logo
Szukaj w
 
Posłuchaj Radyjka
kanał czerwony
kanał zielony
 
 

 Czy można podpisać Pismo Św.?
Autor: Tomek (---.play-internet.pl)
Data:   2013-01-06 14:04

Czy można podpisać swoje Pismo Św. imieniem i nazwiskiem? Czy lepiej zostawić je "czyste"?

 Re: Czy można podpisać Pismo Św.?
Autor: Iza (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data:   2013-01-06 16:34

Mozna podpisac, ale bardziej elegancka i nieco zapomniana juz forma oznaczenia ksiazki jako swojej wlasnosci to wklejony ekslibris.

 Re: Czy można podpisać Pismo Św.?
Autor: Maksymilian (---.austin.res.rr.com)
Data:   2013-01-06 17:11

Jeżeli to Twoje Pismo Swiete i Twoje imie i nazwisko to jak najbardziej mozesz podpisac. Jezeli to prezent na chrzest, komunie... To ten kto daje tez jak najbardziej moze dac notke i sie podpisac. Ja dostalem na chrzest pismo, ktore mam do dzis (26 lat) i jest ono podpisane przez mojego chrzestnego, z krotka notka, cos w stylu "Niech Ci sluzy na drodze zycia" (nie tak ale cos w ten desen).

Jezeli to autograf jakiegos znanego ksiedza profesora, to mysle ze on sam by odmowil.

Nie widze problemu z podpisaniem. Mozesz nawet podac dane gdzies z tylu w razie gdybys zgubil. Pismo Sw samo w sobie to tekst i kartki, ale to co jest zawarte w tekscie jest wazne. Samo w sobie jest przedmiotem, nie ma zadnych mocy itp. Wiec jezeli Ci Pismo Sw np. upadnie przez przypadek, to podnies, ucaluj, i sie nic nie dzieje. Nie traktuj tego jako jakis relikt, albo przedmiot kultu. Kieruj oczy na Boga. Pismo Sw. to jest Twoje narzedzie, ktore ma Cie zblizyc do Boga. Twoja "instrukcja zycia".

Pozdrawiam

 Re: Czy można podpisać Pismo Św.?
Autor: M. (---.play-internet.pl)
Data:   2013-01-06 18:57

Witaj,
Ja swoje Pismo Św. podpisałem. Co więcej mam zaznaczone ołówkiem lub flamastrem fragmenty, które najbardziej do mnie trafiają, i ulubione teksty. Nie widzę nic w tym złego. Jeżeli jakiś tekst (fragment lub cytat) wyjątkowo do mnie trafia i chciałbym go zapamiętać, to go sobie oznaczam, żeby móc do niego wrócić, łatwiej go znaleźć i przeczytać za każdym razem kiedy będę miał taka potrzebę. Pismo Św traktuje bardzo poważnie, jest dla mnie Księgą życia i bardzo ważną osobistą codzienna lekturą.
pozdrawiam :)

 Re: Czy można podpisać Pismo Św.?
Autor: Ela (---.internetdsl.tpnet.pl)
Data:   2013-01-06 20:54

Tak, można na nim napisać datę chrztu, komunii św, bierzmowania, ślubu.

 Re: Czy można podpisać Pismo Św.?
Autor: Arizona (62.233.195.---)
Data:   2013-01-07 00:47

Oj, nie można podpisywać Pisma świętego! A najlepiej nie brać do ręki, żeby się nie zniszczyło ani poplamiło! Powinno stać na półce w nienaruszalnym stanie, wyciągane raz do roku (z obowiązkowym pietyzmem!) tylko w nagłej konieczności (czytaj:wizyta duszpasterska).

A na poważnie. Tomku, jeśli masz zwyczaj podpisywania książek, nic nie stoi na przeszkodzie, że podpiszesz swój egzemplarz Biblii. Tym bardziej, jeśli chcesz, by to był tylko Twój egzemplarz, w którym możesz sobie coś zaznaczyć, podkreślić czy dopisać. Ja w mojej Biblii przy wybranych fragmentach mam np. dopiski dat, w których dane Słowo Boże szczególnie stało się dla mnie ważne lub wyraźniej usłyszane.
Podpisanie Biblii możesz też potraktować tak: oto podpisuję się pod wszystkim, co napisano w tej Księdze:)

 Odpowiedz na tę wiadomość
 Twoje imię:
 Adres e-mail:
 Temat:
 Przepisz kod z obrazka: