logo
Szukaj w
 
Posłuchaj Radyjka
kanał czerwony
kanał zielony
 
 

 Podczas kolędy ksiądz modlił się o łaskę wiary dla mnie.
Autor: monika (---.5.14.vie.surfer.at)
Data:   2013-01-06 16:32

witam, jestem praktykujaca katoliczka, ale nie chodze na msze w mojej miejscowosci, gdyz nie moge sie tak pomodlic jakbym chciala, te msze przypominaja bardziej rewie mody i obserwowanie kogos w celu pozniejszego go obgadania, dlatego wraz z moim synkiem jezdze do innego miasta, gdzie czuje to spotkanie z Bogiem i czyni mnie to szczesliwa. ksiadz proboszcz z mojej parafii przy ostatniej koledzie, wiedzac, ze nie chodze do niego na msze najpierw wyslal ministrantow z zapytaniem czy przyjmuje kolede, a potem modlil sie w obecnosci tychze ministrantow i koscielnego o laske wiary dla mnie, jestem do dzisiaj w szoku, ze tak mnie potraktowal, przeciez mnie zna i wie , ze jestem dobrym czlowiekiem a do tego bez wiary nie wyobrazam sobie zycia, jest mi z tego powodu bardzo przykro, czy normalne jest takie potraktowanie mnie.

 Re: Podczas kolędy ksiądz modlił się o łaskę wiary dla mnie.
Autor: 38 na karku (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data:   2013-01-06 19:48

Myślałam, że tak jest wszędzie, jeśli idzie o przebieg Kolędy, bo u mnie - co roku. I to mnie nawet cieszy, że ktoś się modli o łaskę wiary dla mnie. A ministranci przodem podczas Kolędy, to u mnie także norma, niezależnie w jakiej parafii mieszkałam.

 Re: Podczas kolędy ksiądz modlił się o łaskę wiary dla mnie.
Autor: aa aa (---.dynamic.chello.pl)
Data:   2013-01-06 20:33

A nie za bardzo skupiasz się na sobie? Pomyśl. Czyżby w Twoim przypadku sprawdzało się przysłowie: "Na złodzieju czapka gore"?
Myślę, że obecnie w Roku Wiary ogłoszonym niedawno przez Benedykta XVI modlitwy o łaskę wiary dla poszczególnych parafian (u mnie też ksiądz modlił się z ministrantami o łaskę wiary dla mnie i domowników) nie powinny nikogo dziwić.
Chociaż bardzo często jestem w moim parafialnym kościele, ministranci przyszli przodem z zapytaniem czy przyjmę kolędę. To jest chyba "odwieczny" zwyczaj.
Nie masz więc o co być w szoku.

 Re: Podczas kolędy ksiądz modlił się o łaskę wiary dla mnie.
Autor: Ewa A. (109.239.26.---)
Data:   2013-01-06 21:36

Przeciez to wielki dar od Boga, ze ksiadz proboszcz we wlasnej osobie odwiedza Cie i modli sie za swoje "owce". Niewazne czy sa one zagubione, czy nie.
W Rok Wiary wypada sie modlic wlasnie o laske wiary. Wiara nie jest raz na zawsze nam dana. Jesli sie nie bedziesz modlila o ten dar, to mozesz go stracic. Nikt nie jest na tyle silny, aby powiedziec, ze juz dostatecznie duza ma wiare.
O wzrost wiary nalezy sie stale (do konca swojego istnienia tu na ziemi) modlic, abysmy byli silni, bo "przeciwnik nasz jak lew ryczacy krazy wokol nas i czyha kogo by pozrec".
Dziekuj Bogu za swojego proboszcza i za wszystkich kaplanow, ktorzy Cie prowadza do Boga, a przeprosic Go nalezaloby za niesprawiedliwe osadzenie ks. proboszcza w stosunku do Ciebie. Ale przeprosiny to juz inna sprawa. Tu mosi zadzialac Twoje sumienie, bo kazdy przeciez moze sie mylic :-)
P.S. Nie mysl tylko, ze ja Cie w czymkolwiek osadzam.
Dobrze, ze tu napisalas, bo pewnie teraz inaczej popatrzysz na te sytuacje, w ktorej sie niedawno znajdowalas...
Szczesc Boze.

 Re: Podczas kolędy ksiądz modlił się o łaskę wiary dla mnie.
Autor: Franciszka (---.internetdsl.tpnet.pl)
Data:   2013-01-07 11:47

Sądzę, że modlitwa podczas kolędy jest wszędzie taka sama. Teraz trwa w Kościele ogłoszony przez papieża Benedykta XVI "Rok Wiary", więc księża starają się zawsze, gdzie i kiedy tylko mogą wspominać o wierze.
Modlitwa o łaskę wiary jest w ogóle bardzo powszechna w naszym Kościele, który modli się o nią dla wszystkich ludzi na świecie. Chciałabym zwrócić twoją uwagę na fakt, że ogólnie rzecz biorąc, prośba o łaskę wiary jest zawarta w Modlitwie Pańskiej: Ojcze Nasz. Jest ona odmawiana podczas każdej Mszy świętej i w czasie podstawowych godzin liturgicznych: jutrzni i nieszporów.
Katechizm Kościoła Katolickiego podaje obszerny komentarz do niej.
KKK określa, że Ojcze Nasz jest modlitwą siedmiu próśb, z których:
"Trzy pierwsze prośby umacniają nas w wierze, napełniają nadzieją i rozpalają miłością". (KKK 2806)
Papież Benedykt XVI w książce "Jezus z Nazaretu cz. I" mówi, że słowa "ale nas zbaw ode Złego" są prośbą o wiarę, bo odwracając się "od złego", otwieramy się na Boga, czyli umacniamy się w wierze.

 Re: Podczas kolędy ksiądz modlił się o łaskę wiary dla mnie.
Autor: Marta (---.31.7.94.threembb.co.uk)
Data:   2013-01-07 16:54

Ja bym się cieszyła, jakby ktoś się modlił o łaskę wiary dla mnie. Wiary nigdy za dużo :)

 Re: Podczas kolędy ksiądz modlił się o łaskę wiary dla mnie.
Autor: paty26l (---.myslenice.net.pl)
Data:   2013-01-07 20:36

Zdaje mi się, że modlitwa na kolędzie wszędzie jest teraz taka sama, tzn. dominuje temat wiary.

 Re: Podczas kolędy ksiądz modlił się o łaskę wiary dla mnie.
Autor: robert (---.zamosc.mm.pl)
Data:   2013-01-09 18:09

A co to za zwyczaj, z ministrantami? U nas czegoś takiego nie było nigdy. Parafianie na pewno nie rozmawialiby o sprawach duchowych z Księdzem w obecności ministrantów.

 Re: Podczas kolędy ksiądz modlił się o łaskę wiary dla mnie.
Autor: 38 na karku (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data:   2013-01-09 20:14

Po modlitwie ministranci wychodzą dalej. Modlitwa wspólna z nimi, ale rozmowa już nie.

 Odpowiedz na tę wiadomość
 Twoje imię:
 Adres e-mail:
 Temat:
 Przepisz kod z obrazka: