logo
Szukaj w
 
Posłuchaj Radyjka
kanał czerwony
kanał zielony
 
 

 Małżeństwo z polsko-katolikiem.
Autor: Edenia (---.via.zamek.net.pl)
Data:   2013-01-10 22:04

Mam pytanie odnośnie małżeństw mieszanych ,a konkretnie chodzi mi o porozumienie między kościołem Polsko- katolickim, a Rzymsko- katolickim.
Na jakich zasadach bądź regułach Polsko- katolik może wziąć ślub w kościele Rzymsko- katolickim? i czy może przyjąć komunie świętą podczas ślubu?
Za odpowiedzi z góry dziękuję.

 Re: Małżeństwo z polsko-katolikiem.
Autor: Franciszka (---.internetdsl.tpnet.pl)
Data:   2013-01-11 10:32

Formalnie sprawę małżeństw mieszanych reguluje Kodeks Prawa Kanonicznego: Małżeństwa mieszane (kanony 1124-1129 www.kodeksprawakanonicznego.pl/uswiecajace-zadanie-kosciola/sakramenty/malzenstwo-1055-1165/). Komunię świętą rzymski katolik zawsze może przyjąć, na ogólnych zasadach (stan łaski uświęcającej, jeden raz w ciągu doby. Chyba, że będzie to drugi raz - to koniecznie w czasie uczestniczenia w całej Mszy świętej).

 Re: Małżeństwo z polsko-katolikiem.
Autor: xc (---.adsl.inetia.pl)
Data:   2013-01-11 11:37

Nie ma chyba jakiegoś specjalnego porozumienia między Kościołem rzymskokatolickim i Kościołem polskokatolickim w sprawie tzw. małżeństw "mieszanych" (okropne słowo ale jak nie ma innego, to będziemy się nim posługiwać).
Jak to wygląda od strony ściśle technicznej najlepiej ustalić sobie ze swoim proboszczem. Także co do przyjmowania Komunii świętej.

 Odpowiedz na tę wiadomość
 Twoje imię:
 Adres e-mail:
 Temat:
 Przepisz kod z obrazka: