logo
Czwartek, 16 maja 2024
Szukaj w
 
Posłuchaj Radyjka
kanał czerwony
kanał zielony
 
 

 Jestem nowym użytkownikiem tego serwisu.
Autor: Dawid (---.ists.pl)
Data:   2013-01-05 23:20

Witam,
jestem nowym użytkownikiem tego serwisu i mam pytani czy na tym forum odpowiada czasem jakaś osoba duchowna czy jednak są to tylko komentarze użytkowników?

Pytanie czy nie było by fajnie gdyby można było zadawać pytania bezpośrednio do osoby duchownej lub grupy osób duchownych.

---
Witam na forum nowego Użytkownika :)
Zapraszam do zapoznania się z sekcją 'zanim zapytasz'.
z-ca moderatora

 Re: Jestem nowym użytkownikiem tego serwisu.
Autor: Piotr (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data:   2013-01-06 22:13

To forum naprawdę jest wspaniałe ma jedną maleńką wadę nie możesz zadać pytania i nie możesz dodać komentarza nawet z serca próbowałem kilka razy, pytania nie mogą być niewygodne.

 Re: Jestem nowym użytkownikiem tego serwisu.
Autor: aa aa (---.dynamic.chello.pl)
Data:   2013-01-06 23:38

Piotrze, w stopce Forum Pomocy jest taki tekst:
"Redakcja Serwisu Katolik.pl moderuje (sprawdza przed opublikowaniem) wszystkie zamieszczane na Forum wpisy. Dlatego treści niezgodne z prawdą i nauką Kościoła Katolickiego nie będą publikowane. Bardziej szczegółowe odpowiedzi na najczęściej pojawiające się pytania znajdują się w odpowiednich działach tematycznych naszego serwisu (linki po lewej stronie) oraz w dziale ZANIM ZAPYTASZ."
Po lewej stronie pozostałe informacje o Forum i różne tematy. A zadawać tu pytania (zakładać nowe wątki, czy odpowiadać [pisać swoje komentarze] ile razy się chce w danym wątku) każdy kto może i jak widać po ilości postów (ponad 300 tysięcy) czyni kto. Nie rozumiem więc o co Ci chodzi?
Nie ma niewygodnych pytań. Co najwyżej są źle sformułowane i nie są zgodne z regułą tego Forum i tyle.

 Re: Jestem nowym użytkownikiem tego serwisu.
Autor: Michaela (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data:   2013-01-07 11:55

Piotrze, a co to znaczy pytania niewygodne?
Jesteś na katolickim forum, więc nie oczekuj, że pozwolą Ci tutaj bluźnić albo wygadywać głupoty przeciwko Kościołowi i chrześcijaństwu.
Co do pytań i odpowiedzi moderowanych przez redakcję - mają takie prawo. Zresztą, ludzie za bardzo chcą żyć wirtualnie. Zamiast szukać pomocy w realu, wolą pytać w internecie, nie wiedząc od kogo i jakiej jakości poradę otrzymują... Nie dziwię się redakcji, że moderuje pytania. O grzech i skrupuły pyta się w konfesjonale, o problemy emocjonalne czy rodzinne - psychologa, a sprawy kościelne załatwia się w kancelarii parafialnej.
Tak sobie nieraz myślę, że gdyby część osób (bez urazy) włączyła myślenie i zdolność wnioskowania, nie byłoby tutaj aż takiego zatrzęsienia. Bo niektóre sprawy powinno się omawiać wyłącznie z ludźmi wykształconymi i powołanymi do udzielania danego rodzaju pomocy - księżmi, psychologami, lekarzami, doradcami rodzinnymi itd. Ja też "w realu" udzielam różnorakiej pomocy i wiem, jak ważne jest, aby przy poradzie - szczególnie dotyczącej zniewoleń i spraw duchowych - poznać daną osobę, móc dopytać ją o najważniejsze rzeczy, a nawet spojrzeć na nią i jej sposób bycia. Poza tym spotykając się z kimś, także ja jestem tej osobie wiarygodna - ona mnie widzi, może sprawdzić moje wykształcenie i znajomość rzeczy i, to co istotne, może być pewna, że jestem tym, za kogo się podaję. To jest możliwe wyłącznie w kontakcie osobistym. Internet rodzi bowiem zagrożenie wielu nieprofesjonalnych, dziwnych, a nieraz nawet krzywdzących porad ludzi, którzy nie znają się na konkretnym problemie i radzą intuicyjnie. Dlatego takie forum najbardziej sprawdza się w przypadkach pytań natury teologicznej, gdyż odpowiadają Ci, którzy wiedzą i jest raczej niewielkie ryzyko pomyłki.

 Re: Jestem nowym użytkownikiem tego serwisu.
Autor: Bardotka (---.phlapa.fios.verizon.net)
Data:   2013-01-08 17:37

"Pytanie czy nie było by fajnie gdyby można było zadawać pytania bezpośrednio do osoby duchownej lub grupy osób duchownych."

Mozesz to zrobic na przyklad tutaj.

 Re: Jestem nowym użytkownikiem tego serwisu.
Autor: iwona (93.183.238.---)
Data:   2013-02-05 10:02

nazywam sie iwona, aktualnie mieszkam z koleżanką która jest wyznania prawosławnego, i stwierdza że wszystkie choroby jakie są na świecie zsyła Pan Bóg za grzechy, podaje tez cytaty z Pisma Św. że paralityka Jezus uzdrowił i powiedział do niego idź twoje grzechy są odpuszczone i że dzieci odpowiadają za grzechy rodziców i dziadków, dlatego grzech jest powodem wszelkich chorób na świecie! Mam prośbę czy może Ksiądz wyjaśnić że Pan Bóg nie kara za grzechy i podać cytat z Pisma Św. albo jakiś argument na ten temat. Bo ja wiem że tak jest - chyba że jestem w błędzie. Dziękuję.

--------

Pani Iwono,
Zachęcam do samodzielnego wyszukania cytatów w Biblii. Alternatywnie może Pani skorzystać z forowej wyszukiwarki, która wskaże wiele odpowiedzi na stawiane przez Panią pytania.
moderator

 Odpowiedz na tę wiadomość
 Twoje imię:
 Adres e-mail:
 Temat:
 Przepisz kod z obrazka: