logo
Szukaj w
 
Posłuchaj Radyjka
kanał czerwony
kanał zielony
 
 

 Poszukuję relikwi Św.Tomasza Apostoła
Autor: Tom (---.unregistered.net.exatel.pl)
Data:   2012-07-03 18:48

Bardzo proszę o pomoc: gdzie mógłbym dostać relikwie św. Tomasza Apostoła - mojego Patrona? Dziękuję za odpowiedzi.

 Re: Poszukuję relikwi Św.Tomasza Apostoła
Autor: Mateusz (---.skytech.pl)
Data:   2012-07-03 19:59

Podejrzewam, że to nie możliwe. Nawet miejsca pochówku św. Piotra i Pawła są raczej domniemane, niż pewne (choć ostatnie badania archeologiczne zdają się potwierdzać ich autentyczność), więc ciało św. Tomasza tym bardziej.
Zresztą, nawet gdyby relikwie były dostępne (0,0000000000000000000001% szans) myślę, że przy ich znaczeniu, jako należących do jednego z grona Dwunastu, nie byłoby szans na otrzymanie ich przez prywatną osobę.

 Re: Poszukuję relikwi Św.Tomasza Apostoła
Autor: Mysza (---.internetdsl.tpnet.pl)
Data:   2012-07-03 19:59

Dostać relikwie? Jako osoba prywatna możesz dostać relikwie II lub III stopnia (ubranie, przedmiot, lub coś co dotknęło ciała świętego), ale nie wiem czy takie istnieją. Istnieje natomiast grób św. Tomasza w mieście Chennai (inaczej zwane Madras) w Indiach. I parę miejsc związanych z jego pobytem w tym miejscu, wraz z miejscem, w którym zginął.

 Re: Poszukuję relikwi Św.Tomasza Apostoła
Autor: Maria (---.dynamic.chello.pl)
Data:   2012-07-03 23:58

Zapraszam do parafii p.w. Św. Tomasza Apostoła w Warszawie na modlitwę przy relikwiach Św. Tomasza Apostoła, sprowadzonych z Italii z miasta Ortona.
A 10 dnia każdego miesiąca odprawiane są nieszpory o Patronie.

 Re: Poszukuję relikwi Św.Tomasza Apostoła
Autor: Tom (---.unregistered.net.exatel.pl)
Data:   2012-07-04 07:54

Bardzo dziękuję za odpowiedzi.

 Re: Poszukuję relikwi Św.Tomasza Apostoła
Autor: Michaela (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data:   2012-07-04 16:19

Relikwie jako materialny fragment ciała osoby uznanej za świętą należą do kultu publicznego w Kościele. Dlatego prawie każda parafia posiada jakieś relikwie (są to najczęściej relikwie Patrona parafii, świętych szczególnie związanych z tym miejscem, albo czczonych w konkretnej parafii, miejscowości). Czasami są one wystawione na stały widok publiczny (w oszklonych wnękach), zwykle jednak są używane okolicznościowo.
Uważam za pewną przesadę posiadanie relikwii przez osoby prywatne. Tym bardziej, że takimi osobami kieruje przeważnie chora ambicja (zbieracze relikwii - a tacy, niestety, istnieją) albo jakieś dziwne "wypatrywanie cudowności". To, że św. Tomasz Apostoł jest Twoim patronem i jego imię nosisz, niejako zachęca Cię do modlitwy za jego wstawiennictwem oraz do uciekania się pod jego opiekę. Relikwie świętego nie są Ci do niczego potrzebne. A jeśli chcesz się przy nich pomodlić, to zrób jak poradziła Ci Maria.
Pół żartem, pół serio - moim patronem jest św. Michał Archanioł. Na szczęście nie muszę uciekać się do Sanderusa (handlarza relikwiami z powieści Henryka Sienkiewicza), aby zdobyć jako relikwię pióro z jego skrzydła. Należę do duszpasterstwa michalitów, byłam w grocie objawień św. Michała we Włoszech i codziennie odmawiam modlitwę - egzorcyzm Leona XIII. To mi wystarczy. Oczywiście, tak jak Ty mogłabym poszukać relikwii swego patrona od sakramentu bierzmowania, czyli św. Katarzyny ze Sieny, ale nigdy nie odczuwałam takiej potrzeby. Wiem, że święta mistyczka jest przy mnie, ilekroć wezwę jej wstawiennictwa i nie potrzebuję ku temu żadnych materialnych dowodów.

 Odpowiedz na tę wiadomość
 Twoje imię:
 Adres e-mail:
 Temat:
 Przepisz kod z obrazka: