logo
Szukaj w
 
Posłuchaj Radyjka
kanał czerwony
kanał zielony
 
 

 Jak nauczyć się modlić brewiarzem?
Autor: karramba (---.ip.netia.com.pl)
Data:   2013-01-09 21:17

Modlę się już jakiś czas brewiarzem, ale łapię się na tym, że traktuję go jak zwykłą czytankę, nawet nie wiem, co się modlę. Próbuję półgłosem, ale też nie wychodzi. Pomóżcie mi nauczyć się modlić brewiarzem, może znacie jakieś "techniki", dzięki którym to znów będzie modlitwa, a nie bezmyślne odczytywanie. Serdecznie dziękuję za pomoc.

 Re: Jak nauczyć się modlić brewiarzem?
Autor: moderator (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data:   2013-01-09 21:25

Jeden ze sposobów to lektura pierwszych dziewiętnastu punktów Ogólnego Wprowadzenia do Liturgii Godzin:
www.brewiarz.pl/wstep/index.php3

 Re: Jak nauczyć się modlić brewiarzem?
Autor: jarek (145.64.134.---)
Data:   2013-01-10 09:55

Staram się myśleć że rozmawiam z Bogiem. Każdy wers może przynieść wiadomość, spostrzeżenie.
Trzeba mieć trochę czasu na medytację. Nie wychodzi mi to w biegu. Czasem też jak ty nie mogę się skupić i wszystko przelatuje obok mnie, ale nie szkodzi. Próbuje czytać na głos, chodzić do tego. Potrzebuje ciszy.
Też po psalmach czytam sobie czytania z godziny czytań i jeżeli mam czas to i jakiś tekst o świętym na dany dzień.
Po przeczytaniu fragmentu staram się zatrzymać i rozważać.
Można mieć też intencje do modlitwy i to pomaga się skupiać.
Myślę że "metoda" nie ma sensu. To ma być chyba pomoc do rozmowy z Bogiem a nie coś do odrobienia jak lekcje. No ale zobaczymy co inni powiedzą.

 Odpowiedz na tę wiadomość
 Twoje imię:
 Adres e-mail:
 Temat:
 Przepisz kod z obrazka: