logo
Szukaj w
 
Posłuchaj Radyjka
kanał czerwony
kanał zielony
 
 

 Mąż mnie zdradził a potem zostawił.
Autor: Maria (---.gigainternet.pl)
Data:   2013-01-10 19:55

Samej? czy z kimś innym na nowo? Tak bardzo brak mi drugiej osoby przy boku...a jednak ślubowałam kiedyś...czy muszę dotrzymać przysięgi skoro mąż mnie zdradził...a potem zostawił?

 Re: Mąż mnie zdradził a potem zostawił.
Autor: m (---.dynamic.chello.pl)
Data:   2013-01-17 13:55

Moja babcia czekała 44 lata - do śmierci - nie doczekała się. Przyszedł dopiero na pogrzeb. Ale życie przeżyła mimo różnych trudności pięknie. Była bardzo dobrym człowiekiem, nigdy nie skarżyła się, wszystkich kochała, a najbardziej Boga. Jestem przekonana, że teraz jest u Pana Boga.

 Re: Mąż mnie zdradził a potem zostawił.
Autor: Franciszka (---.internetdsl.tpnet.pl)
Data:   2013-01-17 14:52

"czy muszę dotrzymać przysięgi" - Jeśli ślubowałaś mu wobec Boga w Trójcy Jedynego, to teraz Jego zapytaj, czy musisz. On dotrzymuje obietnic.
"Tak bardzo brak mi drugiej osoby przy boku" - Człowiek zawsze może zawieźć, w przeciwieństwie do Pana Boga. Nikt ci nie zagwarantuje, że ta następna osoba będzie lepsza od poprzedniej.

 Re: Mąż mnie zdradził a potem zostawił.
Autor: Maggy (---.play-internet.pl)
Data:   2013-01-17 21:05

" I ślubuję Ci miłość, wierność i uczciwość małżeńską oraz, że Cię nie opuszczę aż do śmierci. Tak mi dopomóż Panie Boże..."
To Twoje słowa wypowiedziane kiedyś. Mario, bardzo Ci współczuję, bardzo. Ale Ty wiesz co robić. Ty wiesz co Bóg chce żebyś robiła. Miłość to wierność wyborowi. Ty już wybrałaś i Pan pobłogosławił Wam. Ślubowałaś mężowi wierność aż do śmierci. On zawiódł ale może Tobie się uda nie zawieść. Jeśli tylko będziesz tego chciała to z Bogiem wytrwasz choć nie będzie łatwo ale będzie dobrze bo ze spokojem w sercu. I módl się za męża o nawrócenie. Może kiedyś wróci a może nie ale modlitwa nigdy nie idzie na marne. Może właśnie dzięki tej modlitwie spotkacie się kiedyś w Niebie. Wytrwałości w dobrym Ci Mario życzę. Proś Boga o łaskę przebaczenia i żeby Cię nauczył żyć w tej sytuacji.

 Re: Mąż mnie zdradził a potem zostawił.
Autor: Iza (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data:   2013-01-18 09:01

Przeczytaj "Urzekającą". Głód miłości jest w każdym człowieku. Ale nie zawsze oznacza on to, co myślimy.

 Re: Mąż mnie zdradził a potem zostawił.
Autor: AsiaBB (---.158.217.95.pat.umts.dynamic.t-mobile.pl)
Data:   2013-01-18 12:32

Co myślisz o tym, co zrobił twój mąż? Pochwalasz to czy przeciwnie - potępiasz? Jeśli i ty go zdradzisz, będziesz dokładnie taka sama jak on, ani trochę lepsza. Chcesz tego? Nie ma znaczenia, że "to on pierwszy zaczął". Jesteś jego żoną, ślubowałaś mu wierność w dobrym i złym. Teraz jest to złe. On odpowie za to, co zrobił, ale jeśli i ty ułożysz sobie życie z kimś innym, też odpowiesz, nie będziesz miała usprawiedliwienia przed Bogiem. Jednak to wszystko nie znaczy, że masz czuć się samotna i nie mieć nikogo u boku. Zainteresuj się Ruchem Wiernych Serc - jest on miejscem wsparcia małżonków w kryzysie, osób zdradzonych i opuszczonych przez współmałżonka. Otocz się ludźmi, przyjaciółmi, rodziną, poszukaj kierownika duchowego. Zajmij się dziećmi, jeśli je macie, zaangażuj w coś dobrego dla innych, rozwijaj swoje pasje. Zobacz, że nie jesteś sama, że istnieje wiele kobiet żyjących samotnie i nie jest nieszczęśliwych. Módl się za męża, jeśli nie z chęci zaufania mu ponownie, to dlatego, że wybierając cudzołóstwo, znalazł się on na prostej drodze do piekła. Jeśli się nie opamięta, to nadejdzie taki dzień, że strasznie będzie żałował, że opuścił żonę, ale będzie już za późno. Grzech jest fajny tylko przez krótką chwilę. Potem są jego opłakane konsekwencje.

 Re: Mąż mnie zdradził a potem zostawił.
Autor: m (---.dynamic.chello.pl)
Data:   2013-01-19 10:49

Co do budującego przypadku mojej babci mogę jeszcze dodać, że codziennie modliła się za swego męża, a na 50-lecie ślubu zrobiliśmy uroczystą kolację, kawkę i był nawet tort z napisem "50 lat" (babcia oczywiście czekała, że pewnie tego dnia do niej wróci). Wszyscy wokół dziwili się, czemu ona świętuje rocznicę ślubu, skoro mąż był z nią tylko 9 lat. Powiedziałam wtedy, że babcia wytrwała w swojej przysiędze i to właśnie zwycięstwo miłości świętujemy. Babcia była szczęśliwa, chociaż dziadek nie wrócił. Odwagi, Mario. Tak jak radzi AsiaBB, zainteresuj się Ruchem Wiernych Serc. Nigdy o nim nie słyszałam, ale oni pewnie bardzo wspierają.

 Odpowiedz na tę wiadomość
 Twoje imię:
 Adres e-mail:
 Temat:
 Przepisz kod z obrazka: