logo
Szukaj w
 
Posłuchaj Radyjka
kanał czerwony
kanał zielony
 
 

 Książka dla zagubionego.
Autor: Karolina (---.uni.opole.pl)
Data:   2013-01-17 14:57

Kochani,

Potrzebuję książkę, która będzie idealnym "pocieszeniem" dla mojego przyjaciela, który nie czuje się szczęsliwy w zyciu, nieodwzajemniona milosc itd..
Jest osobą wierzącą, natomiast z tymi praktykami jest różnie. Chciałabym zaproponować mu książkę, która z powrotem skierowałaby jego uwagę na Boga i pomogła mu myśleć pozytywnie, uwierzyć w to co najważniejsze. Odstawić alkohol i oddać swoje życie pod kontrolę Boga. Czy znacie jakąś dobrą pozycję literacką dla właśnie takiej osoby?

 Re: Książka dla zagubionego.
Autor: Iwonka (78.133.163.---)
Data:   2013-01-17 15:20

Witam
Nie wiem czy akurat ta książka pomoże mu znaleźć sens życia i otrzeźwi go ale na pewno zmusi do przemyśleń na temat życia. Na ten moment tę pozycję mogę zaproponować. www.youtube.com/watch?v=VVQHf0Eateo
Papież Benedykt jest autorem, więc autorytetem dla katolika.

Pozdrawiam i życzę miłej lektury.

 Re: Książka dla zagubionego.
Autor: Natanel (---.rtr.bait.pl)
Data:   2013-01-17 16:35

Zdecydowanie:
Augustyn Pelanowski - "Wolni od niemocy"
lub
tego samego autora "Odejścia - Exit"
Polecam.

 Re: Książka dla zagubionego.
Autor: L. (---.tvkdiana.pl)
Data:   2013-01-17 16:45

Niezawodne jest - Pismo Święte.

 Re: Książka dla zagubionego.
Autor: AsiaBB (79.139.65.---)
Data:   2013-01-17 17:43

"Pokonać odrzucenie" John Paul Jackson, o ile twój znajomy w tym stanie będzie chciał w ogóle czytać.

 Re: Książka dla zagubionego.
Autor: Karolina (---.uni.opole.pl)
Data:   2013-01-17 18:04

dziękuję za pomoc.

 Re: Książka dla zagubionego.
Autor: malutka (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data:   2013-01-17 18:37

Polecam "Joni" Joni Eareckson. Książka dotyczy co prawda przeżyć dziewczyny, ale może pomoże Twojemu koledze odnaleźć Boga i znaleźć odpowiedzi na trudne pytania.

 Re: Książka dla zagubionego.
Autor: Ania (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data:   2013-01-17 20:28

Wszystkie książki Ojca Augustyna Pelanowskiego, także i te wspomniane wyżej przez Natanaela.
"Siódmy rozdział" - proponuję zacząć od tej książki O. Pelanowskiego. Niegruba, ale bardzo wzmacniajaca:)

 Re: Książka dla zagubionego.
Autor: marek (---.lcs.net.pl)
Data:   2013-01-18 00:33

Daniel Ange "Zraniony Pasterz" coś pięknego, polecam. Na pewno przeczyta. Może nie od razu, ale myślę że coś po lekturze zaiskrzy.
O tej książce usłyszałem wiele lat temu. Przeczytałem ją po 10 latach. Cały czas ten tytuł drzemał w mojej pamięci. Naprawdę polecam, żadnej teologii i.... sama przeczytaj.

 Re: Książka dla zagubionego.
Autor: Noelka (---.18-3.cable.virginmedia.com)
Data:   2013-01-18 12:21

Wszystkie książki o. Augustyna Pelanowskiego: "Wolni od niemocy", "Umieranie ożywiające", "Dom w Bogu", "Exit odejścia", "Siódmy rozdział"
W internecie jest dużo kazań A.Pelanowskiego, polecam (nie jestem pewna czy dokładny tytuł) - "Wyryłem Cie na obu dłoniach" - tu nie musiałby czytać, tylko słuchać. Kolejna pozycja to: " To Jezus leczy złamanych na duchu". I jesli chodzi o miłość to polecam konferencję pani Elżbiety Sujak, tytuł to chyba - "jak kochac i byc kochanym" Powodzenia. Najwazniejsze w niemocy ludzkiej to otworzyć sie na Jezusa.

 Re: Książka dla zagubionego.
Autor: xn (---.dynamic.chello.pl)
Data:   2013-01-19 00:17

Nie czytałam, ale słyszałam bardzo dobre opinie o książce "Wolni od niemocy" Augustyna Pelanowskiego OSPPE.

Żeby kolegę rozkochać w Bogu polecam "Upojeni Bogiem" Adama Szustaka OP - czyta się łatwo, szybko i przyjemnie.

 Re: Książka dla zagubionego.
Autor: arte (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data:   2013-01-19 23:55

Do wszystkich powyższych dodałabym jeszcze "Chatę" WM. Paula Yonga i "Rozdroża" tegoż samego autora - książki wchłania się jednym tchem a są tak naprawdę o prawdziwym obrazie Boga :))))

 Re: Książka dla zagubionego.
Autor: Dorota (---.tvsat364.lodz.pl)
Data:   2013-01-20 08:41

Także polecam "Chatę" Younga. Niesamowity obraz Boga- Taty. Wreszcie zaczęłam rozumieć, że mnie też Bóg kocha. Zaczynam też chyba rozumieć dzięki tej książce szereg cierpień w moim życiu. Zdecydowanie polecam, gdyż zobaczyłam wreszcie Boga kochającego, doznałam wręcz cudu pocieszenia, radości wewnętrznej, na którą czekałam wiele, wiele lat.

 Re: Książka dla zagubionego.
Autor: Olga (91.224.236.---)
Data:   2013-01-20 19:35

"Droga niedoskonałości" André Daigneault

 Re: Książka dla zagubionego.
Autor: Anna (---.instalnet.com.pl)
Data:   2013-01-23 16:47

Kazania Ojca Pelanowskiego :)
www.tyniec.benedyktyni.pl/ps-po/?page_id=3405

 Odpowiedz na tę wiadomość
 Twoje imię:
 Adres e-mail:
 Temat:
 Przepisz kod z obrazka: