logo
Sobota, 11 maja 2024
Szukaj w
 
Posłuchaj Radyjka
kanał czerwony
kanał zielony
 
 

 Glos mi mowi ze powinnam skonczyc ze soba.
Autor: Ania (82.177.65.---)
Data:   2012-09-11 10:42

Od jakiegos miesiaca zaczelam regularnie chodzic na Msze Sw. Nawet codziennie i przyjmowac Komunie Sw. Nie wiem jednak ale cos nie tak sie ze mna dzieje bo jestem bardzo nerwowa, zaczynam sie latwo obrazac, widziec bezsens zycia i czasem gdzies gleboko slysze glosy by przestac chodzic do Kosciola bo nie warto i powinnam skonczyc ze soba bo jestem nic nie warta i brak przyszlosci przedemna. Co sie dzieje? Przeciez powinnam odczuwac spokoj i radosc. Trudno mi sie nawet modlic. Nie rozumiem..odmawiam rozaniec i naprawde intensywnie sie modle ale zaczyna byc ciezko. Jesli to nawet podszepty Zlego Ducha to dlaczego Jezus na to pozwala? Zaczynam sie zastanwiac czy moze ja uleglam jakiemus dziwactwu. Moze mam jakies problemy natury psychologicznej bo jestem samotna kobieta.

 Re: Glos mi mowi ze powinnam skonczyc ze soba.
Autor: 38 na karku (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data:   2012-09-16 14:34

Ja bym porozmawiała o tym ze spowiednikiem.
Trzymaj się dzielnie.

 Re: Glos mi mowi ze powinnam skonczyc ze soba.
Autor: Jacek (---.dynamic.chello.pl)
Data:   2012-09-16 16:58

Szczęść Boże
Szanowna Anno
na gorąco kilka uwag.
1. Jak zauważa Ojciec Jacek Salij OP:
"Patrząc na kuszenie Jezusa, najjaśniej widzimy istotę pokusy diabelskiej: diabłu chodzi o to, żeby to, co w człowieku Boże, Bogu odebrać; diabeł chciałby, żeby człowiek, na jego wzór, znalazł się poza Bogiem".
Proszę przeczytać koniecznie cały tekst "I nie wódź nas na pokuszenie"
http://mateusz.pl/ksiazki/js-npp/js-npp_31.htm

2. Na 100% taką sytuację powoduje samobójstwo- które uniemożliwia człowiekowi wypełnienie na ziemi swojego powołania do czynienia dobra w duchu miłości i stawania się lepszym - z tego wszystkiego zdamy bowiem relację po śmierci
(jak z odrobionej lekcji) Jezusowi.

3. Słyszenie głosów może być symptomem poważnej choroby - schizofrenii
- koniecznie powinna Pani skonsultować się z lekarzem psychiatrą.

4. Jeżeli zostanie wykluczona ewentualna choroba warto oprócz spowiedzi porozmawiać z osobą duchowną na temat egzorcyzmu i czy w Pani przypadku może on być wskazany?
Odwagi, Z Bogiem.

 Re: Glos mi mowi ze powinnam skonczyc ze soba.
Autor: Monia. (---.free.aero2.net.pl)
Data:   2012-09-16 17:24

Myślę, że rozmowa ze spowiednikiem byłaby dobra. Jednak oczywiście nie wtedy, gdy do konfesjonału jest długa kolejka i wszyscy się spieszą, bo wtedy kapłan może Cię zbyć. Poszłabym do polecanego spowiednika, najlepiej z jakiejś wspólnoty, który ma dłuższe doświadczenie kapłaństwa. Przypadkowy może zbagatelizować problem.

 Re: Glos mi mowi ze powinnam skonczyc ze soba.
Autor: yeah (---.dynamic.chello.pl)
Data:   2012-09-17 11:03

Jeżeli od miesiąca dopiero chodzisz regularnie na Eucharystię, to szatan się po prostu wścieka i chce Twojego powrotu na jego drogę, a odwrócenia się od Boga.
Znajdź wspólnotę, w której będziesz mogła oprzeć się łatwiej zakusom szatana. I koniecznie porozmawiaj ze spowiednikiem.

 Re: Glos mi mowi ze powinnam skonczyc ze soba.
Autor: Franciszka (---.internetdsl.tpnet.pl)
Data:   2012-09-17 11:32

"Jesli to nawet podszepty Zlego Ducha to dlaczego Jezus na to pozwala" - Bo Pan Bóg daje wolną wolę każdemu bez wyjątku. Zły duch (należy pisać to małą literą) też ma wolną wolę. Gdyby nie miał - byłby aniołem.
Proponowałabym ci rozejrzeć się, jakie są wspólnoty religijne w twojej parafii lub okolicy i znaleźć jakąś dla siebie. Warto też skorzystać z rekolekcji o tematyce poznania siebie. Samotność kobiety nie jest żadnym "dziwactwem" ani bezpośrednią przyczyną słyszenia głosów.

 Re: Glos mi mowi ze powinnam skonczyc ze soba.
Autor: Alba (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data:   2012-09-17 15:13

Takie "głosy" NIGDY nie pochodzą od Boga, który Cię stworzył i kocha. To szatan, w ten czy inny sposób, pragnie naszego unicestwienia. Poszukaj KONIECZNIE fachowej pomocy - psychologa (najlepiej chrześcijańskiego) oraz kapłana.

 Re: Glos mi mowi ze powinnam skonczyc ze soba.
Autor: xc (---.adsl.inetia.pl)
Data:   2012-09-18 14:22

Porozmawiałbym z psychiatrą. Myśli samobójcze, szczególnie natrętne mogą być objawą choroby, którą można i trzeba leczyć.

 Re: Glos mi mowi ze powinnam skonczyc ze soba.
Autor: Michał (---.range86-148.btcentralplus.com)
Data:   2012-09-18 23:36

To najzupełniej normalne. A czego się spodziewałaś? Weszłaś na drogę wzrostu.

 Re: Glos mi mowi ze powinnam skonczyc ze soba.
Autor: iwona (---.28.220.208.aganet.pl)
Data:   2012-09-20 11:41

Miałam podobnie, tylko bez myśli samobójczych akurat. Ale kiedy pewnego dnia modliłam się bardzo intensywnie, to jeszcze tego samego dnia pod wieczór nachodziły mnie wstrętne myśli, a mianowicie słyszałam w moich myślach wyzwiska i przekleństwa do Boga :(. Jest mi wstyd sie do tego przyznać, ale nie umiałam sobie z tym poradzić :( Im bardziej chciałam sie modlić i pomyśleć o Bogu to automatycznie te wstrętne myśli mi sie wkradały do głowy. Chciałam wcześniej przystąpić do spowiedzi, ale nie miałam odwagi było mi wstyd. Ale po około 3 tyg. zrobiłam to, ksiadz kazał mi odmawiać Pod Twoja Obronę, mówił że to działa jak mały egzorcyzm. Podziałało, ale nie do końca, myśli były nadal, ale mniej intensywne i trochę rzadziej. Potem jednak znowu sie z tego wyspowiadałam po ok. następnych 3 tyg. inny ksiądz kazał modlić mi sie krótkimi modlitwami, ale ja modliłam sie normalnie tak jak zawsze. I muszę powiedzieć, że te spowiedzi pomogły bardzo duzo w pokonaniu złego ducha, który próbuje nam wszystko popsuć, ogarnąć nasze myśli, tak żebyśmy byli dla niego a nie dla Boga.

Radziłabym zjednoczyć sie z Panem przy konfesjonale, a potem Eucharystii, i a na pewno Bóg nam pomoże i zły duch odejdzie.
Z Panem Bogiem :)

 Re: Glos mi mowi ze powinnam skonczyc ze soba.
Autor: Marcela (---.ip.netia.com.pl)
Data:   2012-10-10 09:29

Takze radzilabym dobrego psychologa, jak rowniez rozmowe z egzorcysta i Msze o uwolnienie. Mozliwe ze popelnilas jakis grzech ktory doprowadzil do tego typu dreczen. Ja mialam roznego typu dreczenia, stany lekowe, bezsennosc, koszmary. Pomogla mi spowiedz generalna, rozmowa z egzorcysta, oraz Msza o uwolnienie, w tym rowniez olej, sol i woda egzorcyzmowana ktorymi poswiecialam mieszkanie i domownikow. Pozniej oczywiscie czesta spowiedz i Komunia Św. 2-4 razy w tygodniu.

Zakup sobie rowniez medalik Św. Benedykta i popros kaplana o poswiecenie. Mowia na ten medalik "wiszacy egzorcym", w internecie znajdziesz duzo informacji na ten temat. Pozdrawiam i zycze dobrego samopoczucia ;)

 Odpowiedz na tę wiadomość
 Twoje imię:
 Adres e-mail:
 Temat:
 Przepisz kod z obrazka: