logo
Szukaj w
 
Posłuchaj Radyjka
kanał czerwony
kanał zielony
 
 

 Czy można zamówić Mszę św. za siebie?
Autor: Monika (15 l.) (---.piaseczno.robbo.pl)
Data:   2012-10-06 21:41

Czy można zamówić mszę św. za siebie, np. o Boże błogosławieństwo dla.. (i tu moje imię)?
Zastanawia mnie to, bo nie chce przed księdzem wyjść na "głupka".
Chciałabym za siebie taką mszę zamówić.

 Re: Czy można zamówić Mszę św. za siebie?
Autor: ks. Marian (---.dynamic.gprs.plus.pl)
Data:   2012-10-07 09:32

Myśl bardzo dobra. Zamów Mszę św. za siebie. Dlaczego miałabyś wyjść na "głupka". Bardzo piękna intencja.

 Re: Czy można zamówić Mszę św. za siebie?
Autor: Jagoda (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data:   2012-10-07 10:02

Można. Ja kiedyś tak właśnie zamówiłam. I ksiądz nie był zdziwiony. Odprawił zamówioną Mszę św.

 Re: Czy można zamówić Mszę św. za siebie?
Autor: Bratkowa (---.play-internet.pl)
Data:   2012-10-07 11:04

Śmiało można. Można o coś dla siebie (np. zdrowie) i błogosławieństo. Ja zamawiałam. Ksiądz się ucieszył. :)

 Re: Czy można zamówić Mszę św. za siebie?
Autor: AsiaBB (---.182.96.96.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl)
Data:   2012-10-07 11:05

Jeśli potrzebujesz takiej modlitwy to spokojnie możesz o nią poprosić, nie ma w tym nic złego. Ludzie mają różne intencje, a jak idziesz do kancelarii zamówić mszę, to przecież mówisz tylko za kogo i czy to jest osoba żyjąca czy zmarła, ewentualnie, z jakiej okazji msza (urodziny, imieniny, rocznica ślubu itp.) - ale to ostatnie nie zawsze. I wcale się nie tłumaczysz, czy osoba, za którą prosisz jest twoją ciocią, bratem, znajomą z pracy, czy jesteś nią ty sama. Po prostu idź i powiedz, że chciałabyś zamówić mszę za Monikę z podziękowaniem za otrzymane łaski i z prośbą o Boże błogosławieństwo. Nikt nie powinien wypytywać o szczegóły, a jakby nawet, to powiedz, że Pan Bóg będzie wiedział, o jaką sprawę chodzi.

 Re: Czy można zamówić Mszę św. za siebie?
Autor: yeah (---.dynamic.chello.pl)
Data:   2012-10-07 11:13

Oczywiście. Ja też zamawiam mszę np. w dniu moich urodzin, w rocznicę ślubu.
Czasem też proszę znajomych księży, żeby odprawili mszę w mojej intencji.

 Re: Czy można zamówić Mszę św. za siebie?
Autor: Małgorzata (---.ostmedia.pl)
Data:   2012-10-07 11:24

Oczywiście, że można. Możesz także zamówić Mszę Świętą w pewnej intencji. Ty będziesz wiedziała, w jakiej Bóg także.

 Re: Czy można zamówić Mszę św. za siebie?
Autor: Irena (---.pl)
Data:   2012-10-07 11:41

Oczywiście, że można. Można prosić o zdrowie, potrzebne łaski, zdane egzaminy... Nie ma tu nic niestosownego.

 Re: Czy można zamówić Mszę św. za siebie?
Autor: A. (---.adsl.inetia.pl)
Data:   2012-10-07 14:30

Można. Niektórzy zalecają, żeby zamawiać za siebie Mszę św. w rocznicę swojego chrztu.

 Re: Czy można zamówić Mszę św. za siebie?
Autor: Sabina (---.ip.netia.com.pl)
Data:   2012-10-07 14:43

Oczywiście, że tak. Może być z okazji urodzin, rocznicy chrztu albo i bez takiej okazji.

 Re: Czy można zamówić Mszę św. za siebie?
Autor: Elżbita (---.play-internet.pl)
Data:   2012-10-07 15:08

Jak najbardziej można. Jeśli nie chcesz wyjawić intencji, możesz poprosić o odprawienie mszy św. "w intencji Bogu wiadomej", tak robi wielu ludzi.

 Re: Czy można zamówić Mszę św. za siebie?
Autor: afro (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data:   2012-10-07 15:44

Oczywiście, że tak :-) ja tak robię i nie wychodzę na głupka - wręcz przeciwnie.

 Re: Czy można zamówić Mszę św. za siebie?
Autor: Hana (---.dynamic.mm.pl)
Data:   2012-10-07 15:58

Oczywiście, że można :) Zapewniam, że nie wyjdziesz na głupka. Zamawiam takie Msze za siebie formułując je np. Dziękczynna za otrzymane łaski z prośbą o dalsze błogosławieństwo. Czy inaczej. Ksiądz może ci podpowiedzieć jak sformułować intencje jeśli masz problem. Nie martw się tylko idź i zamów Mszę w swojej intencji.

 Re: Czy można zamówić Mszę św. za siebie?
Autor: Kinga (77.252.47.---)
Data:   2023-08-09 18:54

Można też chodzić na Mszę Świętą w swojej intencji. Przez tyle dni ile ma się lat. Mam 36 lat to 36 dni pod rząd mam. I widzę jak pomaga codzienna Msza Święta za dany rok mojego życia przyjmowanie Komunii Świętej w tej intencji i kiedy trzeba pojęcie do Spowiedzi Świętej. Czuję się o wiele lepiej niż jak chodziłam rzadko w tygodniu, a tak to w niedzielę i w święta nakazane.

 Odpowiedz na tę wiadomość
 Twoje imię:
 Adres e-mail:
 Temat:
 Przepisz kod z obrazka: