logo
Szukaj w
 
Posłuchaj Radyjka
kanał czerwony
kanał zielony
 
 

 Czy zgrzeszę, ucząc się w niedzielę?
Autor: Krystian (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data:   2012-10-07 18:18

Niech będzie pochwalony Jezus Chrystus.
Mam pytanie odnośnie nauki w niedzielę. Czy można to robić jeśli nie zdążyło się w sobotę? I czy nie będzie to grzech? Mam jutro sprawdzian i kartkówkę i nie chcę napisać słabo.

 Re: Czy zgrzeszę, ucząc się w niedzielę?
Autor: paprotka (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data:   2012-10-07 21:07

Moim zdaniem, jeśli miałeś chęci, i próbowałeś nauczyć się w sobotę, ale nie zdążyłeś (nie to że Ci się nie chciało, i sobie w tym czasie odpoczywałeś) to możesz pouczyć się w niedzielę.

Oczywiście, powinniśmy sobie tak planować tydzień pracujący (z sobotą włącznie) żeby wyrobić się ze wszystkim, co jest naszą pracą, obowiązkami. Ale nie zawsze to jest możliwe, nie zawsze człowiek da radę. Czasem można odłożyć to na później (jak nie zdążysz posprzątać przed niedzielą, a akurat nie zwala się do Ciebie cała rodzinka w gości na niedzielny obiad to tak możesz zrobić) a czasem nie bardzo (tak jak z tym sprawdzianem).

Może właśnie dzisiejsza sytuacja będzie dla Ciebie motywacją do ulepszania gospodarowania czasem :)

Owocnej nauki :)

 Re: Czy zgrzeszę, ucząc się w niedzielę?
Autor: Bogumiła z Krakowa (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data:   2012-10-08 00:08

Mam nadzieję, że się jednak trochę pouczyłaś, chociaż nikt nie zdążył ci odpisać przed "jutrem". Jak się ma na drugi dzień sprawdzian i kartkówkę, to się nie biega po internecie, tylko uczy. Winą może być to, że sobotę zmarnowałaś, a dopiero w niedzielę wzięłaś książkę. Albo zostawianie nauki zawsze na niedzielę. Albo z powodu nauki zaniedbanie mszy świętej niedzielnej (to już jest grzech, z którego powinnaś się wyspowiadać, bo masz obowiązek być na mszy świętej). Ale przed trudniejszymi egzaminami czy sprawdzianami naprawdę nic się nie stanie, gdy posiedzisz nad książką. Chodzi jednak o to, żeby znaleźć także czas i dla Boga, i dla rodziny.

To tak na przyszłość, bo przeczytasz już pewnie po sprawdzianie :))

 Re: Czy zgrzeszę, ucząc się w niedzielę?
Autor: Bogumiła z Krakowa (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data:   2012-10-08 00:15

Pouczyłeś :)) Przepraszam za zmianę płci :))

 Odpowiedz na tę wiadomość
 Twoje imię:
 Adres e-mail:
 Temat:
 Przepisz kod z obrazka: