logo
Szukaj w
 
Posłuchaj Radyjka
kanał czerwony
kanał zielony
 
 

 Czy pierwsze piątki można ofiarować za zmarłych?
Autor: Magda (---.devs.futuro.pl)
Data:   2012-10-05 15:30

Czy pierwsze piątki można ofiarować za zmarłych? Mój brat zmarł tragicznie i przez tę nagłą śmierć nie zdążył się pojednać z Bogiem w spowiedzi.

 Re: Czy pierwsze piątki można ofiarować za zmarłych?
Autor: Marta (---.41.227.11.threembb.co.uk)
Data:   2012-10-06 01:05

Magdo, bardzo mi przykro z powodu śmierci Twojego brata.
Owszem, możesz ofiarować dowolną liczbę Komunii w dowolne dni w intencji kogoś zmarłego. Natomiast z pierwszymi piątkami związane jest 12 obietnic Jezusa, które raczej nie mają zastosowania w przypadku osób zmarłych i nie działają "wstecz".
Tu jest o pierwszych piątkach i obietnicach z nimi związanych:
www.katolik.pl/forum/read.php?f=1&i=84836&t=84807&v=f
Możesz też odmawiać za brata modlitwy za zmarłych, modlić się własnymi słowami, zamówić Msze gregoriańskie (tu trochę info co to jest: http://www.katolik.pl/msze-gregorianskie-,281,416,cz.html), czy zwykłą jedną Mszę itd.
Co do pojednania z Bogiem to nie wiemy co się wydarzyło między Bogiem i Twoim bratem w chwili jego śmierci, więc fakt, że przed śmiercią nie poszedł do spowiedzi jeszcze go NIE wtrąca do piekła. Nie martw się zbytnio tylko ufaj miłosiernemu Bogu.

 Re: Czy pierwsze piątki można ofiarować za zmarłych?
Autor: Marlinek (---.rzeszow.vectranet.pl)
Data:   2012-10-11 09:58

Każdą modlitwę możesz ofiarować za swojego brata. Może ofiarować Twoje pierwsze piątki za Niego, Twój trud tych piątków, spowiedź, Komunię Świętą, modlitwę. Zaufaj Jezusowi, że On już z tym zrobi co trzeba, bo Pan Jezus powiedział: "Dana jest mi wszelka władza w niebie i na ziemi" Mt 28,18. A Jezus jest Bogiem dobrym, kochającym, miłosiernym i na pewno nie odrzuci Twojej intencji i Twojej ofiary.

 Odpowiedz na tę wiadomość
 Twoje imię:
 Adres e-mail:
 Temat:
 Przepisz kod z obrazka: