logo
Szukaj w
 
Posłuchaj Radyjka
kanał czerwony
kanał zielony
 
 

 Jak uleczyć wewnętrzne poczucie skrzywdzenia?
Autor: Anna (---.instalnet.com.pl)
Data:   2013-01-18 22:10

Witam.
Od małego dziecka byłam wychowywana przez ojca dyktatora, ojca przed którym trzeba bylo czuć bardziej respekt niż miłość ojcowską, ojca alkoholika. Zaczęłam wyrastać na dziecko zamknięte w sobie tłumiące emocje wewnętrznie, dziecko, które bało się krzywdzenia uciekało w lęk, samotność, depresję, następnie pojawiły się nałogi i teraz czuję złość, gniew, niekiedy krzywdzenie innych nie zawsze świadome. Jak się z tego wyleczyć? Czy posłużyć się osobistą modlitwą, czy udać się na modlitwę uzdrowienną. Wiem, że sam psycholog nie wystarczy, tu potrzebna jest przemiana duchowa. Ale sam człowiek sobie z tym nie poradzi.

 Re: Jak uleczyć wewnętrzne poczucie skrzywdzenia?
Autor: Jan (---.wroclaw.vectranet.pl)
Data:   2013-01-18 22:24

Polecam rekolekcje uzdrowienia wspomnień organizowane np. przez Odnowę w Magdalence koło Warszawy. Zostały skonstruowane po to, by pomóc właśnie w takich sytuacjach jak Twoja.

 Re: Jak uleczyć wewnętrzne poczucie skrzywdzenia?
Autor: Nell (---.dynamic.chello.pl)
Data:   2013-01-18 22:39

Przede wszystkim, jeżeli chodzisz na terapię, to ją kontynuuj (a jeśli nie, to rozpocznij). Praca z psychoterapeutą jest bardzo ważna i nią również Pan Bóg się posługuje w procesie uzdrowienia. Natomiast co do strony duchowej, to ujmę to tak: nawracaj się, całym sercem szukaj Boga. Módl się dużo i bardzo szczerze, staraj się mówić Mu, co czujesz, do Niego, do siebie, do ludzi. Z czym się zmagasz, jak bardzo cierpisz. Staraj się być na modlitwie prawdziwa. Czytaj Słowo Boże i korzystaj z sakramentów. To brzmi banalnie, ale to są kanały łaski, za pomocą których Bóg przemienia serce, uzdrawia je. Poszukaj, jeśli to możliwe, stałego spowiednika. Wejdź do jakiejś wspólnoty. Staraj się porzucić to, co jest grzechem w Twoim sercu. Naprawdę, jeśli zaczniesz szukać Boga i podporządkowywać Mu swoje życie, On da Ci uzdrowienie. Kiedy jesteśmy blisko Niego, wszystko zaczyna być na swoim miejscu, stajemy się naprawdę zdrowi. Co do modlitwy wstawienniczej czy mszy z modlitwą o uzdrowienie - jeśli masz możliwość, to skorzystaj. Jednak taka modlitwa nie działa magicznie, automatycznie. Potrzebna jest Twoja współpraca z łaską Boga.

Z pewnością istotne jest też przebaczenie ojcu. Nie chodzi o to, żebyś nagle zaczęła czuć do niego sympatię. Przebaczenie jest decyzją woli, kiedy świadomie decydujesz, że nie chcesz zła dla niego, że rezygnujesz z zemsty. Proś Boga o tę łaskę.

Bardzo polecam Ci książki o. Augustyna Pelanowskiego, zwłaszcza "Wolnych od niemocy" i "Siódmy rozdział". Dotyczą właśnie wewnętrznego uzdrowienia.

Bądź cierpliwa - proces uzdrawiania trwa nieraz wiele lat.

 Re: Jak uleczyć wewnętrzne poczucie skrzywdzenia?
Autor: Małgosia (---.zamosc.mm.pl)
Data:   2013-01-19 12:13

Do Jana: To bujda z tymi rekolekcjami w Magdalence. Kilka razy pisałam w sprawie przyjęcia mnie na te rekolekcje. Odpowiadali mi za każdym razem odmownie, podając dziwne przyczyny: - nie wiadomo czy jestem nawrócona, - nie wiadomo czy jestem z Odnowy w Duchu Świętym, - przyjmują tylko grupy zorganizowane, itp. Przestałam pisać.

 Re: Jak uleczyć wewnętrzne poczucie skrzywdzenia?
Autor: xc (24.134.75.---)
Data:   2013-01-19 13:56

Ja jednak porozmawiałby o tym z psychologiem. Może potrzebna jest Pani terapia? Sięgnięcie do dzieciństwa, wywalenie traumy na światło dziennie, spojrzenie na nią i przepracowanie jej?

 Re: Jak uleczyć wewnętrzne poczucie skrzywdzenia?
Autor: ktosia (---.ip.netia.com.pl)
Data:   2013-01-19 15:55

Wiesz to co napisałaś jest bardzo podobne do mojego życia. Skorzystałam z terapii także z kierownikiem duchowo przepracowywałam temat skrzywdzenia, bo wykrzywia to też obraz Boga Ojca. Teraz jest już dużo lepiej. Ale poczucie skrzywdzenia, bycia niechcianą to mój słaby punkt nad którym całe życie będę pracowac, to nie zniknie. Tyle że już widzę sytuacje które przypominają mi te z dzieciństwa np. w pracy czy wspólnocie i już wiem że nie muszę na nie reagowac strachem jak kiedys.

 Re: Jak uleczyć wewnętrzne poczucie skrzywdzenia?
Autor: Michaela (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data:   2013-01-19 18:23

Do Małgosi: Przepraszam, ale chyba coś zmyślasz. Od kilku lat współpracuję z Ośrodkiem Rekolekcyjnym w Magdalence i nie spotkałam się z sytuacją, która mogłaby potwierdzić Twoje słowa.
W lecie znów będzie "Uzdrowienie wspomnień". Tu możesz się zapisać: http://cfwieczernik.odnowa.org/uw, ale dopiero od 12.02. Oczywistym jest, że jeśli się zapiszesz zbyt późno może zabraknąć miejsc. Na jeden turnus nie przyjmują więcej niż 90 osób. Aha, i najważniejsze - musisz być po rekolekcjach ewangelizacyjnych, najlepiej tzw. REO. Bez tego rzeczywiście Cię nie przyjmą...

 Odpowiedz na tę wiadomość
 Twoje imię:
 Adres e-mail:
 Temat:
 Przepisz kod z obrazka: