logo
Szukaj w
 
Posłuchaj Radyjka
kanał czerwony
kanał zielony
 
 

 Stanowisko Kościoła w sprawie własnych modlitw.
Autor: Tomasz (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data:   2012-09-18 14:15

Szczęść Boże

Proszę o wyjaśnienia stanowiska Kościoła na następujacy temat: Czy można w świetle nauk KRK układać własne modlitwy na różańcu i modlić się taką modlitwą. Przykładowo: Wierzę... , Ojcze Nasz... , 3 x Zdrowaś Maryjo , Chwała Ojcu. Potem na dużych paciorkach Ojcze Nasz a na małych np: "Duchu Święty obdarz mnie pokorą i łagodnością" , Albo analogicznie tylko na małych paciorkach, np. "Królowo Szkaplerza Świętego, módl się za nami, którzy się do Ciebie uciekamy". Lub "Panie Jezu Chryste, przebacz mi moje winy" i inne, w zależności od osobistej sytuacji. Identycznie tak jakby odmawiać Koronkę do Miłosierdzia Bożego, tylko powtarzane słowa ułożyć własne i rozważać samodzielnie wybrane wydarzenia z Pisma Świętego. Bardzo często modlę się w drodze i odczuwam wewnętrzną potrzebę takiej formy modlitwy, ale nie mam pewności, czy nie jest to niezgodne z nasuką KRK.

Bardzo Was proszę, nie piszcie, że mamy dużo modlitw i nie ma potrzeb tworzenia nowych. Nie oceniajcie też moich motywów i to, czy się Wam one podobają czy nie. Chciałbym tylko o przedstawienie mi, czy jest to zgodne z nauką Kościoła lub ewentualnie podanie jakiś swoich doświadczeń.

 Tematy Autor  Data
 Stanowisko Kościoła w sprawie własnych modlitw. nowy Tomasz 
  Re: Stanowisko Kościoła w sprawie własnych modlitw. nowy Arizona 
  Re: Stanowisko Kościoła w sprawie własnych modlitw. nowy Mateusz 
  Re: Stanowisko Kościoła w sprawie własnych modlitw. nowy Bogumiła z Krakowa 
  Re: Stanowisko Kościoła w sprawie własnych modlitw. nowy xc 
  Re: Stanowisko Kościoła w sprawie własnych modlitw. nowy Tomasz 
  Re: Stanowisko Kościoła w sprawie własnych modlitw. nowy Franciszka 
  Re: Stanowisko Kościoła w sprawie własnych modlitw. nowy A-Mail 
  Re: Stanowisko Kościoła w sprawie własnych modlitw. nowy Bogumiła z Krakowa 
  Re: Stanowisko Kościoła w sprawie własnych modlitw. nowy Tomasz 
  Re: Stanowisko Kościoła w sprawie własnych modlitw. nowy Bogumiła z Krakowa 
 Odpowiedz na tę wiadomość
 Twoje imię:
 Adres e-mail:
 Temat:
 Przepisz kod z obrazka: