logo
Szukaj w
 
Posłuchaj Radyjka
kanał czerwony
kanał zielony
 
 

 Szukam pustelni na wakacje gdzieś na południu Polski.
Autor: aneta (---.krdc.pl)
Data:   2012-07-07 23:43

Witam, poszukuję miejsca na wyciszenie się na wakacje - nie wiem jakie koszty, ale jako studentka szukam normalnej opcji, nie all - inclusive dla bizneswomen itp. Czy ktoś z Was wie o jakiejś pustelni, lub czy któreś siostry przygarniają takie osoby jak ja? Najlepiej, żeby to było południe Polski, jestem w Krakowa. Pozdrawiam w Panu.

 Re: Szukam pustelni na wakacje gdzieś na południu Polski.
Autor: Edith (---.cdma.centertel.pl)
Data:   2012-07-08 01:18

www.zawichost.jadwizanki.pl

 Re: Szukam pustelni na wakacje gdzieś na południu Polski.
Autor: Jan (---.internetdsl.tpnet.pl)
Data:   2012-07-08 09:59

Chętnie dołączam się do prośby.

 Re: Szukam pustelni na wakacje gdzieś na południu Polski.
Autor: Jakub (---.lublin.mm.pl)
Data:   2012-07-08 10:02

Nie wiem czy dokładnie o to chodzi, ale jezuici organizują rekolekcje w milczeniu. 1 etap to 5-dniowy Fundament Ćwiczeń Duchownych. Te rekolekcje to świetny sposób na wyciszenie. Na wakacjach może być ciasno z terminami, ale musisz sprawdzać. Ich domy są w całej Polsce. Najbliżej będziesz mieć najprawdopodobniej do Zakopanego, ale na południu jest też dom rekolekcyjny w Częstochowie, Czechowicach-Dziedzicach i może jeszcze gdzieś (zdaje mi się, że jest jakiś dom z tymi rekolekcjami u sióstr), musisz poszukać (wpisują w Google fundament ćwiczeń duchownych lub jezuickie domy rekolekcyjne łatwo i szybko znajdziesz wszystkie potrzebne informacje). Jeżeli nie chcesz brać udziału w rekolekcjach, zawsze można zapytać, czy można pojechać do takiego domu na trochę i po prostu pomieszkać i wyciszyć się, ale same rekolekcje też polecam.

 Re: Szukam pustelni na wakacje gdzieś na południu Polski.
Autor: Mateusz (---.skytech.pl)
Data:   2012-07-08 10:14

Szczęść Boże,
A mogą być też bracia? Dla Jana pewnie tak. Franciszkanie mają pustelnię w okolicy Istebnej, można u nich bez problemu pobyć sam na sam z Bogiem, a do tego codzienna Msza i możliwość przyglądania się życiu braci. Jest tam dwóch ojców, którzy prowadzą życie na wzór Marty i Marii, tzn. przez tydzień jeden poświęca się głównie pracy, a drugi modlitwie, a potem zmiana. Kosztów nie znam.
O ile się nie mylę to są właściwe dane: http://www.panewniki.franciszkanie.pl/new/index.php/klasztory-prowincji-w-polsce-mainmenu-30/109-jaworz

 Re: Szukam pustelni na wakacje gdzieś na południu Polski.
Autor: Ewa (---.dynamic.chello.pl)
Data:   2012-07-08 10:52

Może Czerna koło Krzeszowic, albo Tyniec.

 Re: Szukam pustelni na wakacje gdzieś na południu Polski.
Autor: pamka (---.adsl.inetia.pl)
Data:   2012-07-08 12:40

Może w Krościenku nad Dunajcem? Tam jest pięknie.

 Re: Szukam pustelni na wakacje gdzieś na południu Polski.
Autor: andrzej (---.adsl.inetia.pl)
Data:   2012-07-08 14:33

Aneto i Janie podzielę się nr telefonu do księdza opiekuna pustelni koło Wolbromia ok 50 km od Krakowa (Warunki tam raczej siermiężne.), ale oczywiście nie na forum. Można do mnie napisać: cieslik@aol.pl

 Re: Szukam pustelni na wakacje gdzieś na południu Polski.
Autor: Krystyna (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data:   2012-07-08 16:06

A może dom modlitwy w Piotrkowicach u Karmelitów: http://www.loreto.pl/index.php?s=dom

 Re: Szukam pustelni na wakacje gdzieś na południu Polski.
Autor: 38 na karku (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data:   2012-07-08 18:18

Może benedyktynki w Jarosławiu? :)

 Re: Szukam pustelni na wakacje gdzieś na południu Polski.
Autor: Aqu!la (212.244.10.---)
Data:   2012-07-08 18:23

Właśnie benedyktynki, ale bliżej i jak na kieszeń studencką - w Staniątkach. :)

 Re: Szukam pustelni na wakacje gdzieś na południu Polski.
Autor: xiella (---.ghnet.pl)
Data:   2012-07-08 21:23

Także polecam Benedyktynki z Jarosławia - byłam u nich. :)

 Re: Szukam pustelni na wakacje gdzieś na południu Polski.
Autor: iii (---.ssp.dialog.net.pl)
Data:   2012-07-08 22:22

aneta, polecam zawierzanki, każdy rekolekcjonista ma indywidualne prowadzenie, rekolekcje w zupełnej ciszy, 24 h dostępna adoracja, jak cię nie stać, jeszcze dadzą na bilet, www.zawierzanki.pl - nie tak dawno temu otworzyły nowy dom w Częstochowie, natomiast okolice Starej Wsi polecam jeśli zależy Ci również na kontakcie z przyrodą.

 Re: Szukam pustelni na wakacje gdzieś na południu Polski.
Autor: aneta (---.krdc.pl)
Data:   2012-07-09 00:12

Bóg zapłać za tak piękny odzew i ogrom propozycji, nie wiem jeszcze na co się zdecyduje (trzeba rozeznać, planowałam to na drugą połowę sierpnia), niemniej bardzo mi pomogliście. szalom.

 Odpowiedz na tę wiadomość
 Twoje imię:
 Adres e-mail:
 Temat:
 Przepisz kod z obrazka: