl)
Data:   2012-07-02 18:10

Czy można modlić się o łaskę którą samemu się wcześniej odrzuciło? Czy Bóg może wysłuchać i spełnić prośbę zawartą w takiej modlitwie? Czy może to, że wzgardziłem Jego darem już na starcie dyskwalifikuje mnie w modlitwie o ponowne otrzymanie tego? Bardzo żałuję pewnej sytuacji w moim życiu, odrzuciłem to co myślę, że zesłał mi Bóg. Teraz po czasie wiem, że popełniłem straszny błąd.

 Re: Czy można modlić się o łaskę, którą się odrzuciło?
Autor: TeBe (---.ddsp.pl)
Data:   2012-07-03 06:16

Nigdy nie jest za późno, dopóki się żyje.
Jezus jest Miłosierny i daje wiele łask i wiele szans. :)

 Re: Czy można modlić się o łaskę, którą się odrzuciło?
Autor: ktos (---.igloonet.pl)
Data:   2012-07-03 20:59

Tyle, że pewnie tym razem nie spadnie na mnie ta łaska tak łatwo jak poprzednim razem. Pewnie teraz będę musiał się jakoś sprawdzić, aby udowodnić Bogu, że na nią zasługuję. Człowiek był głupi, nie wiedział czym gardzi. A teraz cierpi. Jednak może warto nie poddawać się i prosić o coś czego pragniemy. :)

 Re: Czy można modlić się o łaskę, którą się odrzuciło?
Autor: Tomek (---.acn.waw.pl)
Data:   2012-07-03 22:15

Nie musisz Bogu niczego udowadniać, On zna Cię lepiej, niż Ty sam.

 Re: Czy można modlić się o łaskę, którą się odrzuciło?
Autor: Ewa A. (---.range31-53.btcentralplus.com)
Data:   2012-07-03 22:15

Proś Boga przede wszystkim o dary Ducha Świętego dla siebie i dziękuj za rozeznanie swojego błędu. Przeproś Pana Boga szczerze (w sakramencie spowiedzi), a On Ci okaże swoje miłosierdzie i obdarzy Cie wszystkim, czego Ci potrzeba na Twojej drodze do świętości.

 Re: Czy można modlić się o łaskę, którą się odrzuciło?
Autor: Michaela (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data:   2012-07-05 15:51

Trzeba Cię wyprowadzić z poważnego błędu. Żaden człowiek nie ma szans, aby zasługiwać na Bożą łaskę. One są darmowe, bezinteresowne, dane nam przez miłość, a nie przez naszą sprawiedliwość. Jeśli chcesz udowadniać Bogu swoją wartość, kieruje Tobą pycha, a to nie jest niczym dobrym. Módl się raczej o to, aby Bóg okazał Ci swoje miłosierdzie w udzieleniu tej łaski. Pamiętaj, On jest absolutnie wolny w rozdawnictwie wszelkich dóbr.
Pod natchnieniem Ducha Świętego św. Faustyna napisała, że łaska dana w jednej godzinie nie powtórzy się w godzinie drugiej. Myślę, że jest to prawda, gdyż nic w życiu nie stoi w miejscu. Zmieniają się okoliczności, ludzie, otoczenie itd. Łaska, która była najbardziej odpowiednią na tamtą chwilę, została Ci dana, a Ty ją odrzuciłeś. Miałeś do tego prawo i Bóg zaakceptował Twoją wolną decyzję, jednak nie przestał Cię kochać. Nie porównuj Ojca Niebieskiego do obrażonego dziecka, które grymasi i marudzi, gdy coś idzie nie po jego myśli.
Myślę, że łaska, o której piszesz, jest rozwiązaniem jakiejś ludzkiej sytuacji. Dlatego może warto byłoby zmienić sposób modlitwy. Zacznij prosić Boga, aby w tej konkretnej sytuacji postąpił On tak jak chce. Fiat na jego wolę. Być może On udzieli Ci innej łaski, niż tamta? Ale pamiętaj, Bóg najlepiej zna ludzkie serce i wie, czego potrzeba Ci na tę chwilę. Zaufaj Mu. On zna Twoją słabość, zna ludzkie udręki i chce pomóc w najlepszy możliwy sposób.

 Re: Czy można modlić się o łaskę, którą się odrzuciło?
Autor: Maurycy (---.unregistered.net.exatel.pl)
Data:   2012-07-06 15:41

Oczywiście, że można się modlić, nawet trzeba. I przypominam, że nie ma modlitw nie wysłuchanych. Pan Bóg zawsze wysłucha modlitwę, chociaż może czasem nie jest ona "po naszej myśli".

 Re: Czy można modlić się o łaskę, którą się odrzuciło?
Autor: Marta (---.29.97.194.threembb.co.uk)
Data:   2012-07-07 02:44

"Czy można modlić się o /.../ Czy Bóg może wysłuchać" - Nie rozumiem skąd się biorą tego typu pytania (zresztą nie tylko Twoje). Tak jakby Bóg był jakąś maszyną, którą trzeba w jakiś tam konkretny sposób obsługiwać, żeby dostać to, na co się ma ochotę. Bóg stał się Człowiekiem dla nas, przyszedł na ziemię, jadł, pił, śmiał się (pewnie tak) i płakał, miał przyjaciół. Zwyczajny Człowiek.
Czy najpierw pytasz w internecie, czy możesz zadzwonić do jakiegoś swojego przyjaciela i poprosić go o coś? Bóg jest Twoim najlepszym Przyjacielem i w ten sposób Go traktuj, z ufnością, a nie "na odległość kija", tak jakoś przedmiotowo.

 Re: Czy można modlić się o łaskę, którą się odrzuciło?
Autor: Michał (---.range109-158.btcentralplus.com)
Data:   2012-07-08 17:26

Spróbować nie zawadzi.

 Odpowiedz na tę wiadomość
 Twoje imię:
 Adres e-mail:
 Temat:
 Przepisz kod z obrazka: