logo
Szukaj w
 
Posłuchaj Radyjka
kanał czerwony
kanał zielony
 
 

 Czy dobrze robię zaprzestając modlitwę?
Autor: Bozena (---.toya.net.pl)
Data:   2013-02-09 10:43

Witam gorącą.
Mam pewien problem zdecydowałam się ze zaprzestanę dalszej modlitwy w nowennie pompejańskiej w pewnej intencji dla mnie waznej. Ta intencja jest na pewno związana Z Jezusem, nie są to sprawy przyziemne. Ale jests pewien problem o osobę o ktorą się modlę czuję zal ból i rozgoryczenie bo bardzo mnie skrzywdziła. Bardzo tą osobę kocham ale cięzko jest się modlic jak w myslach przetwarzaja mi się rózne scenariuszę i emocje idą w górę. Pozatym te nasze cierpienia są bynajmiej konsekwencją grzechu niestety życia w związku niesformalizowanym. Ja odwróciłam się od grzechu i poszłam za Jezusem on natomiast nie wiem wybrał życie bardziej w swiecie gdzie rządzą pieniądze i jest pogoń za nimi i wszelkimi przyjemnosciami ziemskimi a Jesli chodzi o Boga to on wierzył ale nie praktykował i nie modlił się. I problem tkwi w tym że ja miałam nadzieję ze mnie na tyle kocha i chce sobie zycie zemną ułożyć w małzenstwie ale niestety małzenstwo to dla niego uwiezienie. I tak wyszło ze byłam 6 lat w zwiazku niesakrament. myslac ze cos sie zmieni. I zaczełam nowenne Pompejanską odmawiać ale niestety za malo wiary mam i bólu że jedank dac sobie spokój. I mam pytanie czy dobrze robie że zaprzestaje ? modlitwy?

 Re: Czy dobrze robię zaprzestając modlitwę?
Autor: Tarakin (---.kielce.vectranet.pl)
Data:   2013-02-09 13:19

Modlitwa to nie czary-mary. Czasem gdy wszystko inne zawodzi, w modlitwie człowiek znajduje ukojenie. I to nawet nie o to chodzi, że coś sobie wymodlimy. Pomódl się sercem, a nie klep "Zdrowasiek" jak automat. Życze Ci powodzenia w przezwyciężeniu trudności, które stoją Ci na drodze. I jeszcze jedno - nie zniechęcaj się ;]
Pozdrawiam

 Re: Czy dobrze robię zaprzestając modlitwę?
Autor: Joanna (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data:   2013-02-09 14:03

Miałam ze swojego doświadczenia epizod, ze zaczęłam modlitwę w intencji osoby. I początkowo była taka sama reakcja, czyli mój ból i cierpienie. Także powiedziano mi, że modlitwa na pewno tej osobie bardzo pomaga, nawet, kiedy odbywa sie to kosztem mojego dyskomfortu. Wytrwałam i piękne były owoce. Zmieniłam tylko intencję, prosząc Boga, aby poukładał tę relację po "Swojemu" i na Swoją chwałę. Jesli jednak będziesz dłużej cierpiała, to masz pełne prawo odstąpić od modlitwy w intencji swojego przyjaciela, zwłaszcza, ze sama sobie tę "pokutę" zadałaś.

 Re: Czy dobrze robię zaprzestając modlitwę?
Autor: Ala (---.adsl.alicedsl.de)
Data:   2013-02-09 20:47

Pomimo trudnosci na pewno warto wytrwac i kontynuowac modlitwe. Mysle, ze szatan probuje macic i Ci w tym przeszkodzic. Choc jesli zdecydujesz sie przerwac nowenne swiat sie nie zawali. Warto wytrwac, ale wybor nalezy do Ciebie.

 Re: Czy dobrze robię zaprzestając modlitwę?
Autor: Ewa A. (109.239.26.---)
Data:   2013-02-09 20:58

Panu Bogu nie podobaja sie modlitwy "na przymus". On ceni nasza wolnosc.
Jesli czujesz, ze dalej nie masz sil sie w ten sposob modlic, to modl sie wylacznie swoimi slowami. I wcale nie musisz byc wielomowna, bo i tak Bog wie wszystko o Tobie i co potrzebujesz.
A modlitwa jest Tobie potrzebna, abys byla blisko Boga i zawsze Mu ufala.

 Re: Czy dobrze robię zaprzestając modlitwę?
Autor: Sylwiq (---.ppp.as43234.net)
Data:   2013-02-10 14:48

Zdarza sie, ze modlitwa nas wiele kosztuje. Uczucia jakie opisujesz nie moga byc wymowka do jej zakonczenia jej. Wrecz przeciwnie; musisz wiedziec, ze nasz przeciwnik - diabel, ktoremu zalezy, aby osoba za ktora sie modlisz nie byla blisko Boga daje Ci takie zniechecajace mysli. Przypomina o zranieniach, itd. oczywiscie koniec koncow to Twoja decyzja czy chcesz czy nie chcesz sie modlic. Ale mysle, ze masz szanse nauczyc sie czegos o modlitwie wstawienniczej. Do ciebie nalezy decyzja.

 Re: Czy dobrze robię zaprzestając modlitwę?
Autor: Franciszka (---.internetdsl.tpnet.pl)
Data:   2013-02-11 14:11

Nie, nie robisz dobrze. Więcej informacji o tym, jak odmawiać Nowennę Pompejańską i świadectwa osób, modlących się nią znajdziesz tu: http://pompejanska.rosemaria.pl/jak-odmawiac-nowenne-pompejanska/

 Re: Czy dobrze robię zaprzestając modlitwę?
Autor: Bardotka (---.phlapa.fios.verizon.net)
Data:   2013-02-11 20:04

Wedlug mnie, nic na sile. Gdy nachodzi Cie niechec, sprobuj zwrocic sie do Boga z prosba "Ulecz moje serce i pomoz mi sie modlic" - i tylko tyle. Modlitwe pompejanska mozesz podjac ponownie w pozniejszym czasie.

 Re: Czy dobrze robię zaprzestając modlitwę?
Autor: 38 na karku (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data:   2013-02-11 21:53

Warto ten problem omówić ze spowiednikiem.

 Odpowiedz na tę wiadomość
 Twoje imię:
 Adres e-mail:
 Temat:
 Przepisz kod z obrazka: