logo
Szukaj w
 
Posłuchaj Radyjka
kanał czerwony
kanał zielony
 
 

 Czy znak satanistyczny ma wplyw na los czlowieka?
Autor: agnieszka (79.162.136.---)
Data:   2012-10-02 21:42

Kiedys nie zwracalam na to uwagi ale odkad moja wiara sie poglebila zwracam uwage na wiele rzeczy ktore mnie zastanawiaja. Zauwazam ostatnio ze ten znak w ksztalcie kola z trzema liniami w srodku (jest podany na liscie znakow satanistycznych) ludzie przyjmuja jako znak pokoju. Widze go wszedzie. Na samochodach, naszyjnikach a nawet zabawkach dla dzieci typu skarbonki itp. Ostatnio zwrocilam na to uwage mojej kolezance ktorej corka ma skarbonke z takim znakiem ale nie potraktowala mnie powaznie. Czy posiadanie tego znaku ma jakis wplyw na czlowieka?

 Re: Czy znak satanistyczny ma wplyw na los czlowieka?
Autor: Franciszka (---.internetdsl.tpnet.pl)
Data:   2012-10-10 10:23

Porównaj znak, który widziałaś z tymi: http://www.marymont.marianie.pl/Strony/Symbolika%20okultystyczna.aspx
Na zabawkach powinien być znak, który oznacza, że produkt posiada certyfikat bezpieczeństwa i został dopuszczony do użytku dla dzieci. Może pomyliłaś te znaki?
Myślenie, że jakiś znak ma wpływ na człowieka jest zabobonne. Wszystko zależy od samego człowieka, na co otwiera się: na działanie Ducha Świętego, czy na inne, nieznane sobie moce, których się obawia, a tym samym, uznaje je za większe, silniejsze od Boga w Trójcy Jedynego.

 Re: Czy znak satanistyczny ma wplyw na los czlowieka?
Autor: xc (---.adsl.inetia.pl)
Data:   2012-10-10 12:42

Znak, który jak mi się zdaje Pani opisuje, to popularna "pacyfa". Nie jest to żaden znak satanistyczny, runiczny, magiczny, okultystyczny, masoński itd. To jest znak graficzny wymyślony onegdaj na potrzeby ruchu rozbrojenia i antyatomowego. Dziś żyje on już swoim życiem i może być wykorzystywany do różnych celów. Ja np. pamiętam słynną pielgrzymkę hipisowską prowadzoną przez księdza Szpaka, która pod sztandarem z pacyfą szła na Jasną Górę.

Jeśli interesują Panią szegóły na temat historii tego znaku polecam arytkuł opublikowany tutaj: http://www.kosciol.pl/article.php/20050630190512390

 Re: Czy znak satanistyczny ma wplyw na los czlowieka?
Autor: xc (---.adsl.inetia.pl)
Data:   2012-10-10 15:28

Tak dla odświeżenia pamięci, to zwracam uwagę na to, że co niedziela, głośno i publicznie wypowiadamy tekst zaczynający się od słów "Wierzę w Boga Ojca...".

To jest tzw. Credo, w którym wymieniamy to co wierzymy a nie to w co nie wierzymy. Zwracam uwagę na to, że w naszym, chrześcijańskim Credo (które ma, jakby nie było 1700 lat) nie wymienia się w ogóle szatana jako takiego i innych "okołoszatańskich" rzeczy. Mam wrażenie, że rzymscy katolicy między rzekami Odra i Bug odczuwają tego widoczny brak. No może nie wszyscy ale spora część.

A teraz poważnie: istotą wiary chrześcijańskiej nie jest rozważanie (w jakikolwiek aspekcie) szatana i jego dokonań. "Jeśli Bóg z nami, to kto przeciw nam?" pytał w ósmym rozdziale Listu do Rzymian św. Paweł.
Jak kto ma Boga w sercu, to szatana i jego znaków bać się nie musi. Wręcz nie wolno mu.

 Odpowiedz na tę wiadomość
 Twoje imię:
 Adres e-mail:
 Temat:
 Przepisz kod z obrazka: