logo
Niedziela, 28 kwietnia 2024
Szukaj w
 
Posłuchaj Radyjka
kanał czerwony
kanał zielony
 
 

 Na ile wartościowe są modlitwy rozwodników?
Autor: Magdalena (195.42.249.---)
Data:   2012-09-14 13:19

Zastanawiam się na ile wartościowe są modlitwy rozwodników. Jestem nim. Poświęcam modlitwie sporo czasu w ciągu dnia min za dusze czyśćcowe. Przeczytałam, że odpustów nie mogę im poświęcać, ponieważ nie mam możliwości osiągnięcia stanu łaski tj, przyjęcia Komunii Świętej. Więc może i inne moje modlitwy też im nie pomogą?

 Re: Na ile wartościowe są modlitwy rozwodników?
Autor: Franciszka (---.internetdsl.tpnet.pl)
Data:   2012-09-19 13:15

A nie widzisz szansy, by być w stanie łaski uświęcającej? Szkoda. Ale i tak małymi kroczkami możesz zbliżać się do Pana Boga, prosząc Go, by zmienił tę sytuację. Skoro dużo modlitsz, to rozumiem, że chcesz coś zmienić w swoim życiu. Polecam ci duszpasterstwo dla osób rozwiedzionych i żyjących w związkach niesakramentalnych.

 Re: Na ile wartościowe są modlitwy rozwodników?
Autor: salamanka (---.acnielsen.pl)
Data:   2012-09-19 15:48

Myślę, że szczera modlitwa każdego człowieka jest warta w oczach Boga tyle samo. Nie tylko święci mają patent na bycie wysłuchanymi. Gdyby Bóg nie wysłuchiwał modlitw grzeszników, to właściwie wszyscy ludzie na świecie mogliby się przestać modlić w tej samej chwili, bo bezgrzesznych nie ma.

 Re: Na ile wartościowe są modlitwy rozwodników?
Autor: Marlinek (---.rzeszow.vectranet.pl)
Data:   2012-09-19 15:54

Magdaleno napisałaś: "Przeczytałam, że odpustów nie mogę im poświęcać, ponieważ nie mam możliwości osiągnięcia stanu łaski tj, przyjęcia Komunii Świętej".
Wytłumacz co masz na myśli? Dlaczego nie masz możliwości osiągnięcia stanu łaski?

 Re: Na ile wartościowe są modlitwy rozwodników?
Autor: 38 na karku (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data:   2012-09-19 20:23

Jezus i można powiedzieć rozwiedziona Samarytanka. W najgorętszej porze dnia.
http://biblia.deon.pl/rozdzial.php?id=343

 Re: Na ile wartościowe są modlitwy rozwodników?
Autor: Michał (---.range109-158.btcentralplus.com)
Data:   2012-09-19 21:07

Bóg nie rozróżnia modlitw w ten sposób.

 Re: Na ile wartościowe są modlitwy rozwodników?
Autor: Bogumiła z Krakowa (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data:   2012-09-20 02:19

Ale jesteś tylko rozwiedziona, czy trwasz w nowym związku z mężczyzną, już bez ślubu kościelnego?

 Re: Na ile wartościowe są modlitwy rozwodników?
Autor: B. (---.pl)
Data:   2012-09-20 02:49

Rozwodnik który został opuszczony przez współmałżonka (np. sąd orzekł rozwód bez jego zgody) i który mimo rozwodu jest wierny sakramentalnemu małżonkowi (nie żyje w następnym związku niesakramentalnym) może uzyskać rozgrzeszenie podczas spowiedzi, przystępować do Komunii Świętej i uzyskiwać odpusty. Są rozwodnicy, którzy już po 20 lat żyją samotnie i są otwarci na powrót prawowitego małżonka. Jeżeli nie żyjesz po rozwodzie w związku niesakramentalnym, możesz pojednać się z Bogiem w sakramencie pojednania.

 Re: Na ile wartościowe są modlitwy rozwodników?
Autor: Bogumiła z Krakowa (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data:   2012-09-20 03:05

Można przystępować do komunii także wtedy, gdy zgodziło się na rozwód. Byle pozostać wiernym mężowi.

 Re: Na ile wartościowe są modlitwy rozwodników?
Autor: B. (---.pl)
Data:   2012-09-20 03:39

Znam osoby, które "uzgodniły" rozwód - partnerka niesakramentalna i żona sakramentalna - "czy mogę go wziąć?" "a bierz go sobie" - małżonek sakramentalny zapomina czasem jak widać w momencie rozwodu o nierozerwalności małżeństwa sakramentalnego i wyraża zgodę, ale opamiętowuje się potem i prostuje życie w sakramencie pojednania, mogąc po uzyskaniu rozgrzeszenia przystępować do sakramentu Eucharystii. W przypadkach drastycznych katolik ma prawo do prawnej separacji (o ile dobrze wiem, jest czasowa i po jakimś czasie sąd może po okresie separacji orzec rozwód nawet bez zgody małżonka biorącego pod uwagę nierozerwalność małżeństwa sakrametalnego).
Dobranoc :)

 Re: Na ile wartościowe są modlitwy rozwodników?
Autor: Bogumiła z Krakowa (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data:   2012-09-20 05:11

Też znam wiele różnych osób. ;))

 Re: Na ile wartościowe są modlitwy rozwodników?
Autor: Magdalena (---.15-151.iol.it)
Data:   2012-09-25 13:03

przepraszam za opóźnienie, nie było mnie jakiś czas w sieci.

nie mogę osiągnąć stanu łaski, ponieważ żyję w nowym związku niesakramentalnym. Staram się o unieważnienie pierwszego małżeństwa w Sądzie Biskupim ale przede mną dłuuuga droga.

Stan łaski niestety jest dla mnie bardzo odległy, nie mogę żyć z obecnym mężem jak brat i siostra, planujemy powiększenie rodziny.

Odnośnie odpustów. Żeby ofiarować odpust 1 listopada i w dzień zaduszny za dusze w czyśćcu należy być w stanie łaski uświęcającej. na to nie mam najmniejszych szans. przynajmniej na razie.

Nie uznaję półśrodków jeżeli chodzi o moją sytuację, nie wyobrażam sobie iść ot tak do Komunii czy przystąpić do spowiedzi i nie uzyskać rozgrzeszenia. Nie mam prawa do tego.

Tak jak piszecie - dla Boga nie ma różnicy pod tym względem i tego się bedę trzymać..jak tonący brzytwy ;) Żyję tylko nadzieją,że moje modlitwy w jakiś sposób komuś pomogą..

 Re: Na ile wartościowe są modlitwy rozwodników?
Autor: Sabina (---.ip.netia.com.pl)
Data:   2012-09-27 12:59

Wygląda, jakbyś się bardziej przejmowała cudzym zbawieniem niż własnym, a to zły pomysł.

 Re: Na ile wartościowe są modlitwy rozwodników?
Autor: Alba (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data:   2012-09-27 13:04

Sakramenty są uprzywilejowaną i wyjątkową drogą działania Boga w życiu ludzi, ale, na szczęście dla naszych biednych dusz, nie są drogą JEDYNĄ. Każde ludzkie serce może być świątynią Boga na tyle, na ile otwiera się na Jego obecność. Dlatego myślę, że i rozwodnicy mogą i powinni zwracać się do Boga z wiarą i ufnością w potrzebach własnych i innych -a ON SAM będzie działał w nich i przez nich. Może nawet właśnie oni powinni być bardziej gorliwi w modlitwie niż inni, będąc też bardziej pokorni? ([Nie dla naszych zasług, ale] dla Jego bolesnej Męki - miej miłosierdzie dla nas i świata całego")

 Re: Na ile wartościowe są modlitwy rozwodników?
Autor: Magdalena (---.24-151.libero.it)
Data:   2012-10-11 11:59

tak własnie mam - cudze zbawienie jest dla mnie ważniejsze niż moje. nie umiem być egoistką. nawet w tych sprawach - ale nie zawsze tak było. myślę sobie, że jeżeli nie mogę się uratować może uratuję kogoś. zresztą nie nam to oceniać.

 Odpowiedz na tę wiadomość
 Twoje imię:
 Adres e-mail:
 Temat:
 Przepisz kod z obrazka: