logo
Czwartek, 16 maja 2024
Szukaj w
 
Posłuchaj Radyjka
kanał czerwony
kanał zielony
 
 

 Nie uslyszalem rozgrzeszenia, co robic?
Autor: piotr (---.dynamic.gprs.plus.pl)
Data:   2013-01-05 19:17

Bylem dzis u spowiedzi. Byl tylko stary ksiadz i czekalem czy moze przyjdzie jeszcze jakis ale nie. Udalem sie wiec do starszego ksiedza. Wyznalem grzechy /.../. Organy zaczely glosno grac i nie slyszalem co mowi. Zrozumialem tylko ze mam przrz trzy dni odmowic KdBM. u Komuni bylem. czy moja spowiedz jest wazna?

 Re: Nie uslyszalem rozgrzeszenia, co robic?
Autor: sstaszek (---.tvkdiana.pl)
Data:   2013-01-05 20:22

Myślę, że OK, przecież zadał Ci pokutę. Brak rozgrzeszenia to dla księdza tez nie jest "chleb z masłem" i na pewno nie ma wtedy niedomówień czy wątpliwości. Czy miałaś aż taki grzech (i sposób postępowania), który kwalifikował by się do braku rozgrzeszenia?

 Re: Nie uslyszalem rozgrzeszenia, co robic?
Autor: Bardotka (---.phlapa.fios.verizon.net)
Data:   2013-01-05 20:29

Piotrze, oczywiscie, ze spowiedz jest wazna. Skoro slyszales pokute, znaczy, ze grzechy zostaly Ci odpuszczone. A koronke mozesz odmowic nawet bezposrednio przed nastepna spowiedzia.

 Re: Nie uslyszalem rozgrzeszenia, co robic?
Autor: Anna (---.play-internet.pl)
Data:   2013-01-05 20:35

Wydaje mi sie, ze jak dostałes pokute to znaczy, ze rozgrzeszenie tez, bo jakbys nie dostałał rozgrzeszenia, to ksiadz by nie zadawał pokuty. Z Panem Bogiem.

 Re: Nie uslyszalem rozgrzeszenia, co robic?
Autor: piotr (---.stimo.net)
Data:   2013-01-05 21:03

sstaszek, napisalem grzechy ale moderator pewnie nie pokazal. /.../ mam z tym problem i chce to zmienic i pracuje nad soba. Tak naprawde to slyszalem tylko ta pokute bo ksiadz strasznie malo mowil i nie wyraznie odnioslem wrazenie ze jest zmeczony i szybko chcial mnie "zalatwic". Slyszalem tylko ze przez trzy dni mam odmowic Koronke, nastepnie ksiadz sie oparl i po chwili zapukal. cala msze mnie to meczylo ale stwierdzilem ze szczerze zalowalem za moje grzechy i przyjalem komunie.

 Re: Nie uslyszalem rozgrzeszenia, co robic?
Autor: Gośka1981 (---.dynamic.chello.pl)
Data:   2013-01-06 00:04

Piotr, na 100% było rozgrzeszenie. Wierz mi, naprawdę je dostałeś. Po pierwsze - gdybyś go nie dostał, nie dostałbyś pokuty. Po drugie - jeśli nie dostałbyś rozgrzeszenia, zapewne ksiądz by z Tobą porozmawiał o tym lub chociaż wyjaśnił dlaczego, z jakiego powodu tak się stało i być może powiedziałby Ci co powinieneś zrobić dalej, aby to rozgrzeszenie otrzymać w przyszłości. Zostałeś rozgrzeszony, naprawdę, nie niepokój się tym już więcej. Wiem co mówię, bo byłam już w takiej sytuacji. Powodzenia w walce z grzechami. Nie jesteś sam. Bóg jest z Tobą. Powodzenia.

 Re: Nie uslyszalem rozgrzeszenia, co robic?
Autor: Franciszek (---.tktelekom.pl)
Data:   2013-01-06 19:32

Uważam, jak przedmówcy, że otrzymałeś rozgrzeszenie, jednak jeżeli źle się z tym czujesz (brak pewności), po prostu idź do spowiedzi jeszcze raz.

 Re: Nie uslyszalem rozgrzeszenia, co robic?
Autor: Mikolaj (---.statoil.com)
Data:   2017-11-26 16:29

Dziekuje za dobra rade. Przeczytalem ten watek przez przypadek dzisiaj, akurat tez bylem teraz u spowiedzi ale u ksiedza za granica i tez nie slyszalem rozgrzeszenia, po wyznaniu moich grzechow ksiadz spytal czy zaluje za swoje grzechy wiec oczywiscie ze zaluje, potem ksiadz mowil chwile i zadal mi pokute oraz kazal isc z Bogiem. Ale rozgrzeszenia tez nie slyszalem i bylem niepewny bo nie chce isc jeszcz raz i te same grzechy wyznawac i grzebac w przeszlosci. Takze dziekuje za Twoja odpwoiedz uspokoila mnie.

 Odpowiedz na tę wiadomość
 Twoje imię:
 Adres e-mail:
 Temat:
 Przepisz kod z obrazka: