logo
Szukaj w
 
Posłuchaj Radyjka
kanał czerwony
kanał zielony
 
 

 Czy palenie indyjskich kadzidełek jest czymś złym?
Autor: Adam (---.play-internet.pl)
Data:   2013-01-07 16:18

Witam, dostałem ostatnio pod choinkę prezent, kadzidełka indyjskie z taką zamykaną prostokątnym pudełkiem do spalania ich. Mam pytanie czy takie palenie kadzidełek, w zwykłem podstawce jest czymś złym?

 Re: Czy palenie indyjskich kadzidełek jest czymś złym?
Autor: Marta (---.31.7.94.threembb.co.uk)
Data:   2013-01-07 16:53

Nie jest. To pachnidło jak każde inne. Zło byłoby dopiero wtedy, jakbyś je spalał na cześć Buddy i medytował przy tym stojąc na głowie w nadziei na ulepszenie przepływu energii przez Twoje ciało czy coś w tym guście.

 Re: Czy palenie indyjskich kadzidełek jest czymś złym?
Autor: Iza (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data:   2013-01-07 17:09

Jak palisz tylko dla odswiezenia zapachu, to OK. Tym niemniej szczerze watpie, zeby kadzidelka byly wykonane z naturalnych materialow, wiec mieszkanie lepiej posprzatac i wywietrzyc, a dla zapachu zastosowac naturalne olejki eteryczne niz wąchać pachnący zaduch o nieznanym skladzie.

 Re: Czy palenie indyjskich kadzidełek jest czymś złym?
Autor: Mateusz (---.hybryda.net)
Data:   2013-01-07 17:32

Popieram przedmówców.

Przy okazji chciałbym przestrzec przed przyjmowaniem takich kadzidełek od ludzi rozdających je czasem w większych miastach - ostatnio w mediach wspominano, że były przypadki dodawania do nich substancji o działaniu narkotycznym. Z kolei z prywatnych obserwacji zauważyłem, że owi akwizytorzy często wyglądają i zachowują się jak agitatorzy sekt. Oczywiście nie trzeba popadać w paranoję i traktować każdego jak sekciarza, ale skoro były takie przypadki to myślę, że nie warto się łasić na kadzidełko wartości kilku groszy.

Pozdrawiam :)

 Re: Czy palenie indyjskich kadzidełek jest czymś złym?
Autor: femme (---.internetia.net.pl)
Data:   2013-01-07 19:10

Jest, ponieważ poświęcone jest innym bóstwom.
Lista zagrożeń duchowych wg ks. dr Przemysława Sawy pkt 48.

 Re: Czy palenie indyjskich kadzidełek jest czymś złym?
Autor: Ana (---.adsl.inetia.pl)
Data:   2013-01-07 19:33

Palenie kadzidełek nie jest złe. Chyba, że zostały nabyte w jakiejś świątyni indyjskiej lub buddyjskiej, wtedy są one poświęcone bogom. Jako Chrześcijanin powinno się takie rzeczy wyrzucać lub zakopać i wystrzegać nawet pozornego zła. Jeżeli było to kupiono w normalnym sklepie, to raczej nic w tym złego nie jest.

 Re: Czy palenie indyjskich kadzidełek jest czymś złym?
Autor: paty26l (---.myslenice.net.pl)
Data:   2013-01-07 20:28

Jest czyms bardzo złym jeśli ktoś jest na nie uczulony.

 Re: Czy palenie indyjskich kadzidełek jest czymś złym?
Autor: Andrzej2 (83.238.194.---)
Data:   2013-01-07 20:29

Nie paliłbym tego, tylko wyrzucił.

 Re: Czy palenie indyjskich kadzidełek jest czymś złym?
Autor: Bardotka (---.phlapa.fios.verizon.net)
Data:   2013-01-07 20:58

Nie, nie jest niczym zlym i nie jest wazne, gdzie byly kupione. Przedmioty maja tylko taka wartosc, jaka im nadamy, a nie moc sama z siebie, wiec wierzenia, ze jakis bozek wyjdzie z kadzidelka wraz z dymem to zabobony.

 Re: Czy palenie indyjskich kadzidełek jest czymś złym?
Autor: baranek (---.adsl.inetia.pl)
Data:   2013-01-07 21:55

Po co stwarzać sobie problemy zastanawiając się czy to tak czy to tak i dostając od myślenia bólu głowy. Nie jest to przecież kolia z brylantów bezcennej wartości. Na wszelki wypadek można walnąć do kosza. "Unikajcie wszystkiego, co ma choćby pozór zła" - mówi św.Paweł (1 Tes 5, 22)

 Re: Czy palenie indyjskich kadzidełek jest czymś złym?
Autor: sstaszek (---.tvkdiana.pl)
Data:   2013-01-07 22:01

Brawo Pani Bardotko za rozsądek. Widzę,że część katolików z tego forum, żyje nie jak katolicy XXI wieku, a jeszcze w świecie zabobonno-pogańskim. Zgroza!

 Re: Czy palenie indyjskich kadzidełek jest czymś złym?
Autor: Mateusz (---.skytech.pl)
Data:   2013-01-07 23:16

Bardotka dobrze prawi :)
Podobna sytuacja była poruszona w Piśmie Świętym. Problem dotyczył mięsa ofiarowanego bożkom, które potem - gdy bogowie o dziwo go nie zjedli, a i kapłani nie dali rady - było sprzedawane taniej niż zwyczajne. Chrześcijanie pytali czy mogą je jeść - mogą pod warunkiem, że nie będzie to w żadnym wypadku zgorszeniem dla braci, którzy mogliby pomyśleć, że bałwochwalstwo jest dozwolone (1Kor 8).

Pozdrawiam :)

 Re: Czy palenie indyjskich kadzidełek jest czymś złym?
Autor: Iza (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data:   2013-01-08 09:31

"widzę,że część katolików z tego forum, żyje nie jak katolicy XXI wieku, a jeszcze w świecie zabobonno-pogańskim."

sstaszku, masz na mysli egzorcystow? ks. Sawa nim jest i rzeczywiscie ostrzega przed kadzidelkami.

http://newage.pingwin.waw.pl/dokumenty/ks.dr.Sawa-Zagrozenia.pdf

 Re: Czy palenie indyjskich kadzidełek jest czymś złym?
Autor: magda (---.internetdsl.tpnet.pl)
Data:   2013-01-08 09:52

Po co korzystać z przedmiotów należących do innej religii? Czy fajnie gdyby oni sobie korzystali z krzyża w zupełnie innym celu niż my?

 Re: Czy palenie indyjskich kadzidełek jest czymś złym?
Autor: toy_ (---.legnica.vectranet.pl)
Data:   2013-01-08 22:13

na jakiej zasadzie pojawiają się tu wpisy?
ktos selekcjonuje?

---
Tak.
Witam nowego uczestnika forum i zapraszam do zapoznania się z sekcją 'zanim zapytasz'.
z-ca moderatora

 Re: Czy palenie indyjskich kadzidełek jest czymś złym?
Autor: Marta (---.41.58.28.threembb.co.uk)
Data:   2013-01-09 01:38

Moim zdaniem Ks Sawa nie ostrzega przed kadzidełkami, tylko pisze, że mogą ewentualnie być potencjalnym zagrożeniem. Podobnież na tej liście jest pytanie: "Jakie czasopisma (młodzieżowe, dla kobiet, inne) czytasz? Jakie treści prezentują? {w zdecydowanej większości prowadzona jest promocja treści New Age, ezoteryzmu itd.}". Niby jakimś tam zagrożeniem mogą być zarówno kadzidełka jak i gazety, ale tylko jeśli ich używasz do modlitwy do jakiegoś bóstwa pogańskiego, lub z gazet wyczytujesz zabobony. Podobnież z zapałkami, wiadomo, że mogą być zagrożeniem, ale przecież nikt rozsądny nie będzie się z domu pozbywał zapałek, bo mogą spowodować pożar. Same z siebie nie mogą, podobnież kadzidełka same z siebie nie są zagrożeniem duchowym. Nie demonizujmy, kochani.

 Re: Czy palenie indyjskich kadzidełek jest czymś złym?
Autor: m. (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data:   2016-08-29 15:04

"Uniknajcie wszystkiego co ma choćby pozór zła" (1 Tes 5,22)
Jak pytałam księdza to mi powiedział, że lepiej nie palić

 Re: Czy palenie indyjskich kadzidełek jest czymś złym?
Autor: m. (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data:   2016-09-03 10:37

Nie można przyjmować zawsze tej zasady, że jeśli nic to dla mnie nie znaczy to mogę to zrobić. Np. jak ktoś ma koszulkę z np. pacyfką to też może sobie powiedzieć, że nic to dla niego nie znaczy, a jednak zewnętrznie otwiera furtkę zlemu. A Katechizm mówi, że noszenie amuletow jest naganne (KKK 2117)
ktoś wyżej dobrze napisał, że po co czas tracić na zastanawianie się, można dla spokoju wyrzucić

 Odpowiedz na tę wiadomość
 Twoje imię:
 Adres e-mail:
 Temat:
 Przepisz kod z obrazka: