logo
Szukaj w
 
Posłuchaj Radyjka
kanał czerwony
kanał zielony
 
 

 Co może być bogactwem w Mk 10, 17-22?
Autor: Jan (---.dynamic.chello.pl)
Data:   2013-01-19 16:52

Gdy wybierał się w drogę, przybiegł pewien człowiek i upadłszy przed Nim na kolana, pytał Go: "Nauczycielu dobry, co mam czynić, aby osiągnąć życie wieczne?" Jezus mu rzekł: "Czemu nazywasz Mnie dobrym? Nikt nie jest dobry, tylko sam Bóg. Znasz przykazania: Nie zabijaj, nie cudzołóż, nie kradnij, nie zeznawaj fałszywie, nie oszukuj, czcij swego ojca i matkę". On Mu rzekł: "Nauczycielu, wszystkiego tego przestrzegałem od mojej młodości". Wtedy Jezus spojrzał z miłością na niego i rzekł mu: "Jednego ci brakuje. Idź, sprzedaj wszystko, co masz, i rozdaj ubogim, a będziesz miał skarb w niebie. Potem przyjdź i chodź za Mną!" Lecz on spochmurniał na te słowa i odszedł zasmucony, miał bowiem wiele posiadłości.
Mk 10, 17-22

Chciałbym zapytać, co może być tym bogactwem, tym wszystkim co mamy w odniesieniu do tego fragmentu. Bardzo mnie ostatnio on porusza. Nie chodzi tu tylko o sprawy materialne, wobec tego, czy może to być np. rodzina, ja sam i moje życie ( w aspekcie tracenia Go dla Boga, np. kiedy tracę twarz w oczach znajomych dla Ewangelii, moje powołanie-lęk, że Pan Bóg może ma inny plan na nie niż ja sam i boje się tą moją wizję stracić). Czy może być nim zły obraz Boga (trudno to nazwać bogactwem, ale też przeszkadza w pójściu za Nim), brak zaufania, odwagi i opieranie się na sobie? Bardzo proszę o pomoc, bo nie wiem czy dobrze rozumiem przytaczany fragment.

 Re: Co może być bogactwem w Mk 10, 17-22?
Autor: Michaela (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data:   2013-01-20 10:54

Może nie chodzi tak bardzo, co przeszkadza w pójściu za Bogiem, ale o to, do czego jesteśmy przywiązani w życiu doczesnym. To, co trzyma nas na uwięzi. Jezus zaprasza, abyś pozbył się wszystkiego, co Cię zniewala i wiąże ze światem, ale uczynił to w miłości Boga i bliźniego. Tu chodzi więc przede wszystkim o rozdawanie samego siebie.

 Re: Co może być bogactwem w Mk 10, 17-22?
Autor: Franciszka (---.internetdsl.tpnet.pl)
Data:   2013-01-25 13:52

"Czy może być nim opieranie się na sobie"
- Tak, na sobie i wszystkim, z czego trudno ci zrezygnować. "Bogactwem" może być dla kogoś druga osoba albo drobny przedmiot, bez większej wartości materialnej, ale taki, z którym nie chcesz się rozstać. Pan Bóg jest jak zazdrosny oblubieniec - nie chce dzielić się człowiekiem z kimś lub czymś innym.

 Odpowiedz na tę wiadomość
 Twoje imię:
 Adres e-mail:
 Temat:
 Przepisz kod z obrazka: