logo
Niedziela, 28 kwietnia 2024
Szukaj w
 
Posłuchaj Radyjka
kanał czerwony
kanał zielony
 
 

 Re: Prawda o Świadkach Jehowy. Świadectwo.
Autor: Jerzy (---.dynamic.chello.pl)
Data:   2012-07-26 14:51

Niech dobry Bóg błogosławi ci obficie, niech cię wspiera, prowadzi i ochrania. Będę pamiętał o tobie w modlitwie.
Na początku lat siedemdziesiątych ub. wieku, spotkałem w szpitalu świadka Jehowy. Też dałem się namówić, chodziłem tam dwa lata. Jednak Bóg mówił mi w sercu, że mam to zerwać. Wtedy nie znałem tak dobrze Pisma Świętego, więc mogli mi wciskać kit. Teraz jestem we Wspólnocie Ewangelizacyjnej i karmię się Słowem Bożym. Swego czasu przyszli do nas świadkowie. Wpuściłem ich, jednak ostrzegłem, że w rozmowie ze mną mogą się nawrócić. Uśmiechnęli się znacząco i rozpoczęliśmy rozmowę. Położyłem na stole moje PŚ i z niego korzystałem. Na wszystko co mi mówili, odpowiadałem, też tak robię i tym żyję. Na koniec zapytali, czy mogą jeszcze przyjść. Odpowiedziałem, tak. Przyszli jeszcze trzy razy. W czasie ostatniego spotkania, widząc, że zamiast słuchać ich wywodów poprawiam ich i pokazuję to w PŚ. Nie wytrzymali i zaczęli ubliżać Kościołowi i źle mówić o papieżu. Zareagowałem i zadałem im kilka pytań. Wstali jak oparzeni i wprost uciekli z mojego domu.
Od tego czasu zapraszałem ich już kilka razy spotykając na ulicy. Niestety zawsze czymś się wymawiali i omijają moje mieszkanie szerokim łukiem. W innych klatkach też mieszkają świadkowie, a z niektórymi nawet się kiedyś zaprzyjaźniłem. Od tamtego czasu unikają rozmowy ze mną. Nigdy nie mają czasu. Widocznie "starsi", o których piszesz zakazali im. Kiedyś, na pewno przez niedopatrzenie przyszły dwie dziewczynki. Wpuściłem je, posłuchałem, otworzyłem PŚ i zacząłem im odpowiadać i nauczać. Widziałem zdumienie w ich oczach i zakłopotanie. Mam nadzieję, że Duch Święty poprowadzi te dzieci właściwą drogą.
Módlmy się za ludzi błądzących, zagubionych i szukających.

 Tematy Autor  Data
 Prawda o Świadkach Jehowy. Świadectwo. nowy Sylwia 
  Re: Prawda o Świadkach Jehowy. Świadectwo. nowy Jan 
  Re: Prawda o Świadkach Jehowy. Świadectwo. nowy 38 na karku 
  Re: Prawda o Świadkach Jehowy. Świadectwo. nowy gwiazda 
  Re: Prawda o Świadkach Jehowy. Świadectwo. nowy migrateur 
  Re: Prawda o Świadkach Jehowy. Świadectwo. nowy AsiaBB 
  Re: Prawda o Świadkach Jehowy. Świadectwo. nowy Brydziusia 
  Re: Prawda o Świadkach Jehowy. Świadectwo. nowy Jerzy 
  Re: Prawda o Świadkach Jehowy. Świadectwo. nowy anna 
 Odpowiedz na tę wiadomość
 Twoje imię:
 Adres e-mail:
 Temat:
 Przepisz kod z obrazka: