logo
Szukaj w
 
Posłuchaj Radyjka
kanał czerwony
kanał zielony
 
 

 Czy można legalnie używać io.sys + command.com?
Autor: Paul (---.uni.opole.pl)
Data:   2013-01-26 17:25

Witajcie. Mój znajomy prowadzi małą firmę w domu. Ma zainstalowany na 10-letnim komputerze program do obsługi firmy (w pełni legalny, coś na kształt Small Businessa), który działa pod kontrolą DOS'a. Cały widz polega na tym, że ten Small Business startuje pod kontrolą io.sys i command.com, które są przerzucone z dyskietki startowej do Win98. De facto na komputerze jest tylko io.sys, command.com + Small Business.
1. Czy można używać tych io.sys + command.com legalnie nie posiadając licencji na Windows
2. Czy trzeba się zaopatrzyć po prostu w Dos/Win9x wersję pudełkową?
3. I na ile duże jest prawdopodobieństwo kontroli w takiej 1-os. firmie domowej (działa już kilkanaście lat i nic, ale znajomy chciałby mieć wszystko uporządkowane).

 Re: Czy można legalnie używać io.sys + command.com?
Autor: Esterka (---.165.kosman.pl)
Data:   2013-01-31 16:56

Nie jestem na na 100% pewna tego co teraz napiszę, bo słyszałam dawno i mogłam zapomnieć szczegóły, ale zdaje się, że Microsoft stare wersje systemów udostępnia za darmo. Obiło mi się o uszy, że dotyczy to systemów 8-letnich, w takim układzie Win98 byłby zupełnie legalny, a więc DOS także. Proponuję dopytać kogoś w serwisie bądź sklepie komputerowym. Nawet, gdyby to co piszę, było nie do końca prawdziwe i trzeba by to zalegalizować, to stare wersje systemów są tanie, myślę, że koszty nie byłyby większe niż 300 zł.

 Re: Czy można legalnie używać io.sys + command.com?
Autor: Ateista (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data:   2013-01-31 18:55

To pytanie chyba padło na nieodpowiednim forum. Używanie tych programów jest nielegalne, natomiast istnieją darmowe odpowiedniki, polecam FreeDOS, też występuje na dyskietkach. Mam nadzieję, że pomogłem.
Pozdrawiam.

 Odpowiedz na tę wiadomość
 Twoje imię:
 Adres e-mail:
 Temat:
 Przepisz kod z obrazka: